Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Wycieraczki

Temat utworzony · 99 Posty · 30355 Wyświetlenia
  • Mam male pytanko. Mialem male zdarzenie.Przymarzla mi wycieraczka a ja ją uruchomilem i cos sie zrabalo i nie wiem teraz czy to silniczek czy cos innego .

    Ps. Jakie moga byc koszty takiego silniczka.

    I czy cos takeigo obejmuje gwarancja. 😄 <!-- s:D -->

  • To napisz moze lepiej czym sie objawia to "zrabanie" 🙂 Wogole nie chodzi wycieraczka? Chodzi ale rysy zostawia na szybie? :lol: <!-- s:lol: -->

  • No tym ze nie dziala! 😞 <!-- s:( --> nawet nie dygnie! Nie wiem czy bezpiecznik jakis trza wymienic czy nowy silniczek zalatwiac:(

  • ufff cale szczescie nie spalilem silniczka:) to byl tylko bezpiecznik 😄 <!-- s:D -->

  • To dobrze, przynajmniej Cię po kieszeni nie strugło.

  • Chciałem wymienić tylną wycieraczkę z powodu zużycia i co się okazało nie dostaniemy nigdzie samego pióra, tylko w komplecie z całym ramieniem. Najtaniej znalazłem za 55 zł, choć ceny sięgały i 100 pln.
    Kupiłem więc wkłady firmy HEYNER 9 zetów, (coś niemieckiego). Dwa pilniczki iglaki kwadratowy i płaski miałem w domciu, drobne podszlifowanie aktualnego pióra i nowe pióro ściera jak marzenie.
    Proponuję to samo kolegom kiedyś tam, nie ma sensu za czyjeś widzi mi się płacić pół bańki, tak samo nieprawdą jest, jak mi w serwisie skody wmawiali, że tylne pióro jest zintegrowane z ramieniem - nierozbieralne, tam jest zwykły zatrzask. Mocniejszy ruch ręką i pióro schodzi.
    Na rynku są pióra wielu firm o długości takiej jak trzeba do fabi, jednak nie da się ich zamontować bo czesi wymyślili niestandartowe mocowanie, poprostu :brawo: <!-- s:brawo: --> dla nich.

  • No krakowskie ASO sprzedają tylko całe ramiona i twierdzą, że to nierozbieralne. Gumka miała już ponad 4.5 roku. Czyszczenie nie pomagało, ale teraz już działa nowa.

  • Ja odnosnie tylnej wycieraczki moge dodac, ze od nowosci piszczy jezdzac po szybie :? a teraz juz nawet kiepsko zbiera, a nawet roku nie ma 😞

  • dzisiaj rano wsiadam zapalam sobie samochod, che wlaczyc wycieracczke i...tylnia dziala bez problemy a przednie wogole...przelacnczam do gory i nic nie reaguja a jak naciskam do siebie to wlancza sie tylnia i do siebie tez tylnai :roll: i nie wiem co moze byc 😐 <!-- s:| -->

  • Sprawdz bezpieczniki.

  • sprawdzalem i all ok 😐 <!-- s:| -->

  • No to musisz spotkać się z elektrykiem, najgorszą opcją byłoby jak by się okazało, że coś Ci się podziało z wiązką elektryczną. Wiem, że wyszła jakaś partia fabii z wadliwymi wiązkami. Sprawdz jeszcze czy coś ( szczur ) nie dostał Ci się w mechanizm i go nie zablokował. Osobiście spotkałem się z takim przypadkiem.

  • hehe okazalo sie ze nawalil ten taki malutki bezpiecznik 😆 a ja sprawdzalem tylko duze :oops:

  • Niestety nie potrafię sobie poradzić z uszkodzonym przełącznikiem wycieraczek. Wygląda to tak, że wycieraczki raz działają raz nie. Zdarza się, że w trakcie włączenia z przerywaczem czasowym przestają działać i pomimo ruchów przełącznikiem nie reagują, następnie po chwili zaczynają działać ponownie. Wymieniałem już dwa przełączniki, obydwa używane i nic nie pomaga. Jeżeli już zetknęliście się z tym problemem to PROSZĘ O POMOC!!!!!! Nie wiem czy muszę jechać do ASO i wymienić na nowy przełącznik. To spory koszt i chcę to zostawić na koniec jako ostateczność. P O M O C Y P R O S Z Ę :help: <!-- s:help: -->

  • Przenioslem temat poniewaz byl umieszczony w zlym dziale.

  • chyba jednak pozostaje mi ASO brak zainteresowania tematem

  • ASO to ty zostaw na koniec, bo tam nik się nie bawi w drobne naprawy tylko wymienia elementy. na początku wymienia ci włącznik potem silnik wycieraczek.

    [b]Pojedz do jakiegos elektryka samochodowego[/b] bo cos ci prawdopodobnie nie masuje

    albo masz gdzies przycisniety, nadciety kabel i raz łaczy raz nie (sprawdzic miernikiem czy dopływa prąd do silniczka)
    albo styki są zaśniedziałe i raz łącza raz nie
    albo obudowa silniczka wycieraczki nie masuje (poluzowac, poruszac na mocowaniu)
    albo sam silniczek ma jakies okresowe przebicia

  • a sprawdzałeś przekażnik od wycieraczek może styki sie zaśniedziały

  • styki sprawdzałem, pozostał mi jeszcze silniczek wycieraczek, może tam są zaśniedziałe styki, tylko nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, ale w sobotę będę probował i dam znać jak poszło, dzięki za pomoc hej :super: <!-- s:super: -->

  • sprawdzałem styki przy silniczku i przy przełączniku w kierownicy ale nie wiem gdzie jest jest przekaźnik od wycieraczek i jak się do niego dostać. Jak ktoś wiem to proszę o pomoc i krótki opis jak znaleźć przekaźnik od wycieraczek.