Witaj na forum Fabia Club Polska

Instalacja radiowa

Temat utworzony · 118 Posty · 36111 Wyświetlenia
  • Tak widziałem, dziękuję, tyle że u mnie chyba napięcie na tym pinie jest cały czas,
    zaraz jeszcze raz pomierzę

  • Na jednym jest a na drugim po stacyjce. Normalnie w innych autach (nie vagi) mają po pinem 7 po kluczyku a w tym przypadku jest pod 4, chyba że ktoś zamienił.
    Jak masz miernik to sprawdz 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam
    czy moze ktos montował u siebie a moze juz ma cos takiego:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=1664122966&msg=Twój+e-mail+został+wysłany<!-- m -->.

    chciałbym sobei cos tkaiego zamontowac u siebie ale nie wiem czy w FABii II z 2007 roku ebidze chodziło.. no i czy wogole sie opłąca takie cudeńko..?

  • Witam, ostatnio zakupiłem kasetowy adapter do mojego przestarzałego Blaupunkta, bo na jakieś wypaśne radyjko na razie mnie nie stać i mam mały problem. Otóż, gdy wkładam kasetę z podłączoną empetrójką to dźwięk słychać na jednym głośniku, na drugim jest on prawie nie słyszalny. Sprawdzałem kasetę na zwykłym radiu i dzieje się podobnie, rozkręciłem ją, ale wydaje się być bez zarzutu. Próbowałem też jakoś dociskać kasetę jednak także bez efektu. Po ustawieniu balansu bardziej na mniej słyszalny głośnik, głośność dźwięku znacznie się zmniejsza. Może wie ktoś co jest nie tak i potrafi mi pomóc? A może kupiłem zwykłe gówno, które do niczego się nie nadaje?

  • Fizycznie bedzie pasowac, natomiast ramki na CAN'ie juz nie koniecznie sie zgodza. Szczegolnie ze czesc rzeczy leci po dodatkowym protokole nalozonym na CAN'a.

  • ja kupiłem transmiter FM do swojej Fabci.
    Wszystko fajnie, tylko jak słucham muzy z mp3, gdy podłączam np z telefonu za pomocą kabla, to też mi gra tylko jedna strona auta.

    na Twój problem odpowiedziałeś sobie w ostatnim zdaniu. Niestety taka jest prawda..

  • Może macie jakiś shit made in china a nie transmitery ? Na moim odtwarzaczu mp3 z funkcją transmitera ( ma już z 3 lata ), takich objawów nie mam. Dźwięk jest zarówno po prawej jak i po lewej stronie autka.

    [b]nerazzurri[/b] Co do kasety (jako adapter) to może przestawiła się w niej głowica i dlatego dzieją się takie jaja ?
    [b]Menthus[/b] może masz takie problemy przez kabel który podłączasz telefon z transmiterem ?

    Pozdrawiam
    sid

  • Hej,

    Myślę, że sporo osób podpina sobie do Fabii niefabryczne auto. Dlatego chciałym poprosić o odpowiedź na 2 proste pytania w jednym temacie:

    1. Jak podpiąć separator antenowy (do którego pinu itd.)?
    2. Jak najłatwiej zamienic piny stacyjki ze stałym +12?

    W temacie http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=2501<!-- m --> znalazłem informację, że powinno się wypiąć pin 5 z częśći "A" kostki w radiu i że jak tego nie zrobimy to nie będzie do czego wpiąć separatora - czy moja dedukcja jest poprawna, że powinniśmy połączyć ten kabelek z 3. kabelkiem separatora?

    Odnośnie zamiany pinów - nie wiem czy są one ponumerowane na kostce, ale wg w/w tematu powinniśmy zamienić miejscami pin 4 z 7. Czy kolory opisane w temacie zgadzają się z rzeczywistością? (4 - brązowo czerwony +12V ze stacyjki, 7 - czarny niebieski - +12V stały z akumulatora - podtrzymanie pamięci) pytam, bo znalazłem na forum inne informacje co do kolorów kabelków.

  • Podłączając separator wystarczy go wpiąć pomiędzy radio a kabel antenowy. Niebieski kabel separatora wpina się w miejsce niebieskiego na kostce.

    [img]http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/ei830_separator antenowy.jpg[/img]

    Odnośnie zamiany pinów to z tego co pamiętam to właśnie jest zamiana 4 i 7 a kolory mogą być różne.

