Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wymiana łączników (łącznika) stabilizatora

Temat utworzony · 33 Posty · 34258 Wyświetlenia
  • Ja nie miałem, ale widać jakość fatalna.

  • Wadliwa była śruba, reklamacja została przyjęta przez sklep.
    Dali inny lepszej firmy łącznik.

  • ja mam łączniki krafta i nie mogę na nie narzekać za tą cenę jest ok i cudów nie oczekuję ale od wymiany już minęło sporo czasu

  • czy przez te drążki może pukać w zawieszeniu ?

  • Jak będzie walnięty łącznik to na bank będą stuki...

  • Ewentualnie gumy na stabilizatorze

  • sprawdzę to

  • dziś patrzałem i mam luz na łączniku od strony kierowcy 🙂 <!-- s:) -->

  • Coś ostatnio zaczęło skrzypieć przy kręceniu kierownicą.
    Okazało się, że gałka łącznika się zatarła po 10 miesiącach 🙂 <!-- s:) -->
    Jak Ojciec kręcił kierownicą czułem jak drążek strasznie drga i skrzypi.

  • Witam dam poradę dla tych którzy jeszcze tych łączników nie wymieniali i będą się denerwować i chcieć użyć szlifierki ... Sam tak robiłem ale opatentowałem ciekawy sposób.
    Radzę pierwsze wziąć w rękę szczotkę drucianą i oczyścić śruby nakrętki.
    Użyć jakiegoś środka WD lub coli i odczekać z 30 minut.
    Próbować odkręcać jeżeli będzie ciężko znów psiknąć.
    I znów za odkręcanie jeżeli będzie się śruba okręcać to mamy do zblokowania na tej śrubie zapewne na torx lub imbus lub klucz i powoli odkręcać.
    Aaa i rada całkiem ważna oby dwa koła w górze to lepiej się odkręca bo po co mają działać nie korzystne dla nas naprężenia jak to mówi sam za siebie stabilizator i lepiej wymieniać komplet 🙂 <!-- s:) -->
    Myślę że pomogłem pozdrawiam.

  • [quote="Sebson"]Aaa i rada całkiem ważna oby dwa koła w górze to lepiej się odkręca bo po co mają działać nie korzystne dla nas naprężenia jak to mówi sam za siebie stabilizator [/quote]
    Co za bzdury..
    Lepiej odkręca się łącznik stabilizatora jak jest on naprężony.. wtedy szpilka łącznika kantuje w otworze mocującym (stabilizator lub amortyzator) i ma mniejszą tendencję do obracania się, a jeśli będzie luźna to zaraz zacznie się obracać przegub kulowy jaki jest w łączniku stabilizatora.

    [quote="Sebson"]i lepiej wymieniać komplet [/quote]
    :mur: <!-- s:mur: --> Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy na dany temat to nie doradzaj!

  • To chyba ty się nie znasz kolego bo wiesz ja próbowałem na różne sposoby i korzystnie dla mnie był sposób właśnie ten który podałem. Wiesz może masz racje z tym że mniej się będzie obracał ale będzie jak nie wymieniałaś to radził bym się nie kłócić bo po co na forum jak od tego jest by pomagać 🙂 <!-- s:) --> Pozdro.

  • Witam.
    Ja używam do odkręcania klucz elektryczny do kół - odkręcają się bezproblemowo, po delikatnym oczyszczeniu gwintu szczotką drucianą i potraktowaniu środkami penetrującymi, w stanie "naciągniętym". Dopiero po odkręceniu nakrętek podkładam cegłę szamotową z kawałkiem drewna pod tarczę hamulcową i opuszczam samochód do momentu wyciągnięcia drążka.
    Dokręcanie oczywiście kluczem dynamometrycznym 40Nm.
    Pozdrawiam.