Witaj na forum Fabia Club Polska

To co Nas boli w naszych skodzinach

Temat utworzony · 82 Posty · 22881 Wyświetlenia
  • [quote="kart071"]Witam wszystkich mam fabię 2003 1.9tdi dzisiaj zauważyłem taką rzecz i mam pytanko: co oznacza 2 w w czarnym(kwadraciku) prawym górnym rogu wyświetlacza komputera podającego np. średnie zużycie paliwa? wcześniej miałem 1 i teraz zmieniło się na 2 i co to za informacja? Z autem nic się nie dzieje Dzięki za informacje na ten temat[/quote]

    Jest to po prostu druga pamięć. Jej wskazania kasuja sie automatycznie po przejechaniu 10 tys. lub 100 godzin jazdy (chyba tak to jest dokladnie nie pamiętam)

  • Mnie niemilosiernie wku... 😄 <!-- s:D --> twarde i kiepskie plastiki ktore dawaly o sobie znac na naszych prostych drogach

    Na drugim miejscu sklasyfikuje wiązke 🙂

    A na trzecim? hmm narazie nic wiecej nie przychodzi mi do głowy.

  • Dzięki za tak szybką odpowiedź na moje pytanie

  • Mam pytanie co się mogło stać, że w mojej fabii 1.9tdi 2003 rocznik komputer przestał mi pokazywać średnie spalanie tzn. zatrzymał się kilka dni temu na 5.4l cały czas pokazuje tą wartość. Wszystkie inne funkcje pokazuje w sposób prawidłowy co mogło się ewentualnie stać i w jaki sposob naprawic to. Nie wiem czy może trzeba zresetować komp ewentualnie jak to zrobić bądz co innego nalezy zrobić?

  • Jedyna upierdliwą rzeczą w mojej fabianie jest rozrząd!!!!!!! 1.4 mpi 8v NIE MOGE DACĆSOBIE Z NIM RAdY

  • [quote="kart071"]wcześniej miałem 1 i teraz zmieniło się na 2[/quote]

    Samo się nie zmieniło, tylko Ty to zrobiłeś, niechcący naciskając przycisk na ramieniu od załączenia wycieraczki, znajduje się on od dołu.

  • Dzięki MirekS miałeś rację musiałem przez przypadek nacisnąć Reset i dlatego 1 zmieniłem na 2:) Po zresetowaniu już wszystko działa ok. tzn. również pokazuje średnie spalanie w sposób prawidłowy. Jeszcze raz dzięki za podpowiedź:)

  • Miało być o wadach, a więc...

    • notoryczne stuki i luzy w przednim zawieszeniu - pierwsza diagnoza przerdzewiały układ wydechowy, druga łącznik stabilizatora, trzecia łożyska kolumn McPersona, po każdej naprawie coraz lepiej ale ciszy nadal brak 😞 <!-- s:( -->
    • nieszczelne tylne drzwi
    • spore zużycie oleju w 1.4 16V 75KM (250ml/1000km)
    • sprężarka klimatyzacji do wymiany po raptem 110tys. km przebiegu
    • uszkodzony silniczek regulacji klap w układzie wentylacji - temperatura sama się zmienia, źle działa obieg wewnętrzny, a nowa część potwornie droga
  • F2 przednia szyba za krotka, nie mozna podjechac za blisko swiatel - no ale diler osttrzegal mnie o tym

  • Jak dla mnie jeśli chodzi o wady to:

    • jeśli przy uchylonej szybie bocznej kierowcy, użyjemy wycieraczek i spryskiwaczy to cała zawartość leci do środka na tapicerkę, masakra
    • klimatyzacja mogłaby mieć większą moc schładzania
    • przy załadowaniu na tylnej kanapie dwóch dorosłych osób i sporego bagażu dupę ciągniemy po asfalcie
    • auto ogólnie bardzo kiepsko wyciszone
    • niby nowe auto ale czuć dziurawe drogi za bardzo, zawieszenie nijakie miękko-sprężyste
    • trochę o silniku TSI, to auto dostaje ducha po jakiejś chwili, wolę jak auto od razu reaguje na wciśnięcie gazu i jak ma długie pociągnięcie na biegach, a tsi woli jak biegi zmienia się szybko jeden za drugim(można się przyzwyczaić na upartego). W/g mnie najlepiej w tsi spisała by się skrzynia automatyczna
    • muszę przyznać że hamulce też nie są powalające(chyba że się jeszcze wyrobią)
    • czasami przyhaczy się jedynka

    Jak dla mnie wad Fabia 2 posiada więcej niż zalet, ale to moje zdanie.
    Najbardziej mnie boli mało komfortowe zawieszenie i silnik. Dzisiaj bardziej pomyślałbym o 1.4 16V bo coś mi się zdaje że lepiej zdał by egzamin.

