Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Hamulce przód/przednie/wymiana

Temat utworzony · 77 Posty · 12331 Wyświetlenia
  • srub jest chyba standardowo w kazdej fabce tyel samo czyli 5 sztukk x 100
    [b]kapi[/b] a co myslisz o komplecie tarcze Brembo i klocki Ferodo :?: <!-- s:?: -->

  • nie znam wogóle ale słyszałem pozytywne opinie.
    co do nawiercanych tarcz - to lubią hałasować.
    a może byś zapodał sobie gładkie EBC + GreenStuff-y ? trzeba by zobaczyć jak kosztowo sie kształtują 😉 <!-- s;) --> i do tego dobry płyn hamulcowy ?

  • cos napewno musze pokombinowac bo nie da sie z tym jezdzic 😕 <!-- s:/ -->

  • ok 1 etap : zdjecie wszystkiego (tarcza+klocki), wyczyszczenie wnetrza tarczy i piasty kola benzyna extrakcyjna, popryskanie tych czesci sprayem miedzianym niestety nie przynioslo poprawy, dalej bije przy hamowaniu z wiekszej predkosci :cenzura: <!-- s:cenzura: --> .. teraz czas na etap 2 .. zakup tarcz (brembo lub TRW) + klocki (ferodo lub TRW) .. mam nadzieje ze to pomoze ...

  • etap 2 : zakup nowego zestawu (klocki+tarcze) firmy TRW rozwiazalo problem , bicie kierownicy przy hamowaniu zniknelo :tanczy: <!-- s:tanczy: -->

    teraz pytanie .. czy musze odpowietrzac uklad jezeli zmienialem tylko klocki i tarcze :?:

  • [quote="Wojtas"]... czy musze odpowietrzac uklad jezeli zmienialem tylko klocki i tarcze :?: <!-- s:?: -->[/quote]
    nie musisz bo nie doszło do zapowietrzenia.

  • [quote="kapi"][quote="Wojtas"]... czy musze odpowietrzac uklad jezeli zmienialem tylko klocki i tarcze :?: <!-- s:?: -->[/quote]
    nie musisz bo nie doszło do zapowietrzenia.[/quote]

    dzieki :zdrowko:

  • To już wiem skąd się wzięła konkurencja "rzut tarczą do celu" na zlocie 😉 <!-- s;) -->

  • tu akurat posluza stare tarcze 🙂 nie planowalem rzucac zdjetymi z mojej fabki 😛 <!-- s:P -->

  • no to będzie trzeba rozebrać , dziś wyjechałem na kółko po osiedlu czy trze i trze fakt że dużo ciszej niż wczoraj , ostatnim razem 2 lub 3 dni samochodem nie jeżdziłem.

  • Witam.
    Mam lekki luz na zacisku hamulcowym - przód. Powoduje on stuki podczas jazdy. Wszystko jest dokręcony, ale pomimo tego jest mały luz. Według mnie jest to wina tych gumowych prowadnic śrub mocujących. Chyba że na to mają jeszcze wpływ tarcze do wymiany? (Klocki są dobre, ale przydałaby się wymiana tarcz)
    Czy można kupić te gumowe elementy? Czy muszę kupić cały zacisk? :mur: <!-- s:mur: -->

    Pozdrawiam.

  • podejdź do salonu i zapytaj

  • Podczas hamowania czy to przy jeździe w przód, czy w tył, (choć nie zawsze się to dzieje, jak samochód jest zimny to jest ok.) wydobywa się dźwięk z prawej strony - stukających klocków hamulcowych.

    Rozebrałem obie strony, klocki hamulcowe zamieniłem stronami. Te co były z prawej strony są z lewej i odwrotnie. Problem troszkę się poprawił, bo stukanie się zmniejszyło, ale nadal występuje. Wydaje mi się, że teraz jest nie z prawej strony, a z lewej. Musze jeszcze troszkę pojeździć i ponasłuchiwać, bo dźwięk stukania jest mniej intensywny i nie mam pewności na 100% czy faktycznie teraz puka z drugiej strony.

    Podczas zamiany klocków stronami, pamiętałem oczywiście o wyczyszczeniu wszystkiego i nasmarowaniu odpowiednim smarem w odpowiednich miejscach.

    Tłoki zacisku hamulcowego wydaje mi się, że chodzą właściwie, ale też pewności nie mam na 100%. Gdzieś na jakimś forum wyczytałem, że to może być wina właśnie nieodbijającego tłoczka. Hamowanie jest jednak ok., wiec sam nie wiem. Okładziny na klockach są grube, poprzedni właściciel, zmieniał pewnie, bo na to wygląda. Nie ma więc sensu wydawać kasy na nowe klocki, chyba że to stukanie się pogorszy i zacznie mnie bardziej denerwować.

