Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Wymiana żarówek w przednich reflektorach

Temat utworzony · 26 Posty · 20001 Wyświetlenia
  • Witam - mam pytanie o wymianę żarówek w przednich reflektorach w [b]F2[/b] - przepraszam ale normalnie czyli bez demontażu czegokolwiek chyba się nie da i to na pewno - ale jak to zrobić czy da się wymontować reflektor i wtedy? - przepraszam z góry za takie pytanie

  • [quote="yonkers"]Witam - mam pytanie o wymianę żarówek w przednich reflektorach w F2 - przepraszam ale normalnie czyli bez demontażu czegokolwiek chyba się nie da i to na pewno - ale jak to zrobić czy da się wymontować reflektor i wtedy? - przepraszam z góry za takie pytanie[/quote]
    że co? ściągasz klapkę ochronną z tyłu reflektora i wymieniasz żarówkę,

    ale jak bardzo chcesz to możesz odkręcić zderzak, pas przedni, jeszcze błotniki i może na końcu zabierz sie za te reflektory, sory ale musiałem

  • sorry ale ja też musiałem teraz odpowiedzieć to że wyciąga się osłonkę gumową to wiem, po drugie na obrazku w instrukcji fajnie i ładnie to wygląda ale nie do końca w rzeczywistości, po trzecie gdyby było to takie łatwe nie zadawałbym tego pytania, po czwarte musiałbym mieć rączki 4 cm na 4 cm z gumy aby móc zrobić to bez wachania - przy okazji zrobię fotkę i pokażę choć na obrazku że to nie łatwe

  • trudno to jest wymienić żarówke w renault megane II, a nie w skodzie Fabii I czy też II (w obu generacjach bardzo podobny dostęp, niby ciasno, ale nie ma problermu moim zdaniem, a ja mam na prawde "kawał łapy")

    ostatnio wymieniałem żarówki niecały rok temu, chyba w marcu, więc szczegółów nie pamiętam, tylko pamiętam że trwało to 5 minut i było proste, łatwe itp

  • sytuacja zmienia się jeżeli są ksenony. Ostatnio zmieniałem pozycje no i trochę to trwało w takim mrozie. Wyciągniecie aku, a właściwie zdemontowanie tej całej plastikowej obudowy tak żeby nic nie uszkodzić, reszta z górki. Mimo wszystko aż tak skomplikowane to nie było, ale w takim mrozie każda robota się utrudnia i na wszystko trzeba uważać.

    CIACHO: Renault Megane II to pikuś przy Modusie 🙂 :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • [quote="dr O."]CIACHO: Renault Megane II to pikuś przy Modusie [/quote]
    no nie wątpie, znając konstruktorów Renault 😄 <!-- s:D -->

    mam w domu megane II 2007r. i nawet niedawno zmieniałem żarówki, istna masakra, tylka ja to potrafie, ojciec nie dał rady 😄

  • sytuacja ma się zmienić, bo koncerny dostały przykaz, że nowe modele mają być tak zaprojektowane, aby można było wymieniać żarówki samemu bez jeżdżenia do serwisu:)

  • chciałbym zobaczyć to jak ktoś wymienia bez wymontowania czegokolwiek te żarówki w 5 minut - fakt żarówki pozycyjne można ale trzeba mieć delikatną małą rączkę i pociągnąć za kabelki - no ale tak jak wspomniałem chciałbym to zobaczyć

  • Cześć
    Może ta instrukcja pomoże ci w wymianie żarówki.

    http://www.skodaczesci.pl/porady/skoda/Fabia II/91<!-- m -->

    Pozdrawiam Michał 😉

  • dzięki za link - tylko tam nic nie pisze czy coś było wymontowywane zanim można było wymienić żarówkę - mam h4 - dzięki raz jeszcze za ten link przyda się

  • [quote="yonkers"]dzięki za link - tylko tam nic nie pisze czy coś było wymontowywane zanim można było wymienić żarówkę - mam h4 - dzięki raz jeszcze za ten link przyda się[/quote]
    no bo tam nic nie trzeba dodatkowo wymontowywać, dlatego nie pisze...

  • tak jak wspomniałem chciałbym zobaczyć to jak ktoś wyjmuję bez problemów żarówkę h4 z reflektora obojętnie czy prawego czy lewego nie dotykając ręką nic poza żarówką - muszęj utro spróbować może mi się uda - pozdrawiam i dzięki za pomoc - w sumie można zamknąć mój temat bo nic nie wniósł

  • Nie ma sensu zamykać bo jeszcze niejeden może mieć pytanie w tym kontekście.

    Co do wymiany w F2 nie robiłem tego, natomiast co do F1 to przy 1.4MPI jest o niebo więcej miejsca niż w 1.9TDI które mam teraz, oczywiście mowa o lewym reflektorze. Miałem pecha w styczniu wymieniałem mijania, a w lutym postojówkę. Oba zabiegi zajęły po pół godziny jak nic. Według moich oserwacji nieco za bardzo przysunęli całą podstawę akumlatora bliżej lampy w dieslu do tego on ma baterię o dwa razy większej pojemności.

  • [quote="yonkers"]chciałbym zobaczyć to jak ktoś wymienia bez wymontowania czegokolwiek te żarówki w 5minut[/quote]
    wczoraj wymienialem w F2 -soczewka zarowke H7, faktycznie 10 min robooty, tylko niech ktos mi wyjasni na jakiej zasadzie dzialaja swiatla mijania/dlugie na H7 jednozarnikowej :szok: <!-- s:szok: -->

  • [quote="and62"]tylko niech ktos mi wyjasni na jakiej zasadzie dzialaja swiatla mijania/dlugie na H7 jednozarnikowej :szok: <!-- s:szok: -->[/quote]
    jest przesłona na soczewce, tzn. na mijania jest soczewka troszkę zasłonięta, a jak zapodasz długie to przesłona sie otwiera i świeci na maxa

    przynajmniej ja tak to rozumiem na chłopski rozum 😄

  • [quote="Ciacho"][quote="and62"]tylko niech ktos mi wyjasni na jakiej zasadzie dzialaja swiatla mijania/dlugie na H7 jednozarnikowej :szok: <!-- s:szok: -->[/quote]
    jest przesłona na soczewce, tzn. na mijania jest soczewka troszkę zasłonięta, a jak zapodasz długie to przesłona sie otwiera i świeci na maxa

    przynajmniej ja tak to rozumiem na chłopski rozum 😄 [/quote]

    hej
    ale czy tak podejrzewasz czy miales z tym do czynienia w praktyce
    ze swojej strony moge dorzucic ze przy przelaczaniu mijania/dlugie w reflektorze cos stukalo - pykalo wiec chyba byla to ta przeslonka o ktorej piszesz

  • nie miałem z tym do czynienia osobiście, bo mam reflektory H4, ale czytałem jak to działa (tutaj na forum, albo na tym drugim "konkurencyjnym", już nie pamiętam)

  • [quote="and62"][quote="yonkers"]chciałbym zobaczyć to jak ktoś wymienia bez wymontowania czegokolwiek te żarówki w 5minut[/quote][/quote]
    chciałbym zobaczyć jak w 10 minut wymieniasz w mojej fabii żarówki h4 - pozdrawiam

  • [quote="yonkers"]chciałbym zobaczyć jak w 10 minut wymieniasz w mojej fabii żarówki h4 [/quote]
    wymieniałem pod sklepem bo się przepaliła. 🙂 <!-- s:) -->
    jest to banalnie proste - jak wymienisz kilka-naście razy to dojdziesz do wprawy i bez wyciągania czegokolwiek , czy aku, czy innych elementów dasz rade to zrobić.
    ja u siebie tak mam 🙂 ale mam H7 i motorek nieco większy.
    powodzenia.

  • Podepne się pod temat bo nie mogę znaleźć, w F2 przed liftingiem mijania i drogowe byly na jednożarnikowej H7 (reflektory soczewkowe) teraz po liftingu drogowe mają osobną żarówkę a w "tunelu" żarówki H7 jest teraz światło mijania i dzienne (nie mam przeciwmgielnych).
    Mam takie pytanie czy jest tam oprócz H7 żarówka do jazdy dziennej czy znowu jest to jakiś trik z żarówką H7 (nie chce narazie grzebać w realu) (w ciemnym garażu przełączając dzienne/mijania jakoś nie zauważyłem róznicy - a może coś mi nie działa - fabryczne dzienne)???