  • Dzięki za odpowiedź.

    Urwała mi się końcówka od anteny, więc założyłem inny wtyk taki jak mam w radiu (taki jak jest widoczny na zdjęciu), żeby pominąć dodatkową przejściówkę, dodatkowo Pan w sklepie powiedział mi, że nie sprzedają tych kątowych, bo się je ciężej montuje. Czy znajdę separator, który miałby z jednej strony wtyk taki jak na zdjęciu a z drugiej gniazdo tego typu? Czy też będę musiał zakładać dodatkową przejściówkę?

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 08-08-2011, 15:59[/i] ][/size]
    Jeszcze jedno pytanie.

    W instrukcji do radia ([url=http://docs.pioneer.eu/Manuals/DEH_7300BT_YRD5336_installation_manual/]http://docs.pioneer.eu/Manuals/DEH_7300BT_YRD5336_installation_manual/[/url] strona 4, wystarczy raz kliknąć w przełącznik strony i przybliżyć na początek prawej strony) jest napisane, że jeśli auto nie posiada pozycji ACC w stacyjce, to trzeba przepiąć czerwony kabelek z kostki. Pytanie, czy Skoda Fabia 1 ma pozycję ACC (z tego co mi się wydaje to nie 😉 <!-- s;) -->) i gdzie w takim przypadku podłączyć czerwony kabelek?

  • Tak czytam o tych separatorach i na allegro znalazłem na jednej z aukcji taki tekst

    [quote]UWAGA - to nie jest wzmacniacz. Jest paru sprzedawców, którzy tak piszą w opisach i naciągają klientów. Anteny w Waszych samochodach mają wzmacniacz w stopce, do którego w fabrycznej instalacji doprowadzane jest zasilanie w środkowej żyle kabla antenowego. Zasilanie to podaje fabryczne radio. Jeżeli jednak wymieniacie fabryczne radio na inne (np Pioneer, Sony, Kenwood itd) to niezbędny jest taki separator. Żadne niefabryczne radio już nie podaje zasilania na antenę i dlatego radio źle łapie fale. Separator podaje napięcie zasilania do wzmacniacza w stopce anteny i jednocześnie separuje to zasilanie od nowego radia żeby go nie spalić. Stąd jego nazwa.. Ale to nie wzmacniacz! Nie dajcie się kantować lamerom.[/quote]

    Chciałem zapytać, czy to co jest zawarte w tym cytacie jest prawdą :?: <!-- s:?: -->

    Kiedy jadę samochodem, to chcę mieć możliwość posłuchania więcej jak to co mam w swoim mieście i okolicach...

  • [quote="Piioterr"]Chciałem zapytać, czy to co jest zawarte w tym cytacie jest prawdą [/quote]
    Ja kupiłem niefabryczne radio Pioneera i faktycznie podczas montażu w CarAudio pan mi się zapytał, czy chcę żeby radio lepiej odbierało stacje radiowe poprzez montaż separatora. Obiektywnie mogę stwierdzić, że jest różnica na plus - radio wyłapuje więcej stacji i jest to czystszy odbiór. Taki separator kosztował mnie 30zł, polecam bo naprawdę warto.

    Odnośnie cytatu - tak, to prawda. To nie ma nic wspólnego ze wzmacniaczem.

  • Zakładał ktoś sam ten separator :?: <!-- s:?: -->
    Pytam się o to bo gdy sobie przypomnę kiedy wkładałem swoje radio (Pioneer DEH-2400UB) to pamiętam,
    że tam za wiele miejsca za radiem już nie było... i chciałem spytać... jest tam dość miejsca żeby włożyć tam jeszcze ten separator :?:
    Czy trzeba coś kombinować :?:

  • bez problemu włożysz

  • Chciałbym w swojej F1 pociągnąć kable do tylnych drzwi i na tylną półkę.

    Czy ktoś się orientuje gdzie na Śląsku mogę to wykonać (najbliżej Gliwic) i za jaką kasę ?

  • mari0 a spróbuj zobaczyć w norauto bo wiem ze oni tam montują takie żeczy

  • [b]mari0[/b], podjedz na Ul. zimnej wody do audiomaniaka

  • no Barth dobrze prawisz