Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jakie opony, felgi - temat zbiorczy

Temat utworzony · 1814 Posty · 308789 Wyświetlenia
  • [b]Bagsiu[/b], Jasne, że możesz, oponki o profilu 45 i heja do przodu:) Tylko, że to tak trochę kiepsko wygląda... Jakby fabka stała nieco niżej, to wyglądałoby znacznie lepiej:)

  • fotki

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 25-06-2011, 16:58[/i] ][/size]
    sorki ze tak pozno, dlubie sie teraz przy tyle, muszę dorzucić 7cm w nadkola, . jak skoncze poszerzanie nadwozia dorzuce jakies lepsze fotki. może tego nie widać bo fotografem jestem słabym, przód siedzi na wysokości 7cm od ziemi, z tyłu jak opuściliśmy podnośnik nie dało go rady wyjąć, trzeba było podnosić tył za nadkola, także jest nisko, nad przednią oponą jest jakieś 2-3cm luzu, z tyłu 0,5cm

  • tyl wyglada GRUBO przydalo by sie jeszcze jakies lepsze foto calosci... jaki rozmiar opony naciagales?

  • 245/35/10J/17, ale ranty felg wystają poza ranty ochronne opon 😉 <!-- s;) --> foto całości podrzucę jak będą gotowe nadkola, przód wszedł na styk z oryginalnym nadkolem, to 8,5J

  • http://www.dba.dk/faelge-med-daek-rimelige-paen/id-74943659/billeder/1/<!-- m --> Co myslicie o tych kołach do fabi kombi rozmiar 17cali.

  • proszę nie wstawiaj takich

  • [b]impulse[/b], najlepszy jest wyglad z tylu 🙂 wrzuc wiecej fotek 🙂 szacun ze na tym jezdzisz :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Tokarz dorobił mi dzisiaj tulejki do gwintu, teraz jest jakakolwiek możliwość regulacji tego zawieszenia i mogę zabrać już 2 osoby ze sobą a nie samemu. Fabia jest rzeczywiście niesamowicie twarda, nie ma praktycznie żadnego skoku przez co na każdym dołku odrywam się od fotela, chyba będę musiał zamontować jakiś na pneumatyce ;D w mieście więcej jak 50 nie pojadę bo mam wrażenie że na tych łączeniach drogi tył odrywa się od ziemi więc trzeba zwalniać i tamować ruch, śpiących policjantów, no da radę przejechać z lekka obcierką plastikiem ochronnym silnika. Trzymanie boczne testowałem dzisiaj na ulicy z kostki brukowej. przy prędkości 80-90km/h skręcałem kierownicę naprzemiennie z możliwie jak największym skrętem. powiem tak w poprzedniej konfiguracji, bałbym się o dachowanie, auto by zgubiło opony a w najlepszym wypadku wpadło w poślizg i pocieło opony o krawęźnik, tu słychać było jedynie pisk opon ale wchodził idealnie, skręt był na prawdę spory bo widząc trzymanie staralem sie juz wyprobować to na tyle ile bylem w stanie. auto na żywo wygląda zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach i wydaje mi się, że warto było włożyć takie pieniądze w fabię niż zamienić ją na zajechanego 3.0v6. moc jest w zupełności wystarczająca, przy tych wymiarach i tak nie wykorzysta tego co jest. po zrobieniu przeglądu i polakierowaniu nadkoli postaram się zrobić jakąś galerie zdjęć i dam znać

  • anubis, zobacz jak polacy się lansują, wiejski tuning, lampy za 300zł spojlery za 300zł siatka za 1.2zł tłumik za 35zł. do tego stary opel albo vw, nikt nie wstawi felg i zawieszenia za 9 tys. bo szkoda albo nie ma, lans i tak jest za dziesieciokrotnie mniej i jest wszystko. ładnej skody fabii nigdy nie widziałem. Moja jest, dlatego warto się męczyć na tych drogach. przynajmniej coś zrobiłem, zresztą i tak w roku przejadę tylko 5 tys. to moje czwarte auto a szkoda go sprzedać za 1/4 ceny za którą ją kupiłem. Mam dobrą bazę do CarAudio. o żaden lans mi nie chodziło, chciałem zgasić tych wieśniaków z kalibrami i golfami czy beemkami z leksuslukami zeby sie tak nie panoszyli, bo nie mają czym, a strasznie mi to przeszkadza.

  • dawaj foty

  • Csad

  • weuek, nie masz widocznie zielonego pojęcia jak sie jeździ na gwincie z takim ogumieniem i się dziwisz o co mi chodzi. nie mam naście lat.

  • [quote="weuek"]Robi sobie z forumowiczów jaja (pięć tysięcy km rocznie takim autem??? tamowanie ruchu??? wytyczanie trasy możliwej do przebycia???) [/quote]
    jedni maja autko "do pracy" a inni do zabawy, uważam że kolega [b]impulse[/b] właśnie kwalifikuje się do tej drugiej grupy, ja kupiłbym inny samochód do takich zabaw.
    [quote="weuek"]A co to jest to 2000rms?[/quote]
    ja już wiem [url=http://www.google.pl/search?q=2000rms&rls=com.microsoft:pl&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1]>>klik<<[/url] :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Dane z książki:
    M. R. Cedrych, J. Schwarz, Skoda Fabia, tłum. J. Jałowiecki, Wydawnictwa komunikacji i Łączności, Warszawa 2002.
    dotyczące [u]zalecanych [/u]rozmiarów kół/opon w formacie xls.
    do poprania [url=http://www.wrzuc.to/mIetq2.wt]KLIK[/url]

  • [quote="weuek"]Ale te dane, kolego, są tylko dla tych co boją się śrubki odkręcić i jadą z tym do aso :-)[/quote]
    Ciekaw jestem czy ty masz inne wymiary felgi i opon niż podane w tym pliku?

  • mojego rozmiaru nie ma ale powiem ze szeroki wybór jest w tej tabeli

  • Tylne zawieszenie na tulejach +4cm(aktualnie zdjęte i już opuszczony) oraz zawias odkręcony na +4. gwint utwardzany, nie ma porównania z zawieszeniem jednym z najtwardszych bilstein, moje wykazuje prawie zerowy skok, małe rondo przejechałem z prędkością 70km/h. faktycznie bardziej nadaje sie na tor niz do normalnej jazdy ale w zamian moge go opuscic bardziej.
    http://www.fotoload.pl/index.php?id=945e962982535f376ec810a82e91bc26158<!-- m -->

  • [quote="weuek"]I gdzie te inne auta do jazdy?[/quote]
    jak to gdzie, przecież widać na zdjęciu. Vectra, Kadett i trzeci rozbity 😛 <!-- s:P -->

    impulse na pierwszy rzut oka swoim avatarem odstraszasz (felga poza obrysem i zero miejsca) ale na dużym zdjęciu Fabia prezentuje się lepiej 🙂

  • to nie jest mój dom, kadeta nie ma na zdjęciu i nie wiem czyje są te auta. weuek coś ci nie pasuje chyba z obniżaniem aut? lubisz jeździć takim strasznym sedanem na pływającym zawiasie? uważasz, że wygląda to ładnie? takie alufelgi z salonu nie wyglądają lepiej od zwykłych kołpaków.

  • [quote="impulse"]lubisz jeździć takim strasznym sedanem na pływającym zawiasie? [/quote]
    Ja lubię. I nawet pianino mam w samochodzie <klata>

    😉 <!-- s;) -->