Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Komplet zamków a immobiliser?

Temat utworzony · 13 Posty · 1536 Wyświetlenia
  • Witajcie!
    Wciąż borykam się z problemem dostania zamka drzwi do mojej skody. Pani w ASO próbowała zdobyć dla mnie takową wkładkę po numerze nadwozia, niestety w 10 letnim modelu trzeba jednak posiadać karteczkę z numerem nacięć.
    Trafiła mi się okazja zakupu używanego zestawu zamków (stacyjki, drzwi, wlewu) za trochę ponad stówkę (w ASO 649zł). Czy po wymianie zamka stacyjki i używania kluczyka do niej przeznaczonego nie będę się borykał z immo?
    Pozdrawiam, Michał!

  • podjedź do jakiegoś blacharza co robi kompleksowo samochody - może "dorobi" zamek do klucza ? w seicento tak miałem, też był klucz z immo i wkładke dorobił, ale w Fabii to nie wiem ...
    jeśli chodzi o inne zamki - jeśli wymieniasz klucz na nowy (razem z zamkiem) to trzeba zaprogramować nowy immo w kluczach na 100% , a jeśli masz składany klucz to wymiana samego grota powinna wystarczyć.

  • niezupełnie kapi co do zrobienia grota, kluczyk prawdopodobnie trzeba by zaprogramować, czy to składany czy to zwykły. W Scudo ojciec ma składany oryginalnie, musiał do Tarnowa jechać, żeby klucz dorobić, gdyby nie immobilizer z zamiennika, to byłby już wolny po pół godzinach.. Tak to z 2 godz. trwało zaprogramowanie kluczyka. Jak to w Skodach? Możliwe że tak samo jest

  • Grot u siebie przekładałem 😄 <!-- s:D --> - problem był z resztą "scyzoryka" i trzeba było go wkodować w system co trwało 5 minut ...
    Fiat ma inny system / inaczej się koduje klucze.
    w Skodzie ( grupa VAG) klucz kodujesz w stacyjce.

  • Daruje sobie na razie przekladanie zamka stacyjki. Przełoże na początek zamki drzwi i bede uzywal dwóch kluczy. Po zimie pomysle o stacyjce i immo. 🙂

  • [b]_michu[/b] ja w 2002 roku w poprzedniej fabii dopasowywałem zamek do kluczyka na wskutek włamywacza, jednak nie pamiętam ile to kosztowało, jednak wydaje mi się, że jak będziesz chciał to zrobić z wszystkimi zamkami to się skórka za wyprawkę nie opłaci. Weź te zamki za tą 100, załóż i przeprogramuj immo.

  • [quote="Tofik"]niezupełnie kapi co do zrobienia grota, kluczyk prawdopodobnie trzeba by zaprogramować, czy to składany czy to zwykły. W Scudo ojciec ma składany oryginalnie, musiał do Tarnowa jechać, żeby klucz dorobić, gdyby nie immobilizer z zamiennika, to byłby już wolny po pół godzinach.. Tak to z 2 godz. trwało zaprogramowanie kluczyka. Jak to w Skodach? Możliwe że tak samo jest[/quote]

    U mnie programowanie imo trwało 10 minut. Wymieniałam kluczyki na scyzoryk, więc musiałam dokupić moduł imo i zaprogramować go kodem pin. Ot cała filozofia.

  • Witam!
    Bębenki drzwi udało się wymienić (oczywiście przy tym jedna śrubka wpadła do środka drzwi..)
    Przyglądając się zamkowi stacyjki zauważyłem, że ma on podłączenie do prądu. Tak sobie pomyślałem, że tam może siedzieć elektromagnes od immo, niestety nie udało mi się zdjąć obudowy od kierownicy i sprawdzić teorii.
    Moje pytanie teraz brzmi, czy jest możliwe aby ta teoria była prawdziwa?

    P.S. macie jakiś sprawdzony sposób na odkręcenie śrubek siedzących za kierownicą?

    1. Wymontować kierownicę
    2. Wymontować górną i dolną okładzinę kolumny kierownicy
    3. Rozłączyć złącze cewki czytnika
    4. Do zamka włącznika zapłonu włożyć kluczyk i przekręcić w położenie „włączony zapłon“. Zaznaczenie na cewce czytnika znajduje się naprzeciwko otworu wkładki zamka
    5. W otwór do oporu wsadzić drut stalowy lub cienki trzpień (około 1,5 mm), odryglować przez to blokadę i z obudowy zamka włącznika zapłonu wyciągnąć wkładkę zamka z cewką czytnika.
      UWAGA :
      Jeśli trzeba wymienić wkładkę zamka, koniecznie należy przestrzegać procedury dopasowania kluczyka zapłonu

    procedura montażu :

    1. Do zamka włącznika zapłonu włożyć kluczyk i przekręcić w położenie „włączony zapłon"
    2. Wkładkę zamka z kluczykiem wsunąć całkowicie do obudowy zamka włącznika zapłonu.
    3. Połączyć złącze cewki czytnika blokady rozruchu.
    4. reszte poskładać 🙂 <!-- s:) -->

    powodzenia i czekamy na relację ze zdjęciami 🙂
    :zdrowko:

  • Zdemontować kierownicę?!
    Przecież to kupa roboty, już nie mówiąc, że mogę oberwać poduchą, a na koniec rozpieprzyć komputer... chętnie bym się skusił ale w sieci nawet nie ma konkretnego poradnika jak ją odczepić.
    Chyba znów będę musiał skorzystać z mechanika. Kurde.

  • zdjąć kierownice to chwilka - poduche od dołu wyhaczasz z zaczepów, i później odłaczasz wtyczke. - 5 min. roboty.
    nic strasznego.
    ja bym sie bardziej obawiał tego 1,5 mm drutu. bo nie ma informacji jaki ma być długi ....

  • Strasznie mało jasna jest ta instrukcja.
    Może jakoś z demontażem kierownicy sobie poradzę.
    Ale tak sobie teraz patrzę, ten otwór 'odbezpieczający' to jest ten??

  • co do poduszki - poszukaj manuala kolegi KOLEŚ - jak wymienić zaślepke poduszki - tam jest opisane jak ją bezpiecznie zdjąć.
    otworek - myśle że to jest to. i to wycięcie "chyba" powinno być ustawione na przeciw tego znaku - tej "kropki" ...

    [quote="_michu"]Strasznie mało jasna jest ta instrukcja. [/quote]
    niestety - tyle producent przewidział w swoim "manualu" 🙂 <!-- s:) -->