Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Hamulce problemy

Temat utworzony · 85 Posty · 15428 Wyświetlenia
  • [quote="karster"] Chciałem go sam wymienić ale dojście jest tragiczne.[/quote]
    :?: <!-- s:?: --> jak ściągniesz koło to dojście jest bardzo dobre.
    Wymiana nie jest trudna, wystarczy to zrobić umiejętnie, żeby dużo płynu nie uciekło, po założeniu nowego będziesz potrzebował drugiej osoby aby odpowietrzyć układ. Powodzenia 😉

    PS.
    A klucze jakie potrzebujesz to [b]chyba 11[/b] do odpowietrznika na zacisku i [b]chyba 13[/b] do przewodów 😉

    • płaski śrubokręt do wyciągnięcia zabezpieczenia na przewodzie.
  • Dojście dobre jest do jednej nakrętki po zdjęciu koła a do drugiej jest tragiczne zarówno od strony koła jak i od strony spodu auta. Poza tym właśnie ta druga nakrętka jest lekko skorodowana 😞 <!-- s:( -->
    Czuję, że jutrzejsza wizyta u mechanika skończy się ukręceniem tych wężyków i wymianą nie tylko tego gumowego, krótkiego ale i reszty pobliskich przewodów metalowych ;/
    PS. Jak pisałem klucze posiadam, nawet specjalne do wymiany węży hamulcowych, o odpowietrzaniu wiem ale i tak sam ich nie rozkręcę.

  • Mam od pewnego czasu problem z ab-esem. Mianowicie Ostatnio Świeciła mi choinka w postaci kontrolki ABS i do tego kontrolka hamulca. Problem jednak rozwiązany winny był bezpiecznik 40A. Ale po ostatniej wizycie w ASO stwierdzili mi kolejny błąd na komputerze 16347 sterownik ABS. Jak usłyszałem cene to jak bym dostał :krzeslem: . Sterownik podobno się wymienia razem z pompą ABS i koszt w ASO 5500zł :szok: Teraz pytanie do was czy jest jakieś tańsze rozwiązanie tego problemu :?: Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • bezpiecznik 40 amper?

  • [quote="szymek krusz"]bezpiecznik 40 amper?[/quote]
    To jest ten bezpiecznik co jest na akumulatorze ten blaszkowy. A ile on ma amper to nie wiem