Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Hamulce problemy

Temat utworzony · 85 Posty · 15428 Wyświetlenia
  • NIE -tak może się dziać jedynie gdy trzymasz nogę na hamulcu i odpalasz auto - zadziała wtedy serwo i pedał może minimalnie opaść.Przy uruchomionym silniku ( w czasie jazdy)
    pedał przy naciśnięciu nie powinien opadać,jeżeli układ nie jest zapowietrzony, to może są zapieczone cylinderki z tyłu ? a jak z siłą hamowania ?

    omron

  • a jak depniesz szybko 2-3 razy to pedal twardnieje ? oczywiscie na odpalonym silniku. zdejmij z tylu kola i zobacz czy na dole bebna nie ma sladow zapocenia plynem. jak leje dobrze, to i felga bedzie mokra.
    jak tak, to albo masz zapowietrzony uklad, albo ciekna Ci cylinderki. przy zapieczonych (ktore sie prawie ze nie zdarzaja w fabiach) cylinderkach pedal pozostanie taki sam tylko skutecznosc hamulcow spadnie.

  • Cześć
    Mam problem z hamulcami. Nie odpalałem swojej fabii przez dwa dni. Dzisiaj jak jechałem i zacząłem hamować zaczęło coś lekko stukać w prawym kole po stronie pasażera z przodu i słyszałem tarcie w tylnych kołach. Objawy szybko ustąpiły bo już za trzecim hamowaniem po około 200 metrach już nie słyszałem żeby coś się działo.
    Nie mam tego problem jeśli codziennie użytkuję samochód. Mam Fabię 1.4 16V 101KM i ABS
    Dzięki

  • to NORMALNE !!! zastane zmarzniete hamulce nie zaciagaj recznego w zime .. pozdrawiam

  • No tak zaciągam ręczny w garażu 😞 <!-- s:( --> ale już nie będę
    Dzięki

  • [quote="mss"]a jak depniesz szybko 2-3 razy to pedal twardnieje ? oczywiscie na odpalonym silniku. zdejmij z tylu kola i zobacz czy na dole bebna nie ma sladow zapocenia plynem. jak leje dobrze, to i felga bedzie mokra.
    jak tak, to albo masz zapowietrzony uklad, albo ciekna Ci cylinderki. przy zapieczonych (ktore sie prawie ze nie zdarzaja w fabiach) cylinderkach pedal pozostanie taki sam tylko skutecznosc hamulcow spadnie.[/quote]

    Pedał twardnieje tylko po jednej, dwóch, trzech sekundach opada. Nie wiem czy w samochodzie z abs-em to normalne bo przy tradycyjnych hamulcach (bez abs-u) nie powinien drgnąć podczas kilku sekund. A jeżeli chodzi o cylinderki wszystko jest ok bez wycieków jeszcze spróbuję odpowietrzyć układ.

  • komp i odpowietrzanie pompy jeszcze by sie przydalo.

  • tez tak miałem w F1, pomagało raz na jakiś czas zdjęcie bębnów i dokładne wyczyszczenie pyłu z okładzin hamulcowych i jeszcze na koniec odtłuszczenie powierzchni hamujących jakąś benzyną ekstrakcyjną...

    to szuranie to jest właśnie wilgoć + syf z hamulców + syf z dróg

    ale w sumie dziwne że teraz sie pojawiło, bo to bardziej sie ujawnia w deszczowe dni kiedy jest bardzo mokro

  • Dolewał już ktoś może płynu hamulcowego, dziś jadąc do pracy zapalała mis ie podczas hamowania kontrolka ręcznego. Sprawdziłem poziom płynu i faktycznie jest trochę mało. I teraz nie wiem czy można dolać do tego co już jest jeśli tak to jaki czy należy spuścić i uzupełnić całkiem nowym?

  • pedał hamulcowy rusza się tzw. dwa centymetry, płyn hamulcowy jest, żeby zahamować trzeba użyć nadzwyczajnej siły jakby brak wspomagania.
    Nie było nic robione oprócz lekkiego podciągnięcia i odpuszczenia linki ręcznego przed przeglądem.
    Wcześniej żadnych objawów, p odpaleniu rano zonk przed zakrętem.
    Klocki, okładziny wymienione 5tysięcy kilometrów temu, przebieg poniżej 90 tys
    Na zaciągniętym ręcznym puszczając sprzęgło- nie ruszy
    na hamulcach- jedzie :help: <!-- s:help: -->

  • Sprawdź
    1 Pompę próżniową
    2 Przewody podciśnieniowe
    3 Serwo

    Pozdrawiam

  • Jeśli jest płyn, spróbować odpowietrzyć. Kolejność PT, LT, PP, LP.

