Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Wycieraczki

Temat utworzony · 99 Posty · 30471 Wyświetlenia
  • Widać nikt z tym nie miał problemu, musisz oblukać co i jak.

  • no moze i u was nie bylo. Pisze tym ktorym sie zdarzy a mianowicie tylko odkrecil sie mechanicm wycieraczek od silniczka i zgubila sie nakretka Przewalone jest tam reke wsadzic zeby przykrecic bo plastikowa kreatka w orginale jest przyklejona do szyby i musialem scianke grodziowa rozbierac, tzn od strony kierowcy wystarczy odkrecic 2 srubki i delikatnie odgiac ale jeszcze jest problem zeby je prawidlowo ustawic. Te szwaby to zawsze cos sknoca zeby ciezko bylo cos zrobic :zly: <!-- s:zly: -->

  • moglbys napisac jaki maly bezpiecznik bo mam identyczny?

  • duży to 41 - 20 A (żółty)
    mały to 15 - 10 A (czerwony)

  • Mam kłopot z tylnią wycieraczką, nie chodzi mi wcale a jak chce włączyć tylni spryskiwacz to podaje mi płyn na przednią szybę ale słabym strumieniem. Zauważyłem, że przy włączonej tylnej wycieraczce grzeje się szybko bezpiecznik i łatwo się przepalają. Sprawdziłem połączenie przewodów przy silniczku, wszystko jest OK. Co może być tego przyczyną??

  • ZATARTY SILNICZEK weź włącz wycieraczkę tył i rozruszaj ją rękom jeśli to nie pomoże silnik kaput ,,w seicento mi pomogło i do dziś śmiga .aha rób to na pracującym silniku bo w seju był tak zatarty silniczek ze aku wysiadał jak właczałem ..

  • Nie pomogło rozruszanie wycieraczki, wychodzi na to, że będzie konieczna wymiana całego silniczka.

  • Ostatnio przypadkiem odkryłem, że istnieje takie coś, jak "zestaw naprawczy tylnej wycieraczki" do Fabii I.

    Myśle. że jeśli silnik jest ok, tzn. nie spalony, to wystarczy posłużyć sie takim zestawem i będzie wycieraczka działać jak nowa 🙂 <!-- s:) -->

    Poniżej foto z czego sie składa zestaw, wraz z numerami części i zdjęciem:

    [img]http://img297.imageshack.us/img297/3919/zestawnaprawczy1.jpg[/img]

    [img]http://img265.imageshack.us/img265/647/zestawnaprawczy.jpg[/img]

    Tak więc nr zestawu to: 8L0998711, cena w ASO Skody wynosi 187.62zł, natomiast w ASO VW jest taniej a to samo, za 165.04zł.

    Jednak zestaw ten nie dotyczy wszystkich Fabii, tylko tych z określonym typem silnika napędu wycieraczki, czyli Fabii od numeru nadwozia: F 6Y-33705 553>> i następnych...

    Pozdrawiam

  • Witajcie
    Moim skromnym zdaniem mogło być tak, że mechanizm wycieraczki pracował ciężko, ale silniczek sobie jakoś radził. Teraz jak silniczek jest słaby lub ma zwarcie to pali bezpieczniki 😞 <!-- s:( --> . I jest jak jest.
    Zobacz także do mechanizmu wycieraczki czy on czasem ciężko nie chodzi 😞 . Mechanizmy się szybciej zużywają niż silniczki. Przeważnie jest tak ,że mechanizm jest zużyty i przez niego zajeżdżasz silniczek. 😐
    Nie jest wykluczone że ten zestawik co kolega [b]Ciacho[/b] poleca nie przyda się tylko trzeba będzie kupić nowy silniczek. A to już jest spora kasa. 😞
    Odnośnie spryskiwacza to sprawdź połączenie elektryczne czy jest wszystko okey. 🙂 Prawdopodobnie masz przejście przez coś i dlatego Ci psika przedni zamiast tylni. Najpierw napraw silniczek a potem zastanowimy się co dalej i gdzie jest błąd.
    Pozdrawiam. 🙂

  • Witam

    Dziś z rana spotkala mnie dość dziwna rzecz. Otóż jade sobie autem a w pewnym momencie sama z siebie zaczęła dzialać tylna wycieraczka.Manetka jest w pozycji neutralnej, po prostu wycieraczka chodzi mimo że jest wyłączona. Co więcej każda próba włączenia spryskiwacza na przedniej szybie konczy sie przepaleniem bezpiecznika numer 15 (10A). Mysle że te dwa fakty jakos sie laczą, ale co powinienem zrobić żeby było ok ?Wszelkie sugestie mile widziane ! Wg mnie gdzieś jest zwarcie, manetka raczej jest sprawna...

