Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] czy to normalne spalanie silnik BBY?

Temat utworzony · 8 Posty · 952 Wyświetlenia
  • Mam Audi A2 z takim silnikiem jak w fabii BBY, jestem ciekawy czy jest to normalne spalanie, w aucie wszystko ok, zero bledow wszystko sprawne, zrobilem 600km z tych 600km 240km trasa w 3 osoby do 120km/h i reszta 360km po miescie odcinki po 5km , z 1/3 przebiegu z klimą (klimatronic) , wyszlo srenie spalanie 7l czy to duzo na silnik 1.4 16v
    sory za glupie pytania ale wczesniej miale diesla i inne przyzwyczajenia ale sprzedany za duzo trzeba dokladac do osprzetu i sie nie kalkuluje.

  • Jak dla mnie, to chyba normalne spalanie w granicach 7 l jak podałeś swój wynik, ale inni z tym samym silnikiem się wypowiedzą. A miałeś coś w swojej Audicy reperowane?

  • Normalne spalanie, czego się spodziewać? Diesel pali mniej.

  • 7 litrow brzmi Okej

    • co prawda przy stałej jezdzie bez przyspieszania przy predkosci 140km/h komputer wskazuje cos koło 6 L, ale Tiry i dwupasmowe autostrady nie pozwalają na taka jazdę, więc częste przyspieszanie podbija spalanie.

    No i miasto !!! - wiec jak by sie tak zastanowic to te 7litrów to całkiem dobry wynik 😛 <!-- s:P -->

    PS.
    A te silniki były też w Audi A3?

  • [quote="emmjot"]7 litrow brzmi Okej

    • co prawda przy stałej jezdzie bez przyspieszania przy predkosci 140km/h komputer wskazuje cos koło 6 L, ale Tiry i dwupasmowe autostrady nie pozwalają na taka jazdę, więc częste przyspieszanie podbija spalanie.

    No i miasto !!! - wiec jak by sie tak zastanowic to te 7litrów to całkiem dobry wynik 😛 <!-- s:P -->

    PS.
    A te silniki były też w Audi A3?[/quote]
    Tylko w Audi A2, mam silnik BBY auto z aluminium i ma bardzo niski wsp. oporu powietrza 0,25 i wg Gps z tym silnikiem buja sie pod 198km/h a wg licznika 205km/h 🙂 i wg pomiaru GPS ma 11,2 do 100km/h wiec nie jest zle, dynamika mnie zaskoczyla,ale zima w mroz w miescie odcinki po 5km moze zjarac pod 8,6l ale to chyba norma, producent podaje 8,2l. Mialem to samo ale 1.4tdi ale silnik sie sypal, a benzynka to kultura, jak na ten silnik nic nie klekocze a jak nie przekraczam 140km/h to nie musze dolewac oliwy bo slyszalem ze te silniki ja lubia

  • w granicach 7 litrów to normalne spalanie...

  • Zważywszy na to, że aż 360km to jazda po mieście i jeszcze częściowo na klimie to masz bardzo dobre spalanie.
    Ja jeżdżę 100% po mieście, też 1/3 na klimie, spalanie wyszło mi 9,3l na całym zbiorniku, a jeżdżę spokojnie.

  • [quote="comfort"]Zważywszy na to, że aż 360km to jazda po mieście i jeszcze częściowo na klimie to masz bardzo dobre spalanie.
    Ja jeżdżę 100% po mieście, też 1/3 na klimie, spalanie wyszło mi 9,3l na całym zbiorniku, a jeżdżę spokojnie.[/quote]

    To się nie martwie 🙂 <!-- s:) --> ale pewnie winik taki bo auto aluminium waga 855kg, a w trasie różnica najwiękrza chyba z uwagi na współczynnik oporu powietrza i opony seryjne Eco