Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Pompa paliwa i drzwi kierowcy

Temat utworzony · 16 Posty · 4522 Wyświetlenia
  • Czy jak otwieracie przednie lewe drzwi to załącza się w Waszych Fabiach pompa paliwowa? Ja u siebie tak mam, że po otworzeniu drzwi kierowcy załącza się pompka - zupełnie jak po przekręceniu kluczyka. Zachowanie to nie wydaje mi się być normalne dlatego pytam jak jest u Was 🙂 <!-- s:) -->

    Pozdr!

  • To nic nadzwyczajnego i w wielu samochodach występuje. Wydaje mi się że ten temat już był poruszany na forum więc użyj szukaj i poczytasz sobie o tym. Czy tak jest u mnie to szczerze mówiąc nie zwracałem na to uwagi, ale przy przekręceniu kluczyka słyszę wyraźnie jak podaje paliwo 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="jacekpk"]Czy jak otwieracie przednie lewe drzwi to załącza się w Waszych Fabiach pompa paliwowa?[/quote]
    Tak, i tak ma być :oczami: <!-- s:oczami: -->

  • [quote="comfort"]Tak, i tak ma być [/quote]
    niekoniecznie - zależy jak jest ustawione kodowanie. może załaczać się dopiero po przekręceniu klucza w stacyjce.
    ja wlasnie tak miałem.

  • [quote="kapi"]może załaczać się dopiero po przekręceniu klucza w stacyjce[/quote]

    ja też tak mam 🙂 <!-- s:) -->

  • Panowie, dzięki za odpowiedzi 🙂 <!-- s:) -->

    Zapytałem o to, bo w żadnym innym aucie tego dotąd nie spotkałem 😉 Zastanawiałem się więc czy to nie czasem wina krańcówki... 😉 Ja słyszę załączenie pompy zarówno po przekręceniu kluczyka w pozycję "zapłonu", ale też wcześniej przy wsiadaniu do auta 😉 Już zastanawiałem się czy to nie wina jakiejś krańcówki...

  • może 1.4 16v tak mają...u mnie pompuje po zapłonie

  • Tak jak powiedział kapi, kwestia kodowania sterownika sieci pokładowej.

    09 (sterownik sieci pokładowej) > 07 "kodowanie sterownika" >

    i tutaj trzeba wpisać kod. Samochody, które mają załączanie pompy paliwa przy otwieraniu drzwi mają kod równy/większy od 16384.

  • Panie i Panowie 🙂 <!-- s:) -->

    Od momentu zakupienia auta na biegu jałowym słyszalny jest irytujący już z czasem szum. Początkowo nie wiedziałem skąd ten dźwięk dochodzi, jednak po zabawie w detektywa audiofila stwierdzam, że ten szum jest generowany przez pompę paliwa...

    Powiedzcie mi moi drodzy czy tak ma być czy coś z pompą nie halo ? Raczej tę drugą opcję obstawiam, ale chcę zapytać osób bardziej doświadczonych w tematyce Fabii 😉

    Pozdrawiam 🙂

  • Gdy pracuje silnik słyszysz pompę paliwa?

  • [b]szymek krusz[/b], tak. Pompa jest słyszalna TYLKO na uruchomionym silniku i najbardziej ją słychać na biegu jałowym, bo wiadomo że w trakcie jazdy dodatkowo słychać silnik, który ten szum z pompy zagłusza.

  • [quote="jacekpk"]Panowie, dzięki za odpowiedzi 🙂 <!-- s:) -->

    Zapytałem o to, bo w żadnym innym aucie tego dotąd nie spotkałem 😉 Zastanawiałem się więc czy to nie czasem wina krańcówki... 😉 Ja słyszę załączenie pompy zarówno po przekręceniu kluczyka w pozycję "zapłonu", ale też wcześniej przy wsiadaniu do auta 😉 Już zastanawiałem się czy to nie wina jakiejś krańcówki...[/quote]

    Kolego zapewniam Cię że jest to normalny objaw więc nie ma się co martwić.Ja mam F2 1,4 16v i też tak mam.Wcześniej w VW Polo 9N 1,2 8v też tak miałem więc w autach koncernu VW to nic nadzwyczajnego.

  • Wszystko zależy jaki szum , tzn jak głośny ja nie słyszę pompy a też mam 1,4 16V . Za to po przekręceniu kluczyka słyszę buczenie z przepustnicy ciekawe czy ktoś też tak ma .

  • To o czym pisałem - w wypadku mojego auta (1,4 16V BUD) - jest stuprocentowym ogłosem z pompy paliwowej. Przepustnicy nie słyszę - od strony silnika po włączeniu zapłonu nie dochodzi żaden odgłos.

  • [quote="jacekpk"]To o czym pisałem - w wypadku mojego auta (1,4 16V BUD) - jest stuprocentowym ogłosem z pompy paliwowej. Przepustnicy nie słyszę - od strony silnika po włączeniu zapłonu nie dochodzi żaden odgłos.[/quote]

    Zapewniam Cię że to normalny objaw.Nie ma się co przejmować.

  • W sumie poprawka rzeczywiście ją słychać . A ja myślałem , że dochodzi spod klapy - wiadomo czasem dźwięk po aucie niesie a fabie są słabo wyciszone .