Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Akumulator

Temat utworzony · 90 Posty · 24324 Wyświetlenia
  • Mam pytanko odnośnie akumulatora. Po ostatnich mrozach padł mi akumulator , wyjąłem go aby podładować , a że nie będę przez ok.tydzień jeździł zastanawiam się czy go wkładać, nie jestem pewien czy nic się nie pochrzani z komputerem na tych mrozach.

  • nic się nie powinno stać, a szkoda aku żeby się znowu rozładował.

  • Jak nie będziesz używał to nie ma sensu wkładać, aku nie lubi niskich temp. 🙂 <!-- s:) --> Jeli włożysz to tak jak pisze [b]zdono[/b] nic się nie stanie.

  • Standardowo moje auto od nowości również dostało akumulator o tej pojemności. Jeżeli masz sporo elektryki w aucie, radio, klimatyzację itp
    to może się okazać, że taki aku będzie niewystarczający, zwłaszcza przy takich zmiennych warunkach jakie mamy teraz w Polsce.

    Co nie oznacza, że nie możesz na takim jeździć. Jeżeli jest to akumulator porządnej firmy i dobry model to nie powinieneś mieć żadnych problemów.
    Ja przy zakupie wybrałem model 53Ah ale tylko dlatego, że była bardzo dobra cena na niego.

  • Nie słyszałem nic o jakichś prawach, co do wyznaczonych akumulatorów i natężenia do poszczególnych silników... :wariat: <!-- s:wariat: -->
    Ja miałem poprzednio awarię akumulatora gdzie na wakacjach sprzed prawie dwoma laty (nieobecny byłem, więc piszę, co wiem) ojciec odpalał samochód, a tu PYK: wszystkie wskazówki stanęły. Ojciec próbował ją reanimować, ale do kitu.
    Po wakacjach Pojechaliśmy z mamą do AD gdzie chciała kupić akku. Początkowo stawiane 40 Ah było, ale gość właśnie [b][u]NA MROZY[/u][/b] podkreślił, że będzie lepszy 45 Ah (Centra Plus bodajże. Jak się da, to w najbliższym czasie spoglądnę i dam dokładniej znać 😉 ), więc kupiliśmy i żadnych ceregieli się nie działo, czyli akumulator się sprawuję dobrze. Dodam, że zbyt dużego obciążenia nie mam - praktycznie Audio i klima... 😉
    Czyli bez przeciążenia żadnego powinien ci spokojnie wystarczyć 45 🙂

  • Ja do swojej fabii właduję jak mi padnie ten co mam to dam 60Ah. Lepszy ciut za duży niż ciut za mały.

  • Ja mam przy 20-zaworowym 1,8 wsadzony 45Ah wg katalogu Norauto i daje radę.

    Po podładowaniu fabryczny w Fabii dalej daje radę. Czyli już 8 rok 😉

  • Panowie, Ja mam klimkę i troszkę lepszy Radiomagnetofon TZ Sony cd.
    To model Classic Plus
    Nawet to ABS-u nie ma.
    Wiem ze w instrukcji jest opisane ze od 42 amper do max 52 amper bo jak będzie za dużej pojemności to nie będzie doładowywać Akumulatora.

    W każdym razie kupiłem Akumulator firmy Bosch 45 amper prąd rozruchowy 300
    Martwie się ze to zły zakup.
    Fakt faktem ze dziś w samochodzie na wyłączonym silniku grało Radio potem go odpaliłem bez problemu ( jak w Lato )

    SŁUCHAJCIE WALCZYĆ O 52 Amper Czy dać sobie spokój skoro na takie mrozy bez problemu daje radę ?????? Wezcie pod uwagę że jest to nowy akumulator a Sprzedawca nie chce wymienić na drudi o większej mocy .....

  • Ja bym zostawił 45. Szkoda nerw.

  • Ale wiecie co.....
    Gość jakiś Głupi, daje mu zarobić na większyk akumulatorze a on nie chce. DLa mnie to Baran. Czyli co ?????
    Da radę ???? 😕 <!-- s:/ -->

  • W tym zecz , ze gość nie chce wymienić a ja już wsadziłem go do samochodu i jeżdzę już 2 dzień.
    Z tego co czytałem to nie wiele mogę zrobić. (prawo konsumenta)
    Ewentualnie Pomóżcie !!!!!