    Niektórzy na forach mówią, że nawet czasem sama wymiana klocków może nie dać efektu i stukanie nadal będzie.

    Hamowanie przez zamianą klocków i po zamianie stronami nie zmieniło się, nadal samochód hamuje właściwie i nie ściąga.

    Jedyne, co zaobserwowałem to, że zaciski hamulcowe mają lekki luz. Można nimi, używając w zasadzie samej ręki, poruszyć na boki. Czy to z prawej czy z lewej strony luz jest w zasadzie taki sam. CZY TO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ STUKAJĄCYCH KLOCKÓW HAMULCOWYCH?

    Wydaje mi się, że taki luz może być, bo to niewielki luz jest, CZY SIĘ MYLE? CZY MOŻE BYĆ W OGÓLE JAKIŚ LUZ ZACISKU HAMULCOWEGO?

    Wgłębiając się bardziej w temat zastanawiałem się nad wymianą metalowych tulei łożyskowych (nr 6 i 13 na dołączonym schemacie) oraz gumowych tulei łożyskowych (nr 5 i 14 na dołączonym schemacie).CZY TO WTEDY ZMNIEJSZY RUCHY ZACISKU HAMULCOWEGO?

    Następna sprawa, CZY MOŻNA DOSTAĆ SAME W/W TULEJKI? Mieszkam w Angli, no i tu znalazłem tylko całe zestawy naprawcze zacisku hamulcowego. Mało to nie kosztuje, a chyba nie potrzebny mi cały zestaw. CZY TAKIE TULEJI WYSTĘPUJĄ SAME W SPRZEDAŻY?

    Proszę o porady.

  • Według mnie jeśli zmieniłeś klocki stronami i teraz problem jest z drugiej strony, spróbowałbym wymienić właśnie klocki.
    A jak z kierownica przy hamowaniu, tarcze nie mają bicia??

  • [quote="nicram"]A jak z kierownica przy hamowaniu, tarcze nie mają bicia??[/quote]

    Z kierownicą Ok, wiec tarcze chyba nie mają żadnego bicia.
    Musze jeszcze dobrze ponasłuchiwać, jeśli to nadal bedzie z prawej strony, bede dalej sie zastanawiał.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 09-09-2011, 23:38[/i] ][/size]
    [quote="weuek"]Na schemacie jest FS-II. Taki jest w twojej fabii? Bo ja mam FS-III. A różnica jest dla elementów 4-8...

    Też obstawiałbym winę samej tarczy.[/quote]

    A no tak, ma kolega racje. Ogolnie to chodziło mi tylko zobrazowanie co chciałbym wymienć. JAk rozbierałem to były właśnie takie elementy typu śruba, na śrubie tulejka dystansowa, tulejka łożyskowa i sama tuleja gumowa.
    Chciałbym się dowiedzieć, czy takie tulejki się zużywają i można je same wymienić.

    Co do tarczy, to jesli stukanie nadal bedzie sie wydobywać z prawej strony to może kolega ma racje, ale jesli stwierdze na 100%, że po zamianie klocków stronami stukanie przeniosło się na lewą strone - to prawdopodobnie będzie to wina klocków. Chyba ma to jakieś logiczne wytłumaczenie.

  • pojeździmy, zobaczymy, dzieki za cenne rady 🙂 <!-- s:) -->

  • Panowie a takie pytanko poniewaz wkrotce bede zmienial bebny na tarcze a juz mam kupione tarcze i klocki na przod to poczekac i razem to wymienic?? bo mam delikatne bicie na przednich tarczach i nie wiem czy czekac z ta wymiana. Aha i jeszcze jedno pytanko do tych ktorzy juz przerabiali temat gdzie i jak przygotowac tzn zregenerowac ta belke ktora zakupilem??

  • [b]Lesio_Dj[/b] nie czekaj wymień przód.

  • Wymieniaj przód jak najszybciej, zanim się dotrą, to już śnieg spadnie.

  • wymieniaj klocki docierają się min. 200 km. a jak wymienisz razem będziesz miał gosze hamowanie, tym bardziej, że temperatura coraz niższa, nie zdziwię się jak niedługo zacznie się ślizgawka na pierwszych szronkach i śniegu. Lepiej jakbyś dotarł wcześniej hamulce.

    Dzisiaj jak jechałem (autko wyciągnięte z garażu) na niecałych 3 km dojazdu do pracy przed 7 rano pokazało mi na kompie snieżynkę i temperatura spadła na 2,5 st.C.