Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] spadek mocy 1.9TDI

Temat utworzony · 48 Posty · 18450 Wyświetlenia
  • witam jestem sumiennym kierowcą i dbam o swoje auto ostaniio zauwazyłem jednak ze jest odczuwalny brak mocy (jakby pare koników uciekło) na poczatku myślalem ze to wina ropki wiec zxmienilem stacje ale jednak to nie to i mnie to martwi pomóżcie!!!!

  • Witam,
    Sprawdzałeś przepływomierz? Czy komputer wykazuje z tym związane błędy?
    no i na pewno od razu drastycznie wzrosło spalanie ?

    pozdrawiam.

  • nie własnie nie wzrosło spalanie i nic komputer nie pokazuje zadnego błędu.Bo wiesz ostatnio mój tata zalał jakąś g...... rope bo załatwił z zakładu tanio kiedy ją wlał to zaczął kopcić jak przyspieszałem.Nigdy wczesniej nie kopcił może sie coś zabrudziło czy co ???? 😕 <!-- s:/ -->

  • Witam, dziś zauważyłem duży spadek mocy. Pierwsza diagnoza - turbina nie działa. Od 2 tysięcy była dziura. Podłączyłem do kompa i wyszedł błąd przepływomierza (16485). Jak mogę sobie z tym poradzić?

  • [url=http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=85084]Sprobuj wyczyścić go wg TEJ instrukcji[/url]
    jeśli nie pomoże - to pozostaje wymiana.

    [b]piotrstce1987[/b], czy rozwiązałeś już swój problem ? u mnie nawaliła gruszka sterująca łopatkami turbiny....

  • Cześć
    Znajomy wspominał mi że myje przepływomierze w .... zmywarce do naczyń 🙂 <!-- s:) -->
    Ponoć daje to dobry efekt.

    Pozdrawiam Michał

    1. Może trzeba wymienić filtr paliwa - zależy jak było złe .
    2. Czy spadek mocy jest bardziej zauważalny jak na dworze jest ciepło ( gorąco ) a np. jak jest chłodniej to autko jeździ lepiej > chodzi mi oczywiście o zauważalną różnicę - jak tak to może świadczyć o przepływościomierzu one przy uszkodzeniu zawsze podają mniejszą ilość zasysanego powietrza niż jest w rzeczywistości - wynika to z ich konstrukcji awaria przepływki nie musi być sygnalizowana checkiem ani kodem błędu jak ilość powietrza zmienia się w czasie dla sterownika silnika jest wszystko ok , błąd jest sygnalizowany tylko gdy jest przerwa elektryczna , nie zmienia się ilość powietrza w czasie , przekroczony jest dolny lub górny próg wartości dozwolonych .
    3. Jak silnik pracuje na wolnych obrotach - czy nie ma wyczuwalnych szarpnięć - jak tak do sprawdzenia EGR on też może powodować spadki mocy .
    4. Sprawdzić filtr powietrza i drożność przewodów do filtra czy coś nie wpadło np . ptak (możecie się z ptaka śmiać ale przerabiałem sam temat na sobie )
    5. Sprawdzić ciśnienie w oponach i dopompować . Tyle z tanich usterek .
  • Poważnie wpadł ci ptak ? 😄 <!-- s:D -->
    Opowiedz coś więcej, wydaje się aż nieprawdopodobne.

    Pozdrawiam Michał

    .

  • [quote="michal33686"]Poważnie wpadł ci ptak ? [/quote]
    ja złapałem nietoperza pod ,wycieraczkę szyby, ale to nie ten temat....
    EOT

  • Panowie, pomocy - po jednorazowym oczyszczeniu nie ma większej poprawy poza lekkim kopem od powyżej 3 tysięcy. Przemyć go jeszcze raz?