  • Jako ciekawostkę napisze, że szwagier dziś wymieniał akumulator w Hondzie CRV 08r. motor 2.4 benzyna i tam też jest aku 45Ah 😄 <!-- s:D -->

  • Jaki prąd rozruchu?

  • [quote="K0_VOITH"]Jaki prąd rozruchu?[/quote]
    jeśli pytasz mnie to kupił teraz z Warty 45Ah 330A a miał 45Ah 300A

  • Poczytajcie, co jest napisane w linku, który podał Enemik, a tu wyjęty punkt, o którym rozmawiamy:

    [quote="http://www.akumulatory.auto.pl/"]Czy można stosować akumulator o znacznie większej pojemności niż zaleca producent, jeśli wymiarami się zmieści?

    Generalnie można, tylko trzeba zastanowić się - po co. Producent obliczył jaka pojemność będzie optymalna do konkretnego modelu i nawet jeśli oszczędnościowo wyposażył auto w mniejszy (choć wystarczający) akumulator, to ze względów ekonomicznych sensowne będzie zastosowanie akumulatora co najwyżej o jeden stopień większy niż fabryczny (np. zamiast 45 Ah - 50 Ah).

    Jeżeli z akumulatorem nie mamy żadnych problemów, to zastosowanie dużo większego akumulatora nie pociągnie żadnych negatywnych skutków (oprócz jego wyższej ceny w momencie zakupu). Wręcz przeciwnie - większy akumulator na srogim mrozie zapewni większy zapas pojemności i ułatwi rozruch. Jeśli natomiast z akumulatorem miewamy kłopoty, to znaczy że mamy ujemny bilans energetyczny w samochodzie (zakładając oczywiście, że mamy sprawną instalację elektryczną i sam akumulator) i większa pojemność akumulatora problemu nie rozwiąże. Bilans elektrycznego w aucie, zależy od wielu czynników: czy jeździmy na światłach, czy auto jest użytkowane na krótkich odcinkach czy w trasie (jak często następuje rozruch silnika), od temperatur (czy auto jest garażowane lub czy są duże mrozy), czy w aucie są dodatkowe urządzenia popierające znaczne ilości energii (system audio, elektryczne wspomaganie kierownicy, elektryczne sterowanie szybami, lusterkami, szyberdachem, fotelami, ogrzewanie lusterek, foteli itd.). W przypadku, gdy prądu brakuje nie uciekniemy od doładowywania akumulatora zewnętrzną ładowarką. Większy akumulator teoretycznie mógłby wydłużyć okresy pomiędzy kolejnymi ładowaniami, ale istnieje ryzyko, że będzie on ciągle niedoładowany. Taki stan grozi zasiarczeniem akumulatora - straci on część pojemności.

    Jeśli ktoś musi mieć większy akumulator właśnie ze względu na np.: prądożerny zestaw audio to musi zadbać o systematyczne doładowywanie akumulatora, aby ten miał szansę służyć jak najdłużej.[/quote]

    Nadal uważam, że kupowanie czegoś powyżej 45Ah dla 1,2 HTP który jest małym silniczkiem z trzema tłoczkami i stosunkowo łatwo go obrócić mija się z celem.

    Tak jak mówię - u mnie do 1,8 20V jest 45Ah i daje radę.

  • Jak Wyżej do silnika 1.2 45ah jest trafiony

    zakupiony ostatnio Varta C6 12v 52AH Moc rozruchowa 520 silnik 1.6 :chytry: <!-- s:chytry: -->

  • DOBRA PANOWIE !!!!!! OSTATNIE PYTANKO

    Zostawić tą 45 tkę 300 w Fabiance 1.2 12 V ????? :suchy: <!-- s:suchy: -->

    Czy walczyć o większy ?

    Czytałem Prawo Konsumenta i tak szczeże, to jak gość się uprze to nic nie zrobię (Pisałem już wcześniej)

  • Ja na wiosnę kupiłem 44AH i 440A BOSCH i sprawuje się bdb .

  • Skodzian,

    Też mam Boscha...

    Wiecie co ....
    Zauważyłem ,że dużo osób z takim silnikiem co ja mam czyli 1.2 12V ma 45 tki i jest ok.
    Więc zostawie to chyba w cholerę...

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 02-02-2012, 08:30[/i] ][/size]
    zaraz zaraz,
    Skodzian ale nawet te mrozy co teraz są to dobrze daje radę ??? 😐 <!-- s:| -->