    Pozdr
    czechu

  • Z tą wycieraczką było tak,że na tym trzpieniu na którym jest przymocowana wycieraczka, poprzez pęknięcie nazbierało się brudu i zablokowało cały ruch wycieraczki. Przy próbie wyciągnięcia trzpienia z obudowy popękał mi plastik (tyle było tam syfu) lecz skleiłem dobrym klejem i mam nadzieję, że wytrzyma. Cały mechanizm nasmarowałem i złożyłem i teraz działa beż najmniejszego problemu 🙂 <!-- s:) -->

  • uszkodzenie wiązki, albo jakaś woda się dostała. Po drodze do tylnej wycieraczki w okolicach fotela pasażera z tyłu, w słupku idącym wzdłuż fotela tylnego jest łączenie węża spryskiwacza, są tam też kostki ISO, może wąż wyskoczył i zalał kostki? Czy masz zwarcie czy nie to trzeba sprawdzić jakimś miernikiem.

    Może być jeszcze przekaźnik. Ja kiedyś miałem coś dziwnego z przodu. W upał na autostradzie same mi się włączyły przednie wycieraczki. Ale wykonały tylko jeden cykl... drugi może z 30min później... ale potem to się już nie zdarzało 😐 <!-- s:| -->

  • Cześć !

    Mam problem który wydaje się dość rzadki, bo w archiwum forum niewiele jest na ten temat. Mianowicie:

    W trybie przerywanym (niezależnie ustawionego od czasu trwania przerwy), lub "na żądanie", wycieraczki przednie po krótkiej pracy przestają działać. Od tego momentu nie działają w żadnym trybie przez ok 30-60 sekund. Po tym czasie (mam wrażenie że trzeba je na chwilę zupełnie wyłączyć) zaczynają działać normalnie, aż do następnego "focha".
    Spryskiwacze działają normalnie, wszystkie bezpieczniki OK. Wersja combi Comfort (2003).

    Problem nie występuje nigdy podczas pracy wycieraczek w trybie ciągłym (na obu prędkościach). Jest to bardzo dokuczliwe a podczas szybkiej jazdy - niebezpieczne.
    Jak się do tego zabrać ?

    pzdr,
    k.

  • rzeczywiście - opisany problem jest "ciekawy"...
    zacznij od wiązki przewodów w komorze silnika - czy jest podwieszona ? i sucha ?

    ostatnio na śląsku trochę pada i zauważyłem u siebie że czasowe działają jak jadę.... a jak się zatrzymam np. na światłach to działanie czasowe sie wydłuża a też mam wersję comfort. po ponownym właczeniu się do ruchu działanie wycieraczek jest normalne.
    trudno coś doradzić, gdzie szukać usterki....
    jak dojdziesz do czegoś - napisz - jestem ciekaw co jest nie tak...

  • Witam,
    Mam podobny problem do opisanego powyżej. U mnie niezależnie czy wycieraczki pracują w trybie przerywanym, czy ciągłym, po pewnym czasie (brak jakiejkolwiek reguły) przestają pracować. Nie sprawdzałem czy będą działały po wspomnianych 30-60 s., ale po ponownym uruchomieniu silnika znów działają. Fabia Fresh+ 2003 r.

    Pozdrawiam,
    Paweł.

  • Umnie jest taki sam problem jak opisany w temacie. wymiwniłem bezpieczniki mały 15 - 10 A (czerwony) ale juz po 3 tygodniach sie spalił (wiec znów go wymieniłem i narazie jest dobrze) czy to jest wina bezpiecznika czy moze instalacji elektryczne i czy to jest normalne ze bezpiecznik tak szybko sie spalił ????

  • Prawdopodobnie zaciera się stopniowo mech. wycieraczek i co za tym idziem silnik by uciągnąć musi pobrać więcej prądu, jak przekroczysz magiczną liczbę ... Amperów następuje przepalenie bezpiecznika. Moim zdaniem należy rozebrać mech. juz teraz póki jeszcze się nie zatarł i dokonać regeneracji.

  • Witam. Mam problem z tylną wycieraczką.Po przekręceniu kluczyka w stacyjce włącza się tylna wycieraczka machnie 10 razy i zatrzymuje się w dowolnej pozycji.Dodam że dźwignia jest w pozycji wyłączonej.Po włączeniu dźwignią zamiast pracować z częstotliwością przerywaną również machnie 10 razy i ztrzymuje się.Pomimo włączonej dźwigni już więcej się nie włączy.Po wyłączeniu i ponownym włączeniu to samo machnie 10 razy i staje.Co to może być?

  • Tylko jak to sprawdzić.Czy podpięcie vaga coś pokaże?No i gdzie jest przekaźnik?Pająk nie jest drogi coś około 60 zł tylko czy da się go wymienić bez sciągania kierownicy bo czytałem tu gdzieś,że trzeba ściągać.Gość na elektrodzie pisze,że moduł sterujący jest w silniczku ale jemu wcale nie działała.

  • Tylko pytanie nadal aktualne czy trzeba ściągać kierownice?Ten pająk to taka połówka nie jest zespolona z dźwignią kierunkowskazów więc może wystarczy odkręcić obudowę kolumny?