  • jak to mówią - częste mycie skraca życie 😉 <!-- s;) -->
    sprobuj sie z kims zgadać żeby podmienić - wtedy bedziesz miał jasność... nowy kosztuje ponad 300 zł.
    chińczyków po 100...... nie polecam 😉

  • Na allegro, nowy boscha wyczaiłem za 250. Ale to i tak dużo 😞 <!-- s:( -->

  • dlatego sugeruję żebyś podmienił od jakiegoś kolegi - sprawdzisz czy to na 1000 % przepływka. no i grupa 03 do sprawdzenia dynamicznie.
    polecam Pierburg-a - ma nieco inną charakterystykę. ale cena - no cóż.... co drogie to tanie 😄 <!-- s:D -->

  • Od słowa "przepływka" kompletnie nic nie zrozumiałem 🙂 Na komputerze wyskakuje błąd przepływomierza. Nie mam niestety od kogo wziąć tego, żaden znajomy nie ma 1.9 tdi 😕 <!-- s:/ -->

  • [quote="wiesuaf"]Od słowa "przepływka" kompletnie nic nie zrozumiałem 🙂 <!-- s:) --> [/quote]
    jedź do dobrego mechanika i bedziesz miał odpowiedź.
    temat podobny do Twojego : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=751911&sid=26cdf1782f3669c444f93d51a76df59b#751911

    w stolicy : dobryGrześ Wawa [url=http://www.artpen.pl/pliki/cennik_ocp.pdf]i jego cennik[/url]

  • Jak można sprawdzić bez podmianki - odłącz wtyczkę od przepływki i przejedź się bez niej , jak zauważysz poprawę to jest na bank przepływka ( komputer bez podłączonej przejdzie w tryb tzw awaryjny ) tylko nie przesadzaj z obrotami przetestuj i podłącz spowrotem .

    Co do ptaka to jest prawdziwe zdarzenie zlokalizowałem bo zaczął po prostu śmierdzieć a piórka załatwiły przepływkę i nie pomógł filtr powietrza po drodze . Przepływka to bardzo dokładne urządzonko i jak padnie to padnie . Ja kupiłem sam wkręcany wkład oczywiście firmowy , wcześniej miałem chinśką podróbkę ( założona po awarii a wytrzymała 5 dni ) . Przepływka pada systematycznie zamula autko i na początku się nie zauważa , że coś jest nie tak . Ja jak założyłem boscha i się przejechałem a postanowiłem sprawdzić hardcorowo jak działa to jak depłem na gaz to mi kierownicę z rąk wyrwało i powiedziałem mechanikowi że już jej nie oddam . Jak można

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 10-06-2011, 20:25[/i] ][/size]
    Acha zapomniałem jeszcze o jednym , że przepływkę można sprawdzić oczywiście czy to komputerem diagnostycznym czy kabelkiem a to mianowicie tak , że dla obrotów silnika podnoszonych co 500 obrotów ona powinna pokazywać +- jakąś tam ilość powietrza . Przepływka nie tylko " mówi" sterownikowi ile powietrza idzie do silnika ale jaka jest jego temperatura z czego sterownik oblicza jaką powietrze ma gęstość i ile go idzie naprawdę do silnika . Zresztą jest to najdokładniejsze urządzenie w każdym samochodzie , i najszybciej reagujące .

  • Przepływke sprawdzasz Oscyloskopem albo woltomierzem.
    Nie jest to specjalnie trudne.

    Pozdrawiam Michał

    PS jakby coś to mogę wrzucić dane pomiarowe.

  • Wiem że minęło kupę czasu, ale nie było środków na naprawę. Zdjęcie wtyczki z przepływomierza NIC nie zmienia, nie ma żadnej kontrolki check engine ani nic. O co biega?:)

  • Jesteś pewny że to nie turbina? U mnie wystąpił ze 2 lub 3 razy notlauf na starej turbinie. Może zawór n75?

  • Turbinkę słychać i działa, bo powyżej 2.6-2.7 jest odczuwalny "KOP". Co dziwne, jeśli raz już załączę turbinę, to samochód zbiera się potem o 30% szybciej. A na kompie wychodzi ciągle błąd przepływomierza.