Witaj na forum Fabia Club Polska

Pranie tapicerki

Temat utworzony · 61 Posty · 30008 Wyświetlenia
  • Siema!!! 🙂 Właśnie dziś oddałem koledze autko do prania tapicerki. Mieliśmy kilka plam i tapicerka była mocno zakurzona.Mówię tylko o fotelach i o kanapie. Po wypraniu,które trwało może jakieś 1,5h odebrałem autko i podeschło mi pod domkiem u rodziców. Schło szybciutko. Efekt jest super,jak z fabryki wyjechało i jak świeżo. Cena jaką zapłaciłem to 80 złociszy. Liczył mi 20zł od fotela. Teraz umawiam się na pranie podsufitki,bagażnika i całej wykładziny pod wycieraczkami.Jednym słowem robię full serwis. Cena jaką mi mówił to między 50zł a 60zł. Jak wypiorę całość to dam znać. Polecam pranie tapicerki,bo od razu człowiek się lepiej czuję jak ma tak czyściutko i świeżo w autku. :super: :hurra: <!-- s:hurra: -->

  • A duża różnica w jakości powietrza w samochodzie jest?;>

    Podobno ozonowanie jest niezłą sprawą, bo zabija wszystkie zapachy, i ponoć nawet zapach dymu papierosowego unicestwia. Osobiście nie miałem okazji testować, tyle tylko co słyszałem od innych:) A ktoś z forumowiczy może miał okazję poddać swój samochodzik takiemu zabiegowi?;>

  • Moje autko było prane kilka razy full wypas koszt 200 zł (stało na zakładzie prawie 3 dni) efekt spoko jak na to co było 😕 chociaż kilka plamek zostało (mam jasną tapicerkę i chłopaki nie dali już rady 😞 co prali ponownie za każdym razem po wyschnięciu coś wychodziło) tak czy siak za jakiś czas pojadę znowu i może w końcu uda się usunąć wszystkie plamy do zera 😉 <!-- s;) -->

  • [b]Mlodyelek[/b], podaj namiary 🙂 to damy zarobic 🙂 <!-- s:) -->

  • co do prania podsufitki trzeba byc ostrożnym bo czasem lubi potem że tak powiem "odleść" zawsze jak ktos przyjeżdza do mnie do prania i chce podsufitke dla zabezpieczenia każe mu napisac że podsufitka to na własna odpowiedzialność powiem tak nie wiem od czego to zalezy bo raz się mi zdarzyło że w Audi A8 gościowi po tygodniu spadło "coś" na głowę i po tym incydencie wolę się ubezpieczać potem troche poczytałem na ten temat i rzeczywiscie niektore podsufitki maja tendencje do odpadania(podklejone na tekturze i woda im nie sprzyja)

  • hej
    niedawno zrobilem kompletne pranie tapicerki plastikow i podsofitki w starym aucie PUNTO II
    zatrudnilem do tego malzonke - toz obwoze ja na okraglo po miescie
    3 godz. roboty, odpowiednie detergenty, kobieca reka, odpowiednie gabki i szmatki
    mowie wam auto w srodku jakby wyjechalo z salonu - kumple w szoku byli
    w przyszym roku to samo ale w mojej FABCE
    nie ma to jak kobieca reka, zaden facet an fachowiec tak ne zrobi :super: :super: <!-- s:super: -->

  • [b]and62[/b], gratulujemy zdolnej małżonki 🙂 zresztą w tych rzeczach to nie ma jak kobietka 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Co do prania i sprzątania auta to jakby ktoś był w Płocku to zapraszam http://www.ekopara.pl<!-- w -->

  • A orientuje się ktoś gdzie w Krakowie można porządnie i niedrogo wyprać siedzenia?

  • No to czekam na Jego odpowiedź

  • Enemik, pochwal się!

  • sory że tak nie odpisuje

    co do ceny oficjalna z paragonem 130 za fabie

    dla FCP jak nie potrzeba paragonu zawsze można się dogadać
    mam nadzieje że US tu nie zagląda 😛 😄 <!-- s:D -->

    tylko narazie sesja i czasu na nic nie mam :cenzura:

  • No to ja bym się pisał na takie coś, jak będziesz miał luz to napisz na pw. Żadnych świstków na to nie potrzebuję.

  • [quote="enemik"]sory że tak nie odpisuje

    co do ceny oficjalna z paragonem 130 za fabie

    dla FCP jak nie potrzeba paragonu zawsze można się dogadać
    mam nadzieje że US tu nie zagląda 😛 😄 <!-- s:D -->

    tylko narazie sesja i czasu na nic nie mam :cenzura: [/quote]

    ... [b]enemik [/b]tylko zapomniałeś dodać że aby się "dogadać" jest ofertą tylko dla klubowiczów [b]FCP [/b]czyli wlepa musi być 😉

  • Najwyżej zarobi ktoś inny, trudno

  • [b]Puti78[/b], to sa wlasnie zalety bycia klubowiczem FCP 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]anubis [/b]na pewno żeby skorzystać z oferty [b]enemika[/b] nie trzeba być przecież klubowiczem tylko aby uzyskać jakiś rabat 🙂 <!-- s:) -->

    ps. mamy warsztaty itp z których możemy korzystać z rabacikiem dzięki wlepce i ramką [b]FCP[/b] 🆗 to chyba sprawiedliwe mieć (jak to [b]Wojtas [/b]napisał) takie zalety? 😉

  • Mam pytanko odnośnie prania tapicerki, raz oddałem ją do czyszczenia zapłaciłem 200zł ale plamy wyszły takie że aż głowa boli. Chciałem jakoś sam to zrobić i użyłem Wanisza niestety też wyszły plamy, teraz mam środek w zacieki co mnie bardzo irytuję. Nie chcę już oddawać samochodu do czyszczenia bo się zraziłem a po drugie znowu 200 zł wydać to wolę coś innego kupić do samochodu. Teraz moje pytanie czy ktoś próbował czyścić tapicerkę taki urządzenie na parę pod ciśnieniem, jest tam zbiornik na detergent i można nią czyścić płytki, szyby, prysznic, oraz tapicerkę przynajmniej tak jest opisane przez producenta, ale czy ktoś miał już do czynienia z tym i czy zdaję to egzamin ?

  • [quote="wolfmark"]czy ktoś próbował czyścić tapicerkę taki urządzenie na parę pod ciśnieniem[/quote]

    Ja na codzień pracuje na urządzeniu parowym, ale profesjonalnym o ciśnieniu 11Bar i ja swoim sprzętem mogę jedynie zniwelować ok 40% plam. Także sprzętem domowym na pewno Ci się to nie uda. Zawsze warto spróbować, ale bez dodatków chemii. Na pewno tapicerce nic się nie stanie od samej pary. Jeśli już byś się do tego zabierał to proponuje zdobyć porządną szmatę z Mikrofibry, wyparować siedzisko i od razu porządnie przetrzeć to kilkukrotnie (naciskając) szmatą z mikrofibry. Powinno pomóc.

  • Zna ktoś może jakiś dobry "warsztat" co pierą tapicerkę w okolicach Warszawy albo Grodziska Mazowieckiego? Raz wylała mi się na siedzenie kierowcy cola, po próbie prania tego wyszło jeszcze gorzej. Pianki plaka są do dupy 🙂 <!-- s:) -->