Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Hamulce problemy

Temat utworzony · 85 Posty · 15428 Wyświetlenia
  • Pompa wymieniona, Problem ustąpił...... :cwaniak: <!-- s:cwaniak: -->

  • No mało ciekawą miałeś tą awarię, pompy generalnie rzadko padają, ale najważniejsze, iż jest oki.

  • Mało ciekawą..... Pompa zmieniona na zamiennik mam nadzieję że trochę wytrzyma bo oryginalna to dość duży koszt....... :kwasny: <!-- s:kwasny: -->

  • A dużo jeśli to nie tajemnica :?: Czy może kupowałeś z pomocą Darka z Mogilskiej, czy normalnie :?: <!-- s:?: -->

  • Aso-zakopiańska bodajrze 550,mogilska około 430 zł oryginał, skończyło się na zamienniku za 140zł również na mogilskiej 🆒 <!-- s🆒 -->

  • [quote="Tom_KRK"]skończyło się na zamienniku za 140zł [/quote]
    chińszczyzna ?? [b]Tom_KRK[/b], nie chce cie martwić ale kiedys wpoprzedniej Skodzianie ( favo) wymienilem pompe hamulcową bo łapała lewe powietrze i niestety padła po 3 m-cach, jesli to chinszczyzna to zły pomysł z jej montażem, chociaż może u ciebie być inaczej

  • Myślę, że jakby to była kiepska jakość, to Darek by nie oferował swoim.

  • [quote="MirekS"]Myślę, że jakby to była kiepska jakość, to Darek by nie oferował swoim[/quote]
    ja tylko przedstawiłem swoją przygodę , to było ponad 3 lata temu wiec chińczyki ( jesli pompa jest ich produkcji) mogli poprawić jakosc swoich wyrobow, jako ciekawostke moge powiedziec że pracuje w firmie produkującej podzespoły aparatury paliwowej ktora jest podrabiana przez ten naród

  • Aha no to wszystko jasne.

  • roblem objawia się dziwnym zachowaniem samochodu podczas hamowania na nierównej powierzchni..hamulce sa dużo słabsze...cieżko to opisac ale hamulce sie wtedy zaachowuja jak na jakiejs tarce..ktos wie co to moze byc?

  • Przede wszystkim sprecyzuj co się dzieje. Czy jest to efekt jakby koła dostawały poślizgu...czy jakby o tarcze nie ocierał klocek a jakaś chropowata powierzchnia. Bo określenie że hamulce są dużo słabsze może nakierować na wiele spraw. Jeśli piszesz o tarce to może być problem z pompą ABSu tudzież kończące się okładziny klocków - jeśli jednak jesteś pewien ich jakości to warto sprawdzić czy się okładzina cierna nie odkleiła od podstawy klocka. Pierwsze co...zdejmij koło i rozbierz szczęki...sprawdź stan tarcz i klocków. jeśli tam będzie wszystko w należytym porządku...podłącz się pod VAGa i sprawdź układ ABS. Potem będziemy szukać dalej...jeśli to nie będzie nic ze wspomnianych rzeczy.

  • nie jest to raczej efekt poślizgu...pod nagą czuje jakby przy hamowaniu cos tarło o chropowata powierzchnię i mam takie wrazenie jakby coś wybijało mi pedał hamulca w góre

  • Sprawdź dobrze układ cierny. Przypuszczam iż klocki lub tarcze się kończą. Lub tak jak wspomniałem któraś okładzina się odkleiła.

  • uważam ze to raczej cos z absem ponieważ na równej drodze hamulce działają bez zarzutu, problem powstaje dopiero przy mocniejszym hamowaniu na nierównościach

  • [quote="ccchris"]pod nagą czuje jakby przy hamowaniu cos tarło o chropowata powierzchnię i mam takie wrazenie jakby coś wybijało mi pedał hamulca w góre[/quote]
    Nie wiem czy dobrze cie zrozumiałem, ale to co opisujesz to normalny objaw pracy abs-u. Na równej drodze jak depniesz mocno to tez bedzie taki efekt ( musi zacząć działac abs) Na nierównej abs załącza sie szybciej , bo tak działa abs , koło podskakuje i lakko traci przyczepność i na ułamek sek staje a abs to odbiera jak zablokowanie koła. ( dlatego abs na nierównej drodze może wydłuzyć drogę hamowania)

  • nie nie..to napewno nie jest normalne...efekt jest zbyt duzy

  • Gdyby to był ABS to by się wyłączył - tak jest system skonstruowany. Jeśli miałby działać delikatniej...czyli szybciej reagować to...odczucie na pedale było by te same. Jeśli już to pytanie jest czy masz ABS z bębnami na tylnej osi czy na tarczach. Jeśli na bębnach mogło dojść do uszkodzenia wieńca od ABSu.

  • [quote="bloku"]Gdyby to był ABS to by się wyłączył - tak jest system skonstruowany.[/quote]
    z tego co wiem abs sie nigdy sam nie wyłacza( no chyba że jest uszkodzony), przykładem jest hamowanie na lodzie lub kiedy sa zuzyte amorki. Zaczyna działac znacznie wczesniej niz na dobrej drodze. Natomiast co do opisanej usterki to nie mam pomysłu.

  • O tym właśnie myślałem - o uszkodzeniu ABSu.

  • Czy zapadanie się hamulca nożnego podczas trzymania nogi na hamulcu to normalna rzecz ( chodzi mi po naciśnięciu pedału pedał minimalnie opada podczas trzymania)