Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Kierunkowskazy - temat zbiorczy

Temat utworzony · 85 Posty · 20899 Wyświetlenia
  • może być masa, jakiś sterownik alarmu, czy centralnego zamku, albo przekaźnik ale to też nic więcej nie wiemy o tym co się u Ciebie dzieje... jak się nie znasz lepiej daj go do elektryka...

  • No i tak to pewnie się skończy hehe u elektryka:)

  • Witaj ! piokamsir

    A ja czepiłbym się na dzień dobry styków żarówek po prawej, stronie z przodu i tyłu.
    Wyjmij prawą żarówkę i zobacz jej styki i styki w oprawce,mają być czyste - ew.WD 40
    lub coś podobnego,to samo z tyłem.Jeśli wywala bezp.w alarmie,to też może być z powodu np.zwarcia w oprawkach żarówek.Układy sterowników,komputerów w autach to ostatnie które wysiadają-zacznij od bardziej prostych i banalnych rzeczy.Wystarczy że jedna żarówka nie działa i masz dyskotekę na "zegarach'.Jeśli to sprawdzisz i nic -to szukaj elektryka.

    omron

  • dziś grzebałem w autku... przekaźniki kierunkowskazów są w na płytce zegarów... nie brałem się za rozbieranie tego... ale co prawda to prawda, steruje tym wszystkim komputer...

  • Witam jestem tu nowy i mam pytanie : problem polega na tym iz niemoge zlokaloizowac usterki w skodzie fabi brak kierunku z lewej strony w przednim reflektorze sprawdzałem wszystkie bezpiecznikisa sprawne . Pozostałe kierunkowskazy działają .
    Bardzo prosze o jakies podpowiedzi lub sugestie za co bede bardzo wdzieczny . :?: <!-- s:?: -->

  • Sprawdź dokładnie kostkę z racji iż w mojej poprzedniej Skodzinie uległa pęknięciu - dostała się wilgoć i wsuwka skorodowała...i brak był tylko w jednym kierunku. Idąc dalej poszukaj czy nie ma jakiś przełamań kabelka. A jak wygląda sprawa z przerywaczem kierunku - jest przyśpieszony czy normalnie podaje sygnał?

  • przerywacz pracuje szybko ale jak sprawdzałem w kostce miernikiem to jest jakies 9V jak podpinam zarowke to ledwo sie zarzy

  • Sprawdź kabelki. Masz zanik napięcia. Najprawdopodobniej gdzieś jest załamany lub naderwany.

  • Witam.

    Pewnego razu zauważyłem, że podczas włączania lewego kierunkowskazu strzałka przy liczniku szybciej miga. Okazało się że kierunkowskaz z przodu nie świeci, pierwsze co to wymiana żarówki - nie pomogło. Przełożyłem to siwe "gniazdo" w którym jest żarówka na prawą stronę - działa.

    W czym może być problem, iż nie włącza się lewy kierunkowskaz tylko z przodu ? Boczne i tył śmigają elegancko. Jest na to osobny bezpiecznik czy coś takiego ?

  • Witam 🙂 <!-- s:) --> .
    Weź wyczyść styki w oprawce i dognij styki, żeby ta żarówka się mocno trzymała. Następnie wyczyść styki w złączu które podłączasz do oprawki kierunku. Zobacz czy w kloszu kierunku nie zbiera się wilgoć lub woda. Looknij na przewody czy się nie przetarły i się zwierają do masy i stąd sie bierze ta usterka. Jeżeli przewód(y) są uszkodzone tzn. mają uszkodzoną izolację to za izoluj taśmą .

  • Więc tak: prąd dochodzi ale dalej nic nie działa. Przełożyłem wszystko z prawej na lewą - nic, wszystko z lewej na prawą - działa. Żarówka dobra, styki przetarte papierem, bezpieczniki dobre, boczny i tył działa, przód nie, przy alarmie również nie świeci.

  • sprawdź połączenie z masą.

  • tEMAT JUŻ BYŁ ALE NIE BYŁO ROZWIĄZANIA DLA MNIE:
    Podczas włączania lewego kierunkowskazu strzałka przy liczniku szybciej miga. Okazało się że kierunkowskaz z przodu nie świeci, pierwsze co to wymiana żarówki - nie pomogło. Przełożyłem to siwe "gniazdo" w którym jest żarówka na prawą stronę - działa.
    Wyczyściłem styki - nie działa, a wszystkie inne owszem
    WSZYSTKO TO CO BYŁO NA FORUM U MNIE NIE DZIAŁA gdzie szukać jeszcze przyczyny?
    pzdr

  • Po 1-sze to zapoznaj się z regulaminem (i zasadami netykiety).

    Po 2-gie to popraw temat _reg5

  • Po:
    1.wyczyść styki pozostałe styki gniazdo\wiązka elektryczna samochodu oraz styki z oprawki (żarówka , przyłącze elektryczne)
    2. po oglądaj przewody elektryczne czy plusik Ci nie zwiera do masy. Uszkodzoną izolacje zaizoluj .
    3. zobacz czy Ci się tam woda nie zbiera

  • Witam.Skoro zamiana oprawek kierunków daje to że kierunek nie działający zaczyna działać to wymień lub dobrze wyczyśc oprawkę wadliwą.Wszystko wskazuje na to że tylko oprawka żarówki jest walnięta. Przekaźnik od kierunków nie pada bo takowego nie ma w układzie kierunków,jak to miało miejsce w starych rozwiązaniach. Przerywacz w tym przypadku jest oparty na elektronice i jest zabudowany w jednostce centralnej elektryki czyli tzw.BSI. Jak by było zwarcie to bezpiecznik raczej by wywalało. Spróbuj zamienić oprawki lewą z prawą może taki układ będzie działać. Może oprawki chcą być zamienione miejscami. Pozdrawiam.

  • Temt wydaje się banalny (przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi) a mianowicie jak dobrać się do żarówki kierunkowskazu bocznego (na błotniku)? Mam przeczucie że trzeba odkręcić nadkole ale może źle rozumiję?

  • to powinno wyjaśnić sprawę
    [url=http://imageshack.us/photo/my-images/35/kierunekboczny.jpg/][img]http://img35.imageshack.us/img35/8647/kierunekboczny.th.jpg[/img][/url]

  • no tak, ale żeby dostać się do tych zaczepów musi przynajmniej poluzować nadkole na paru śrubkach :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->
    w przeciwnym razie od razu wymiana całego "szkiełka" bo zaczepy połamie.

  • [b]kapi[/b] co prawda nie wyraźnie tam widać ale tam jest napisane że śrubki nadkola są do wykręcenia ( nr 4 ) 🙂 :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->