Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] zanim urwe sruby :)

Temat utworzony · 9 Posty · 1283 Wyświetlenia
  • Cześć

    Moja Fabia to już staruszek więc urwać śrubę to nie sztuka.

    Wczoraj próbowałem wyjąć obudowę akumulatora. Niby drobiazg. Ale wszystkie śruby trzymają jak cholera. Zlałem dzień wcześniej "lepszym" WD i nic.

    Czy możecie koledzy podpowiedzieć które śruby muszę odkręcić zanim pozrywam nie te co trzeba.
    Czy muszę zdjąć całą obudowę filtra powietrza żeby wyjąć obudowę akumulatora i dostać sie do cięgien wybieraka skrzyni?

  • Nie wiem jaki masz silnik ale w F1 MPI trzeba ściągnąć cały filtr. Przy akumulatorze masz jedną śrubę do tego odkręć rurę dopływu i odpływu powietrza. Z tylu filtr jest zamocowany na gumie trzeba mocno pociągnąć żeby zszedł.
    Podstawa akumulatora to jedna śruba pod akumulatorem w środku obudowy i chyba jedna od strony kabiny.
    Możesz przyłożyć do śrub np. młotek i w niego uderzyć drugim zwykle to wystarcza 🙂

  • [quote="rom2002"]Możesz przyłożyć do śrub np. młotek i w niego uderzyć drugim zwykle to wystarcza :-)[/quote]

    • Dodatkowo ok 1h przed rozbiórką polej Oryginalną COCA-COLĄ (świeżo otwartą). Tylko się nie śmiej, bo po tym gównie wszystko puszcza.

    Np. na aluminiowe zamki w fabii to było najlepszym sposobem. Żadne WD, smary i inne pierdoły nie spowodowały że mógłbym ruszyć kluczem w zamku.

  • [quote="MARKO"]+ Dodatkowo ok 1h przed rozbiórką polej Oryginalną COCA-COLĄ (świeżo otwartą).[/quote]

    potwierdzam - sam stosowałem i zadziałało podobnie jak odplamianie dywanu 🙂 <!-- s:) -->

    [b]rom202[/b] też dobrze radzi, bo uderzając wzdłuż śruby zbijasz tlenki które ją trzymają i odkręcanie idzie łatwiej 🙂

  • poszło!!!
    🙂 <!-- s:) -->

    dzieki za pomoc

    teraz jak sie cholera reguluje te cięgna?

    mam na mysli cięgna od wybieraka skrzyni

    mieliście może jakieś doświadczenia?

  • [quote="dr O."][quote="MARKO"]+ Dodatkowo ok 1h przed rozbiórką polej Oryginalną COCA-COLĄ (świeżo otwartą).[/quote]

    potwierdzam - sam stosowałem i zadziałało podobnie jak odplamianie dywanu 🙂 <!-- s:) -->
    [/quote]

    I dobrze odrdzewia i odtłuszcza struny gitary, a nawet ładnie myje toalety 🙂

  • Cola ma ten minus, że zawiera cukier i potem trzeba długo czyścić, żeby się nic nie lepiło. Inaczej za jakiś czas cały syf wdzięcznie przykleja sie do "słodkiego" miejsca.

    Co do regulacji cięgien - napisz, w czym jest problem, bo z tego, co pamiętam, to dobrze wyregulować cięgna nie jest tak prosto.

  • kłopot mam z centrowaniem lewarka w kierunku drzwi-drzwi.
    nie mogę sobie poradzić bo nie wiem czy sprężyna pod mieszkiem za słaba czy nie potrafię wyregulować cięgien

    mechanizm regulacji jest nie precyzyjny tzn popuszczasz plastiki na lince no i ona jeździ jak chce.

    regulacja nie przynosi efektów - lewarek nie odbija -tzn trzeba go centrować manualnie zanim wrzucisz 3 lub 4

    nie mogę sobie z tym poradzić

    może ktoś zna sposoby na skuteczną regulację cięgien?

    http://imageshack.us/photo/my-images/6/img0036jko.jpg/<!-- m -->

  • [color=#FF0000]temat zaczyna odbiegać od tytułu. Proszę założyć nowy w odpowiednim miejscu 🙂 <!-- s:) -->[/color]