Witaj na forum Fabia Club Polska

Średnie zużycie paliwa w naszych fabiach

Temat utworzony · 392 Posty · 81178 Wyświetlenia
  • Moja koło siedmiu na setkę....w mieście na szczęście. Przy silniku 1.6.

  • No i uzupełniając poprzednie informacje jazda praktycznie samo miasto bardzo krótkie odcinki (nieco jazdy po DTŚ-ce) i spalanie na tankowaniu wyszło 7,5 l/100 km.

    a średnie w stopce.

  • 7,9 -8.4 na 15km które mam w jedną stronę do pracy a to

    zależy czy mi sie spieszy

  • No u mnie silnik 1.9 TDI 2003 rok 100 kM, trasa- 4,5L/100, mieszany 5,9L/100, miasto 6,6L/100

  • [quote="anubis"]no jak ci pali ~ średnio 8 na 15 km, to masz przejechane 😄 <!-- s:D -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 04-11-2011, 22:01[/i] ][/size]
    to tyle co porsche 911 😄 [/quote]

    przecież wiesz że komuter pokazuje na stówe 😄 rzezywiście bym się załamał :zdrowko: :zdrowko:

  • Mi po przejechaniu 15 km komp wskazuje jakieś 5,9 - 6,3 km/100 więc u ciebie to dość sporo, jak na mój gust może silnik ci się wolno nagrzewa, chyba, że cały czas jedziesz w niemiłosiernym korku.

  • 6 w trasie,
    8.5 - 9 w mieście

  • [quote="pietrass"]Mi po przejechaniu 15 km komp wskazuje jakieś 5,9 - 6,3 km/100 więc u ciebie to dość sporo, jak na mój gust może silnik ci się wolno nagrzewa, chyba, że cały czas jedziesz w niemiłosiernym korku.[/quote]

    nagrzewa się w miarę szybo tylko gdy jest zimny mam 2 górki ze światłami i nigdy mi sie jescze nie zdarzyło zeby na wszystkich mieć zielone no a potem poranne korki na alejach

    a no i najważniejszego zapomniałem robie to co raz jest zabronione przepisami a dwa nie powinoo sie tego robić bo ślinik na postoju i tak sie nie nagrzewa tak jak podczas jazdy czyli co rano 2 min postoju czyli wypad po gazetę do kiosku i bułki do piekarni zawsze ktoś w aucie jest także o odjechanie się nie boje nauczę się pewnie jak dostane kiedys mandat od straży miejskiej za postój z włączonym silnikiem ponad minute i oddalanie sie od auta 🙂 🙂 no ale :cwaniak: <!-- s:cwaniak: -->

  • Własnie wróciłem ze stacji benzynowej. Spalanie przy jeździe 80% miasto, 20% trasa - 4,98l, komputer wskazuje 5,0l.

  • 1.4 MPI AZE + LPG
    i w trasie i w mieście 10L LPG.. troche dużo.. instalka BRC

  • [quote="thomas24"]1.4 MPI AZE + LPG
    i w trasie i w mieście 10L LPG.. troche dużo.. instalka BRC[/quote]
    No to trochę dużo, taki sam silnik, miasto od 8-10 litrów gazu w zależności jakie korki są, a w trasie między 7-8 litrów gau, raz mi się udało zejść poniżej 7, ale to miałem pustą drogę i jazda 80-90 to komputer pokazał równo 5,0 spalania benzyny, nigdy więcej takiej jazdy, za to na autostradzie Kraków-Wrocław 10,5 gazu, ale średnia z komputera 112 km/h, więc coś za coś

  • [quote="kaliope"]6 w trasie,
    8.5 - 9 w mieście[/quote]

    Skąd ja to znam 😄 <!-- s:D -->

    Z tym że u mnie w trasie jest 6-7 😛

    Pozdrawiam
    sid

  • Odlot:D
    Po zmianie kółek na zimowe spalanie spadło do poprzedniego poziomu, czyli:
    Trasa-5,2
    Miasto 6,5

  • W tym miesiącu w cyklu mieszanym 50/50 wyszła 7,5l/100km. Całkiem rozsądnie jak na tę porę roku.

  • Wg wskazań komputerka
    trasa (max 110km/h): 5,9l
    miasto: 7,5l

    Ale z ciekawości muszę sprawdzić przy tankowaniu

  • Moja fabina średnio pali 7.63l/100km

    Średnie zużycie paliwa podane z przebiegu 67123km, czyli od nowości każde tankowanie spisywane i notowane przez mojego tate w Excelu 😄 <!-- s:D --> 75% tych kilometrów pokonywane w mieście.

    Pozdrawiam.

  • [quote="zbyhoo"][quote="project47"][b]1.9 TDI 101KM[/b]
    5.1-5.4l/100km Codzienny dojazd do pracy. ~5km
    poniżej 5.9l/100km przy zrównoważonej jeździe ~110km/h i wyprzedzaniu
    Ogólnie w trasie [color=#808080](nie autostrada)[/color] nigdy nie przekroczyło 7l/100km niezależnie od ruchu oraz czy spokojnie czy ostro. Trasa Leszno - Wrocław.
    Na trasie Leszno - Ustrzyki Górne [color=#808080](w tym jeździe po autostradzie od Legnicy do Krakowa ~140km/h)[/color] średnio spalił 6.4l/100km[/quote]

    Dziwne, ja z tym samym silnikiem (na pompowtryskach, tak?) mam tak:
    W mieście: 5,8-6,2 (zimą 6-6,5)
    Na trasie 4,9 - 5,1 (w 4 osoby 5,3), niezależnie od pory roku.[/quote]

    No to mam bardzo podobnie jak zbyhoo 😉 <!-- s;) -->
    Miasto (np trasa 2x7km) średnie spalanie ~6.5-7/100 (jest zima i mam nadzieję, ze latem będzie mniej - podrożeje paliwo to i tak wyjdzie na to samo, byle nie drożej 😄 )
    Trasa - no tu bywa różnie, aż głupieje sam 😜

    • czasami mam 4.3l/100 (jazda do 90-max 100km/h, czasami wyprzedzam)
    • innym razem ten sam styl jazdy a ciężko zejść poniżej 4.9-5.0
    • jazda z prędkościami 100-130, bardzo częste wyprzedzanie, odcinek 120km - średnie poniżej 5.5/100 🙂

    Czasami przeraża mnie chwilowe zużycie np na 5 biegu przy 140 potrafi pokazać 6-7l. Jakby tak się miało utrzymywać to pewnie nie będę jeździł autostradami bo to same zwiększone wydatki będą 😛

    PS. Na odcinku 900km jazdy mieszanej komputer pokazał 5.1/100. Jak na taki duży silnik to wg mojej subiektywnej oceny małe spalanie 🙂

    Pozdrawiam
    Karol

  • Moje spalanie roczne wyszło na poziomie 5.8 litra pb98 myśle że to nie jest źle , ale nie wiem jak to się ma do deklarowanych 5,2 😕 <!-- s:/ -->

  • [b]TOMUŚ[/b] widocznie masz ciężką nogę 😄 <!-- s:D -->

  • Czemu tak twierdzisz ?