  • kolega coś strasznie wybredny widzę

    to tylko auto klasy B, szału nie będzie bo nie ma takiej opcji, proste 🙂 <!-- s:) --> co nie zmienia faktu, że Fabia wyprzedza konkurencję pod wieloma względami, a przede wszystkim pod względem funkcjonalności wnętrza i ogólnej praktyczność, czasem wręcz do bólu...

    zgadzam sie co do zawieszenia, jest bardzo sprężyste, można nawet uznać że zbyt twarde, ale jak dla mnie to nie jest wada, tylko zaleta bo auto sie fajnie prowadzi podczas dynamicznej jazdy, czuje sie po prostu pewnie i stabilnie

    p.s. po co komu pryskać po szybie przy otwartych szybach bocznych?

  • [quote="Ciacho"]kolega coś strasznie wybredny widzę

    to tylko auto klasy B, szału nie będzie bo nie ma takiej opcji, proste 🙂 <!-- s:) -->

    p.s. po co komu pryskać po szybie przy otwartych szybach bocznych?[/quote]

    Sorry chyba zapomniałem że to klasa niższa, poprostu najeździłem się używanymi autami z wyższej półki, po czy postanowiłem kupić nową fabię;)
    Z tym pryskaniem cóż dziwnego? no mam uchyloną szybę i chcę przeczyścić przednią, normalna sprawa. JA lubię jeździć z uchyloną szybą tak z przyzwyczajenia i nigdy nie jechałem autem gdzie w trakcie nagle zgarniany płyn ląduje do środka, mało tego w niektórych autach podczas deszczu nawet nie spływa woda do środka. Ale spokojnie powoli się przyzwyczajam. No i trudno na jeździe testowej skodą wszystko wyczaić od razu.
    Ale są też plusy mojej Fabii: wizualnie jest piękna, ma piękny lakier, radio dobrze gra z ośmioma głośnikami, jest dosyć funkcjonalnym autem 😉 pod względem estetyczno funkcjonalnym jestem zadowolony;)

  • a najlepsze jest to że jest nowa, moja ma już prawie 2 lata i nic sie nie psuje, wsiadam i jadę i nie martwię sie o jakieś naprawy, czy inne bzdety 🙂 jak dla mnie ideał 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Ciacho"]a najlepsze jest to że jest nowa, moja ma już prawie 2 lata i nic sie nie psuje, wsiadam i jadę i nie martwię sie o jakieś naprawy, czy inne bzdety 🙂 jak dla mnie ideał 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    POPIERAM W 100% :zdrowko:

  • Brak klimy 😞 . Brak elektrycznych szyb 😞 . No i mocniejszy silnik by się przydał. Ale to już nie moja wina. Tate było na tyle stać po prostu 🙂 <!-- s:) -->.

  • kiedyś wszyscy zaczynali od MALUCHA i też się cieszyli 🙂 <!-- s:) -->

  • W mojej Octavii I rdza złapała lewe nadkole z tyłu 😞 trzeba się tym zająć 😞 <!-- s:( -->

  • Drażni mnie "ciemnota" w środku mojej fabii, wszystko jest ciemne, przyciski, deska rozdzielcza, fotele ;( nie ma żadnych kolorków 😕 <!-- s:/ -->

  • Mnie koi w oczy w mojej fabce 1.4 mpi

    • zabawa z obrotami
    • plastiki we wnetrzu auta
    • zawieszenie przod/tył auta - wymienilem wahacze ze wszystkimi gumami(przedia,tylnia) i sworzniami, nadal wrazenie jakby cos bylo nie tak albo poprostu plastiki tworza taki hałas
    • stukajace szyby w drzwiach przednich przy uchyleniu i przy zamknieciu.

    tak to auto jest naprawde fajne, wygodnie sie prowadzi, jest proste, mozna przy pomocy forum narpawde duzo zdziałac z czego staram sie jak najwiecej korzystac 🙂 Nie wiem z czego sie bardziej ciesze .. czy z auta czy z mozliwosci ktore daje forum 😄 <!-- s:D -->
    Auto jest jednak jak na pierwszy moj pojazd bardzo przystepne 🙂

  • [quote="adamina80"]też mnie męczy te ciemności w środku, nie mam podświetlanych części przycisków, więc szukam po omacku 😛 <!-- s:P -->[/quote]
    Mam na to rade 🙂 Naprawić :rotfl: