Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325927 Wyświetlenia
  • Odświeżę temat. Kupiłem pod fotel kierowcy taki schowek. I za Chiny Ludowe.... nie wiem jak odkręcić fotel. Próbowałem już imbusami i nic. Tylko się psują a śruby ani drgną.

    Chciałem spróbować, nie odkręcając fotela zamontować schowek, ale też nie daję rady. Kurcze, jak wy sobie z tym poradziliście?

  • na tych śrubach jest taka substancja niebieska która trzyma tą śrubę przed odkręcaniem się . Przez to te śruby sie ciężko odkręca. Kiedyś odkręcałem pas z tyłu w poprzednim aucie i nieźle się na męczyłem żeby to odkręcić ale dałem radę. Zrób może tak weź klucz z przedłużką czytaj rurką i wsadź klucz na śrubę a resztę klucza do rurki. Następnie jedną ręką trzymaj mocno klucz nasadzony na śrubę , a drugą trzymaj rurkę i odkręcaj .

    :!: <!-- s:!: --> Uważaj żebyś nie zerwał gwitu ani czegoś sobie tam nie uszkodził

    Ja taki patent miałem do odkręcania kół . Tam były śruby samodokręcające się i jak przyszło do wymiany koła to brałem klucz i rurkę.

    Ja do swojej takie schoweczki zamówiłem razem z autem 😄 . Mi fabryka montowała. :super:

  • Ale są śruby na imbusy. I w tym jest cały problem. Już dwa imbusy wyrobiłem.

  • Może kup te imbusy jakieś markowe. Wsadź imbusa w rurkę jedną ręką ciśnij na ten róg tam gdzie jest on zagięty w śrubę

  • Jeden był ekstraklasa.
    Dobra, dzięki za radę.

  • pocztaj edit

  • fotele nie są przykręcone na imbusy, dlatego nie możesz odkręcić ich imbusem...

    to są takie gwiazdki, a nie sześciokąty... ja jak odkręcałem raz siedzenia to pożyczyłem od kolegi nasadkę "gwiazdke"w odpowiednim rozmiarze i nie było żadnego problemu z odkręceniem tych śrub

  • Racja. Czyli nie mam odpowiedniego sprzętu.

    Ale w necie znalazłem instrukcje zamontowania schowka, bez odkręcania fotela 🙂 <!-- s:) -->
    Jutro dam znać czy się udało.

  • [quote="miron124"]tak masz rację na wiele rzeczy można uważać, ale są rzeczy które się same zużywają z czasem i wtedy można je 'wrzucić' w koszty programu gwarancyjnego 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    w przypadku zwyczajne zmęczenia materiału powstałe w wyniku np. pracy silnika itd ogólnie pojętej jazdy (nie mówię o eksploatacyjnych sprawach bo te wynikaja ze stylu jazdy, jakości dróg itd) to takie awarie są najbardziej kosztowne do usunięcia.

  • odpowiednia nasadka w castoramie kosztuje 7zl...
    Bałem się że te śruby z gwiazdką, się łatwo będą niszczyć ale bez żadnych problemów, odkręciłem przykręciłem wszytko gra.

  • witam serdecznie,

    Chce kupić samochód służbowy dla moich pracowników, znalazłem w Żorach i w związku z tym pytanie do Was czy ktoś mieszka w Żorach lub blisko i pofatygował by się sprawdzić ten samochód.

    http://otomoto.pl/opel-corsa-1-0-kupiony-w-kraju-van-C18925612.html<!-- m -->

    Jeżeli tak, proszę o kontakt 793-044-677, <a href="mailto:brunon.foitzik@bb-services.com.pl">brunon.foitzik@bb-services.com.pl</a>, GG 5605820

  • [quote="TOMUŚ"]na tych śrubach jest taka substancja niebieska która trzyma tą śrubę przed odkręcaniem się . Przez to te śruby sie ciężko odkręca.[/quote] Ta subtancja to klej do gwintów stosowana przy połączeniach śrubowych zabezpieczająca przed odkręcaniem. Czy ta końcówka do odkręcania foteli,zamków i innych to nie nazywa się SPLINE ?Jaki ona ma rozmiar ? Pozdrawiam.

  • Udało się. Pożyczyłem od sąsiad komplet takich krętaków gwiazdkowych i gra. Jednak trzeba było odkręcić fotel, by dokładnie przykręcić nowy schowek do fotela od spodu.

    Całość bardzo ładnie się prezentuje.

    Ale uwaga. schowek kupiłem na allegro. W opisie napisane było, że to lewy schowek. Czyli dla mnie to ten pod fotelem kierowcy. Przyszedł pod fotel pasażera... No nic. Też dobrze.

  • UWAGA UWAGA

    KRAKÓW Armii krajowej kierunek centrum za wiaduktami fotoradar jest nabity także ostrożnie

  • Witam wszystkich. Zamierzam zakupić fabie o następującym nr VIN
    TMBJF16Y743907435
    Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc rozszyfrować kod

  • po kolei patrząc to:

    Część świata - Europa
    Kraj - Czechy
    Producent - Czechy SKODA AUTO TATRA
    Fabia Combi Clasic
    Pojemność silnika 1,9 SDI
    Jedna przednia poduszka powietrzna
    rok 2004
    fabryka Mlada Boleslav

    Mam nadzieję że się nie pomyliłem. Jakbyś miał jakieś wątpliwości do którejś z danych to jestem w stanie to sprawdzić w każdej chwili wiec pisz śmiało.

  • Wielkie dzięki dr O.,
    a może ktoś jeszcze coś z tego odczyta?

  • Witam. Więcej na temat np: wyposażenia możesz się dowiedzieć z naklejki z bagażnika lub takiej samej wlepy z dokumentacji auta. Tam pod ciągiem cyfr i liter znajdziesz w dekoderze co na pokładzie Twojej Fabii jeździ. Z pewnością coś w Google znajdziesz,żeby to rozszyfrować. Pozdrawiam.

  • Są też przypadki, że nowe samochody po wyjściu z fabryki w trakcie transportu są uszkodzone wizualnie, czy to zarysowane, czy to spadł z lawety (a są i takie przypadki) i wtedy samochód znowu na lakier idzie, i sprzedawany jest jako nowy. Znajomy widział jak człowiek przy odbiorze nowego samochodu z salonu przyszedł z czujnikiem lakieru. Można pomyśleć że idiota, ale skoro bierze nowy samochód, to chce wiedzieć, że on jest w 100% nowy, malowany tylko raz w fabryce.

  • [b]MAREK FABIA[/b] dobrze pisze 🙂 <!-- s:) --> po vin możesz dowiedzieć się głównie tego co napisałem. Możesz jeszcze sprawdzić czy nie był np kradziony i jak masz dobre dojścia to czy uczestniczył w odnotowanym wypadku lub kolizji ale z tym publicznie ci nie pomogę i najwyżej we własnym zakresie to załatwisz.