Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] ODPALENIE PO 9 RAZIE

Temat utworzony · 19 Posty · 10464 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich.
    Podczas dzisiejszego odpalenia moja Fabia strasznie się męczyła. (autko 8 miesięcy) kręciła kręciła no za 9 razem odpaliło. Pragnę poinformować, że było zimno -17. Ale żeby tak długo kręciło. Inne autka przy tym mrozie radziły sobie świetnie za 2 no może 3 razem. Moje wątpliwości budzi jakość paliwa (BP pętla słoneczna K-ce) nierównomierna praca silnika na biegu jałowym - w przypadku innych aut również, ale mam tam po drodze do domu dlatego muszę czasami zatankować. A może Fabie tak reagują na mróz ???

  • Witam 🙂 <!-- s:) -->

    Moja fabia odpaliła za pierwszym razem , a u mnie było -14 stopni. I jest podobnie stara jak twoja.
    W twoim przypadku zmieniłbym stacje benzynową na inną np.shell . Bo na BP jest podobno złe paliwo - tak słyszałem od wielu osób. Ja lałem na shellu paliwo i nigdy nie miałem problemów tylko że lałem v-power 95. teraz leje dynamica od lotosa i też nie mam problemów. tylko te paliwa są droższe od zwykłej 95.
    Poza tym sprawdź czy masz jeszcze dobry akumulator bo przy taki ilości startowań mógł trochę się rozładować i ma do tego pełne prawo.

  • [b]Valdorf, Tomuś[/b] macie różne silniki i napewno nie będą one jednakowo zapalać.

    [b]Valdorf[/b] coś u [b]Ciebie[/b] jest napewno nie tak, zacznij od zmiany paliwa, a jak nie pomoże to gwara i do ASO.

  • Dzięki za info - dzisiaj rano było to samo, dlatego jadę dolać paliwo na Shell-a. BP ma coś nie halo z tym paliwem, nie żebym oczerniał ale w przypadku innych samochodów które miałem od nowości przy tankowaniu na BP miałem nierównomierną pracę silnika. Poinformuję o moich spostrzeżeniach (mam nadzieję że pozytywnych) w dniu jutrzejszym. Mam nadzieję że paliwo zdąży się trochę wymieszać i jutro rano będzie za pierwszym "szlagiem"

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 02-02-2012, 06:59[/i] ][/size]
    Trzeci dzień mrozów. Po dolaniu do pełna V-Power Fabinka rano odpaliła za 7 razem, sygnalizując problemy z pompą paliwa. Kontrolka zgasła przy następnym kręceniu. Na osiedlu mróz - 20 C.
    Nie wiem czy cieszyć się że auto odpaliło, czy smucić tym że zrobiło to za 7 razem. Niby lepiej niż w poprzednie dni, ale trzeci dzień był najzimniejszy. Na wymieszanym baku BP 95 +Shell zrobiłem dzień wcześniej 35 km. w proporcjach 25L BP+20L VPover. Mam nadzieję że mrozy puszczają, i będzie coraz lepiej.

  • Możesz też spróbowac dolać jakiś dodatek usuwający wodę z baku, jak paliwo było słabej jakości mozliwe że masz tam jej trochę.

  • filtr paliwa looknij. Do pełnego baku dolej denaturatu- takie stare manewry, ale skuteczne.

  • Ew. dodatek do benzyny 😉

  • Dzięki wszystkim za rady. Umówiłem się do ASO w poniedziałek. O swoich przeżyciach podzielę się na forum, może komuś się przyda. Tak na marginesie myślę jeszcze nad niebieskim płynem STP który usuwa wodę - o tym chyba pisał "Boogie" . Mam nadzieję, że Fabianka odpali w sobotę, bo jadę dzieciaki zawieść na zimowisko.

  • dlatego napisałem o denaturacie - łączy się z wodą i parafiną, rozcieńcza paliwo i łatwiej odpala 😉 <!-- s;) -->

  • Co jakiś czas dolewam dodatku STP do benzyny. Obecnie przy -15C mój (stary, dobry, skodowski) silnik odpalił po pierwszym obrocie wału, przy -20C po czwartym. Poniżej -20*C raczej nie będę odpalał, bo z oleju pewnie już galareta będzie (przejeżdżony 10W40).

  • Witam...
    Autko strasznie słabo grzeje... Przysłoniłem chłodnice i wskazówka od temperatury wcale się nie podnosi... W aucie jest strasznie zimno...

  • Na 90% masz uwalony termostat, który zablokował się w pozycji otwartej. Do wymiany.

  • Witam po wizycie w ASO. Stwierdzono paliwo złej jakości (po 9 miesiącach zmieniam stację BP na Pętli Słonecznej w Katowicach ) Nie zalecają dolewania czegokolwiek do tego typu silników. Jadę dzisiaj znowu po V-Powera.....może będzie już dobrze wymieszane i -20 nie będzie straszne. Dzisiaj rano -15 i samochód odpalił za pierwszym razem, ale piątek i sobota....szkoda pisać.
    Mam nadzieję, że temperatura będzie spadać w tym tygodniu poniżej -15 a samochodzik na kolejnej dolewce będzie spisywał się na medal . O czym Was poinformuję.

  • Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś ten shell na mikołowskiej był dobry. Miał dobrą benzyne, ale tu chyba wchodzi w gre ropa.

  • [b]Valdorf[/b], sprawdź sobie na tej stronie, które stacje masz pewne w swojej okolicy:
    http://www.uokik.gov.pl//jakosc_paliw.php<!-- m -->

  • COMFORT, strona super, postanowiłem zareklamować na stronie paliwo z BP. Dzisiaj było tylko -13 i Fabianka odpaliła bez problemu. Ale jak wcześniej pisałem problemy miałem poniżej -15. Wczoraj tankowałem znowu na Shellu, ale nie na Mikołowskiej, tylko Silesia City. Mam nadzieję, że będzie jeszcze mroźno i Fabianka będzie odpalać jak należy. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za informacje i podpowiedz odnośnie tematu związanego z moim autkiem.

  • O jaki silnik w ogóle chodzi? 😮

  • Valdorf uzupełnij profil.

  • Ja taka sytuacje mialem pół roku po kupnie samochodu i wcale mrozu nie bylo. Chce jechac o 18 a tu krece 10 razy 20 i nic. Zamknalem auto i po 20 minutach sprobowalem ponownie. Za 6 razem odpalil.
    Raz mi sie cos takeigo zarzylo . Teraz juz jezdze prawie 3 lata i ponownie takie zdarzanie się nie pojawiło