Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Problem z EPC

Temat utworzony · 10 Posty · 1527 Wyświetlenia
  • Witajcie jestem tu nowy, więc nie wiem czy piszę w dobrym dziale.
    Od wymiany zamka tylnej klapy pali mi się EPC.
    Byłem w serwisie skasowali ale za jakiś czas znowu to samo.
    Zauważyłem ze jak byłem na myjni i prali mi tapicerkę to po odpaleniu auta na krótki czas gaśnie. :dontgetit: <!-- s:dontgetit: -->
    Szlak mnie trafia co to może być...
    :wsciekly: Proszę was o pomoc

  • aż się prosi o sprawdzenie wiązki.

    1. w komorze silnika na podłużnicy
    2. w peszlu tylnej klapy.

    zacznij od tego.
    poszukaj też na forum hasła "gnijąca wiązka" lub innych tematów z tym związanych.

  • Dzięki Kapi,
    Jutro sprawdzę wszystkie wiązki co będę widział i z tyłu też.....
    Nareszcie szybka odpowiedz. Byłem na forum Skody to nikt nic nie odpowiedział.
    To Forum o Niebo Lepsze
    Pozdrawiam 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="mariomario"]Jutro sprawdzę wszystkie wiązki co będę widział i z tyłu też....[/quote]
    nie wiem czy nie bedziesz musiał wyjąć filtra powietrza. nie znam silnika HTP.
    poszukaj - było na forum :!: <!-- s:!: -->

  • Nieeee...,,,, No Panowie...
    To jest prawdziwe forum, poprostu zajebiste :hurra: <!-- s:hurra: -->
    Dzięki za rady
    Zrobię tak jak piszecie a jutro napiszę czy udało mi się coś z tym tematem załatwić....
    Jeszcze jedno pytanko:
    Jak bym zrobił to chyba zgaśnie po jakimś czasie samo ????

  • zgaśnie nie zgaśnie, ale ślad może zostać więc na wszelki wypadek lepiej się podpiąć i sprawdzić czy nie ma błędów itp

  • Wielkie Dzięki

    Jutro biorę się za robotę 🆗 <!-- s🆗 -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 30-10-2011, 20:57[/i] ][/size]
    Jeszcze jedno Pytanko, naprawdę ostatnie.....

    Jeśli chodzi o blachę to jest to samo co volkswagen czy dużo gorzej ?
    Mój znajomy ma polo z salonu z 2005 roku i już cos tam mu wychodzi z tego co pamiętam z tylnej klapy.
    I słyszałem ze nawet w Turanach wychodzą niezłe kwiatki.
    No właśnie , a Skoda jak tam wygląda ? 🙂
    Wiem ze bardzo dużo ich się sprzedaje związku z tym procentowo może być więcej takich wpadek....

  • [quote="mariomario"]
    Jeśli chodzi o blachę to jest to samo co volkswagen czy dużo gorzej ?
    Mój znajomy ma polo z salonu z 2005 roku i już cos tam mu wychodzi z tego co pamiętam z tylnej klapy.[/quote]

    Witaj.

    Temat przeniesiony do działu elektrycznego.
    Co do rudej w fabii też się możesz spodziewać czegoś na klapie ... niestety.

  • [quote="mariomario"]Jeśli chodzi o blachę to jest to samo co volkswagen czy dużo gorzej ? [/quote]

    Z tym jest różnie. Ale przeważnie są to małe ogniska które jak już się pojawią to nie rosną. Zawsze można je trochę zblokować środkiem o nazwie CORTAIN F do kupienia w nomi.
    środek niby do usuwania rdzy ale i tez dobrze blokuje jej rozwój dzięki Kawasowi Fosforowemu V.
    ja mam ogniska na klapie i na przedniej części tylnego nadkola na dole ( po lewej stronie auta). Dwa razy do roku smaruję i nie widzę żeby się powiększało.

    A tak poza tematem to uważaj na na rozrząd w 1,2 HTP lepiej wymieniaj go częściej niż nakazuje serwis + części z najwyższej półki.