Witaj na forum Fabia Club Polska

Biźniak

Temat utworzony · 21 Posty · 14526 Wyświetlenia
  • Pozwolę sobie wkleić zdjęcia mojego nabytku.
    Jak widziałem jestem chyba jako pierwszy Fabią AD 2011
    Pozdrawiam wszystkich

  • Wow 🙂 gratulacje dobrego wyboru 🆗 i szerokości na drogach 😄 <!-- s:D -->

  • Gratki fajnego autka. Ciekawie się prezentuje. Pozdrawiam i szerokości

  • witaj 🙂 <!-- s:) --> jaki to silniczek ??

  • [quote="Siemi"]witaj 🙂 <!-- s:) --> jaki to silniczek ??[/quote]

    1,2 TSI 85KM - bardzo fajny, ale :

    • troszkę głośny powyzej 120 km/h
    • ma charakterystykę diesla, częste zmiany biegów z niskimi prędkościami obrotowymi
    • czuć kiedy włącza się turbina, jakbyś kopa dostał

    Poza tym całkiem fajnie się to zbiera.

  • jakie spalanie ?

  • ładny, szerokości, bezawaryjnośc 😉 <!-- s;) -->!!

  • Wnetrze szpeci schowek niezamykany

  • [quote="Siemi"]jakie spalanie ?[/quote]
    Dziś tankowałem i wyszło mi około 7,69 w mieście, ale żona ma do szkoły, gdzie pracuje ze 3km. i samochód pełną piersią nie może pooddychać. Zatem nie najgorzej chyba.

  • Autko ładne, ale ja osobiście nie mam przekonania do turbo benzyny.

  • Kolega mówi że zazdrości mi relingów 🙂 a ja koledze zazdroszczę czujników cofania i pilocika -> przy taaaakiej furze się przydaje 🙂 U mnie niestety sam kluczyk. Ogólnie tak jak pisałeś jedyna słuszna wersja 🙂 <!-- s:) --> no i najważniejsze żeby nam się ..... sprawowały. Pozdrowionka

  • witaj 🙂 <!-- s:) --> fajna fura
    w tym modelu nie ma obudowy silnika

  • [quote="msmelc"]witaj 🙂 <!-- s:) --> fajna fura
    w tym modelu nie ma obudowy silnika[/quote]

    Nie bardzo rozumiem. Jeżeli pytasz o wygłuszenie to jest i osłona silnika od spodu też.
    A i jeszcze jedno zapodałem mojej fabii nowe felgi aluminiowe skody w jedynie słusznym rozmiarze 195/55/15 z oponami continental premium. Stabilniejszy jest na pewno, dziury czuć wszystkie 🙂 bo chyba twardszy się zrobił (niższy profil opony), ale za to wygląda jak samochód na oponach a nie na kikutkach.
    Pozdrawiam na wiosnę

  • [b]biźniak[/b], w takim razie prosimy o fotki fabki w nowych butach 😉 <!-- s;) -->.

  • [quote="wolfmk"][b]biźniak[/b], w takim razie prosimy o fotki fabki w nowych butach 😉 <!-- s;) -->.[/quote]

    No to zaszalałem i założyłem w ten słoneczny dzień pokrowce na siedzenia. Nie jestem fanem pokrowców, ale tapicerka jest tak jasna, że sami rozumiecie. Jest taki producent pokrowców w zduni ATMA. Robi może nie najtańsze pokrowce ok. 200 zł. ale za to materiały i skrojenie na 5. Dupienia z tym co nie miara, żeby to wszystko naciągnąć i żeby się nie marszczyło.
    Postaram się w tygodniu cyknąć zdjęcia pokrowców i felg.
    Na razie żadnych ulepszeń nie przwiduję, już i tak kupa kasy poszła.
    Pozdrowienia

  • [quote="biźniak"]Nie jestem fanem pokrowców, ale tapicerka jest tak jasna, że sami rozumiecie. [/quote]
    no ja Cie doskonale rozumiem, bo mam identyczną tapicerkę i już po roku fotel kierowcy był mocno brudny, w sierpniu będzie 2 lata auto miało i muszę to jakoś wyczyścić, bo teraz jest jeszcze gorzej, a później też myślę zapodać pokrowce, bo dziecko w drodze, tak że później sie jeszcze bardziej przydadzą 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="JoyG"]Kolega mówi że zazdrości mi relingów 🙂 a ja koledze zazdroszczę czujników cofania i pilocika -> przy taaaakiej furze się przydaje 🙂 U mnie niestety sam kluczyk. Ogólnie tak jak pisałeś jedyna słuszna wersja 🙂 <!-- s:) --> no i najważniejsze żeby nam się ..... sprawowały. Pozdrowionka[/quote]

    Kolego JoyG, gratuluję ci Fabii :zdrowko: . Mam dosłownie identyczną - silnikowo, nadwoziowo i nawet kolorystycznie (metalic szary satin) :oczami: . Bardzo będę wdzięczny za info, jak zdobyć nalepkę FCP.
    JA TEŻ TAKĄ CHCEM 😉

  • [b]segway[/b] tu masz wszystko
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=73420&sid=3c715bf504b64f5d4a0a05058094d80d#73420;<!-- m -->

    [b]biźniak[/b] fajna fabka 🙂 a jak się sprawuje silniczek?

  • [quote]biźniak fajna fabka a jak się sprawuje silniczek?[/quote]

    Całkiem całkiem. Spalanie w trasie 6,16, w mieście też w normie.
    Klimatyzacja chodzi jak ta lala i nie obciąża zbytnio silnika.
    Trzeba się nauczyc jeździć tym silnikiem. Od dołu nie jest zbyt mocny, ale jak tylko wskazówka minie te 1.800 obrotów, to nie ma żadnego problemu. Przyspiesza z radością.
    Nie wiem czy dołożyłbym teraz 2.000 zł do wersji 105 KM. Może tak, ale naprawdę 85KM daje radę.
    Jedyne na co można narzekać to :

    • jakaś blacha wpada mi w rezonans - chyba osłona katalizatora, musze zerknąć
    • zacięło mi sie otwieranie szyby kierowcy, to znaczy po całkowitym zamknięciu opuszczała się samoczynnnie, ale samo się naprawiło
      Co do silnika, oleju nie bierze mimo, że na dotarciu. Faktycznie wskaźnik temp. by się przydał.
      ABS działa tak jakby sie tego oczekiwało. Czujnik cofania uratował mnie już nie raz od zarysowania zderzaka.
      Trochę śmierdzą plastiki nowością. Śmieszne że to piszę bo każdy by chciał takiego smrodu, ale z czasem na pewno przestaną.
      Gdbyście chcieli o coś zapytać to bardzo proszę.
      Pozdrawiam Piotrek
  • Fajna fabia podoba mi się 🙂 <!-- s:) -->

    Bliźniak weź sobie przytrzymaj fabkę tak na 2400 -2600 obr/min wtedy ona ciągnie 😄 . Ja moją wskoczyłem (nie chcący) prawie pod 4000 obr/min. i szła jak nigdy 😄 😄 . Ja moją zeszłem jak narazie na 5,6 litra średnio na dotarciu ale jeszcze rezerwa mi się nie pali więc będzie niżej :hurra:
    Powiem Ci że fabia z 1.2 tsi pali tyle co cecetka z 0.704 a może nawet mniej, a komfort jazdy ... . Reszte pozostawiam bez komentarza, bo porównanie nowej fabii a starego cinquecento to nie na miejscu 🙂