  • [quote="michal33686"]Sprawdź
    1
    2
    3
    [/quote]

    fabię mam niedawno, prócz wymiany klocków i odpowietrzania w innych samochodach nie robiłem więcej w hamulcach.
    Gdzie znajdują się podane 1 i 2 oraz jak sprawdzić?

  • [quote="gory"]Jeśli jest płyn, spróbować odpowietrzyć. Kolejność PT, LT, PP, LP.[/quote]

    Bartek ten samochód ma ABS wiec tak go nie odpowietrzysz, a raczej samochód straci całkowicie hamulce.

    Pomijam fakt że pedał hamulca jest twardy , co wskazuje na brak oznak zapowietrzenia.

    Pozdrawiam Michał

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 03-06-2011, 23:49[/i] ][/size]
    [quote="scar"][quote="michal33686"]Sprawdź
    1
    2
    3
    [/quote]

    fabię mam niedawno, prócz wymiany klocków i odpowietrzania w innych samochodach nie robiłem więcej w hamulcach.
    Gdzie znajdują się podane 1 i 2 oraz jak sprawdzić?[/quote]

    Zdejmij przewód z pompy próżniowej uruchom silnik i zobacz czy wytwarza podciśnienie.
    Pompa jest na głowicy silnika napędzana wałkiem rozrządu. ( to tzw pompa tandemowa, występuje łącznie z pompa paliwa)
    Serwo jest przy pompie hamulcowej.

    Pozdrawiam M.

  • Jak już ktoś zauważył, o zapowietrzeniu nie może być mowy bo pedał jest twardy. Tak z ciekawości, sprawdź czy hamulce z tyłu nie grzeją się przypadkiem w trakcie jazdy - dotknij uważnie bębnów z jednej i drugiej strony. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale może przy podciąganiu linki przesadziłeś ... co prawda w bębnach są samoregulatory, jest abs ... ale zawsze... objaw jest taki, że przypuszczenie wydaje się uzasadnione...

  • Panowie tak sobie troszku pojeżdziłem fabka i mam takie dziwne objawy... podczas gwałtownego hamowania pedał hamulca opada bardzo nisko tzn rowna sie z pedalem "gazu", pedal jest "miekki" kontynuując historie z samego poczatku to po wymianie cylinderkow i dwoch kolejnych odpowietrzeniach nie daje mi to spokoju... najechane jest 75 tkm klocki jeszcze fabryczne, auto posiada abs ktory bardzo trudno uruchomic tzn tak jak wczesniej pisalem z powodu braku twardosci pedala hamulca ciezko zalaczyc abs. I moje pytanie czy klocki moga byc zbyt cienkie i dlatego pedal nie jest twardy i hamujac wciskam pedal do samej podlogi?? plyn hamulcowy wymienialem rok temu wie cwnioskuje ze jest jeszcze ok... co sprawdzic zebym wiedzial co to dokladnie jest. Poprosze na kontakt do jakiegos sprawdzonego mechanika w krakowie. Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam

  • [quote="Lesio_Dj"]Panowie tak sobie troszku pojeżdziłem fabka i mam takie dziwne objawy... podczas gwałtownego hamowania pedał hamulca opada bardzo nisko tzn rowna sie z pedalem "gazu", pedal jest "miekki" kontynuując historie z samego poczatku to po wymianie cylinderkow i dwoch kolejnych odpowietrzeniach nie daje mi to spokoju... najechane jest 75 tkm klocki jeszcze fabryczne, auto posiada abs ktory bardzo trudno uruchomic tzn tak jak wczesniej pisalem z powodu braku twardosci pedala hamulca ciezko zalaczyc abs. I moje pytanie czy klocki moga byc zbyt cienkie i dlatego pedal nie jest twardy i hamujac wciskam pedal do samej podlogi?? plyn hamulcowy wymienialem rok temu wie cwnioskuje ze jest jeszcze ok... co sprawdzic zebym wiedzial co to dokladnie jest. Poprosze na kontakt do jakiegos sprawdzonego mechanika w krakowie. Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam[/quote]

    Tak na moje "oko" to walnęła pompa hamulcowa.

  • Moim zadaniem może być uszkodzone serwo. Najprostszy i najszybszy sposób na sprawdzenie to wcisnąć pedał hamulca przy wyłączonym silniku. Cały czas trzymając go wciśnięty włączyć zapłon i uruchomić silnik, jeśli pedał wejdzie niżej to znaczy że serwo działa, jeśli pozostanie tak jak był to uszkodzone serwo lub przewód podciśnieniowy który dochodzi do serwa.

  • [b]Lesio_Dj[/b] według mnie masz zapowietrzoną pompę abs-u i tyle.

  • Hmm... a jak to najszybciej sprawdzic??
    Sporo roboty z odpowietrzeniem tej pompy abs-u jest??