Witaj na forum Fabia Club Polska

Pożegnanie

Temat utworzony · 35 Posty · 3801 Wyświetlenia
  • Witam. Rafał kabelek diagnostyczny działa przy Octawce, czy nie ? Robiłeś coś może z diagnostyki ? Myślę,że będe miał okazję ją obejrzeć na następnym spocie. Pozdrawiam i gratki zakupu.

  • [b]MAREK FABIA[/b], podłączałem się, ale nie wszystko udało mi się sprawdzić, bo nie vag nie mógł nawiązać połączenia z niektórymi sterownikami. Próbowałem na razie raz, więc może był jakiś problem z moim laptopem.. Dzisiaj byłem na przeglądzie po zakupowym w nieautoryzowanym serwisie Skody i były jakieś błędy związane z brakiem komunikacji. Wykasowali je i następnym razem zobaczymy czy znowu się pojawią.
    Dzięki za gratki 😉 <!-- s;) --> Co do spota, to oczywiście wybieram się na niego.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 30-08-2012, 22:20[/i] ][/size]
    [b]MirekS[/b], dzisiaj byłem w warsztacie i panowie obejrzeli sobie moje auto. No i byli skłonni powiedzieć, że przebieg wygląda na autentyczny, ponieważ silnik był suchutki - jedyne zastrzeżenie mechanik miał do pompy wody, że podejrzewa tam mały wyciek. Komp nie miał żadnych błędów w silniku czy skrzyni. Jedynie jakieś informacje w innych sterownikach o braku komunikacji, co może okazać się pierdołą i po skasowaniu ponownie mogą się nie pojawić - zobaczymy. Rozrząd powiedzieli, żeby lepiej wymienić, bo widać, że pasek jest już rozciągnięty, więc jutro rano odstawiam im auto i będą wymieniać rozrząd wraz z pompą wody. Przy okazji będzie pasek klinowy wymieniony bo ten jest już lekko popękany. Wyszło też, że łączniki stabilizatora i odboje tylnych amorków do wymiany - też to zrobią jutro. Tak więc auto jest w bardzo dobrym stanie i chyba przebieg 151 kkm faktyczny. Zwłaszcza że diagnoza vagiem też pokazała, że są niskie wartości jakichś tam korekcji (szczegółów już nie pamiętam). Jestem zadowolony 🙂

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 30-08-2012, 22:21[/i] ][/size]
    Dzisiaj też wymieniłem już kierownicę 😉 Pierwsze mody za płoty 😛

    [img]https://lh5.googleusercontent.com/-VbR5qA3vovg/UD-S4mVfknI/AAAAAAAALEI/cQpZLk-izZ4/s640/2012-08-30%252017.49.58.jpg[/img]

  • Od razu lepiej wygląda a pewnie i fajniej sie trzyma. Tylko ten uchwyt, pakuj Columbusa i od razu poczujesz różnice 😉 <!-- s;) -->

  • skrzynia jak u mojego taty^^ naprawde fajnie sie z takoiwa jezdzi 🙂 gratuluje Octavii, swietny wybor 🙂 <!-- s:) -->

  • Tylko ten silniczek póki co jakiś taki słabowity 😛 <!-- s:P -->

  • No to fajnie [b]rufus[/b], że jesteś zadowolony, przecieki z pompy sugerują, iż przeżywa drugi rozrząd, prawdopodobnie przy pierwszej wymianie poszły tylko rolki i pasek. Ale jak zrobisz teraz komplet to będziesz długo jeździł, co do innych wskazań przebiegu u mnie przebieg został potwierdzony motogodzinami pompy wspomagania, różnica wynosiła coś ok. 6000 tys km, ale to już jest kwestia korków które auto spędziło w ówczesnym przebiegu 109 tys. km nim ją kupiłem.

  • [quote="MirekS"]przebieg został potwierdzony motogodzinami pompy wspomagania[/quote]

    O! To jest myśl - poproszę mechanika, aby przy okazji podłączenia kompa sprawdził tę wartość. Dzięki za podpowiedź 😉 <!-- s;) -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 31-08-2012, 10:06[/i] ][/size]
    [quote="mati190"]Tylko ten silniczek póki co jakiś taki słabowity [/quote]

    Ilość koni jak w Twoim 😛 Nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale podejrzewam że moment mam większy, co powinno wynikać z pojemności 😉 No, ale biorąc pod uwagę wagę samochodu, to może osiągi te same mamy. Jednak weź pod uwagę, że przez 3,5 roku jeździłem fabią bez turbo z 75 KM a wcześniej przez rok 1,9 sdi :mur: to ten silnik dla mnie wymiata 😉

  • [quote="rufus"]
    Ilość koni jak w Twoim 😛 Nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale podejrzewam że moment mam większy, co powinno wynikać z pojemności 😉 No, ale biorąc pod uwagę wagę samochodu, to może osiągi te same mamy. Jednak weź pod uwagę, że przez 3,5 roku jeździłem fabią bez turbo z 75 KM a wcześniej przez rok 1,9 sdi :mur: to ten silnik dla mnie wymiata 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    Wcześniej miałem ten sam silniczek wiec wiem o czym mówisz

  • Gratulacje [b]rufus [/b]pięknego nabytku :super: <!-- s:super: -->

  • Dziękuję [b]Loni[/b].

  • [quote="rufus"]bycie klubowiczem fcp to nie był obowiązek wynikający z posiadania fabii, lecz przyjemność, z której nie chce rezygnować[/quote]
    tak trzymać 🆗 <!-- s🆗 -->
    jak widac wiele osób przesiada sie na większe samochody a z FCP zostają 🙂

    ps.
    może przedstawisz nam swój nabytek ? w swoim wątku ?

  • [b]rufus[/b] zostaje na FCP, bo kto by przestawiał fabki na zlotach 😉 <!-- s;) -->

    PS: dawaj tą skrzynie do mnie :super:

  • [quote="dr O."]rufus zostaje na FCP, bo kto by przestawiał fabki na zlotach [/quote]

    Hehe tą fuchę można chyba nazwać "parkingowy" 😉 <!-- s;) -->

  • Yay... śliczna Octa 🙂 Moje skryte marzenie, troszkę niedoszłe, bo przez to mam Fabkę 😉 <!-- s;) -->
    Szerokości i bezawaryjności życzę 😄

    [quote="rufus"][quote="dr O."]rufus zostaje na FCP, bo kto by przestawiał fabki na zlotach [/quote]

    Hehe tą fuchę można chyba nazwać "parkingowy" 😉 [/quote]

    Na następnym zlocie zbieraj napiwki 😉

  • [quote="kapi"]może przedstawisz nam swój nabytek ? w swoim wątku ?[/quote]

    Już 😉 <!-- s;) --> [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=10107]http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=10107[/url]


    temat zamykam. kontynuowanie we wskazanym wyżej temacie.
    kapi.