Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 326088 Wyświetlenia
  • Ja trochę żałuje że nie mam Diesel bo moja Fabka na 100km pali około 10l i również muszę często zajeżdżać na stacje,ostatnio też filtr powietrza wymieniłem ale ogólnie pali zawsze czy zima czy nie zima jestem zadowolony 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="MirekS"]Mi sprawowała się wyśmienicie, przejechałem coś 80 tys. km, ale niestety są i minusy częstsza wymiana świec, filtra powietrza, jazda na przeglądy, wieczny problem z kołem zapasowym, częstsze czyszczenie przepustnicy i niestety częsta wizyta na stacji benzynowej (max mogłem wlać 37,5 litra). Reasumując to wszystko koszty zbliżone do diesla, a dużo mniej zachodu z eksploatacją.[/quote]

    Jak często trzeba wymieniać świece na gazie, nie chodzi mi o zalecenia fabryczne ale o praktykę.

  • Jesli mial ktos z Was stycznosc w tym temacie to poprosze o konkrety i odczucia :cwaniak: <!-- s:cwaniak: -->
    Wiem ,ze Polo trapi pare bolaczek miedzy innymi pada nawiew i wyglada na to ze Fabia ,az tak strasznie nie ustepuje VW. 🆗

  • Sprawa jest jasna, jakbyś miał za tą samą kasę, z tego samego roku, identycznie wyposażone polo, to pewnie niejeden by go wziął, ale w momencie gdy masz do wyboru fabkę dobrze wypasionom i do tego młodszą o 2-3 lata za tą samą kase to kto weźmie vw? Odp. chyba jest jasna dodając do tego fakt, że masa podzespołów jest identyczna w obydwóch autach.

  • [quote="Pyetrek"]
    Jak często trzeba wymieniać świece na gazie, nie chodzi mi o zalecenia fabryczne ale o praktykę.[/quote]

    Miałem dwa auta na gazie w sumie przejechane grubo ponad 100tys. km i z doświadczenia powiem Ci tyle, że jak chcesz by paliła min co musi, zapalała w zimie, oraz silnik pracował jak należy i miał pełną moc to trzeba wymieniać co 15 tys. km wraz z filtrem powietrza + oczywiście reg. dawki powietrzno - gazowej co 15 tysiączków. Ja jeździłem na świecach NGK i problemów nie miałem.

  • ja na gazie przejechalem dopiero 5 tys a autko ma 15 tyskm. LPG byl zakladany w serwisie skody. Narazie nei narzekam bo pali mi tak 7 l gazu(PB to okolo 6)Jedyne co mnie denerwuje to ,ze kilka razy mi zgasl jak jechalem w korku i chcialem dwojeczke wrzucic ze wcisnietym sprzeglem a autko zgaslo. Odpalilem i okolo 2 tyg spokoju. W srode jade na 1 sewwis weic porusze ten temat. mam pytanie jeszcze. Po zalozeniu lpg pewnego dnia jak zaczalem drapac szyby slyszalem na zapalonym silniku taki dzwiek jakby pasek klinowy gdzies haczyl ale po otworzeniu maski okazalo sie ze to od lpg element kolo wlewu oleju jest zamocowany i tak lekko halasuje. Macie tak czy moze cos zle wygluszyli przy montarzu?

  • no silnik też można zedrzeć :hyhy: ale można sobie dla frajdy jeżeli kogoś stać lub lubi to robić kupić sobie Bete za grosze i popalić laczka 😄 <!-- s:D -->

  • Witam wszystkich zbliża się zima więc i czas zmienić opony na zimowe chciałęm zapytać czy zmieniliście już i na jakie jakiej firmy co polecacie w zwiazku z tym prosze o propozycje 🙂 <!-- s:) --> ?

  • ja mam zimówki już od połowy października... jakoś teraz nie widze tego stania w kolejkach :mur: <!-- s:mur: -->
    mam Kleberki już drugi sezon i jest 🆗

  • Moje conti sprawują się wyśmienicie już trzeci sezon, śnieg za oknem także najwyższa pora na zmianę.

  • Barum Polaris 2, to ich drugi sezon, te na przodzie już nie są zbyt piękne, ale jeszcze myślę tą zime na nich przetrwać, a gdybym sie wkurzył to przełożę tył na przód 😄 <!-- s:D -->

    generalnie jak widać szybko sie ścierają (no przynajmniej w moim rozmiarze 165/70/14 i przy moim stylu jazdy)

  • Wiem co mogę ci napewno odradzić. Opowiem historię moich zimówek. W poprzednim samochodzie miałem Debice Frigo ( decydowały wzgledy finansowe) I byłem nimi zachwycony. Miałem dziką satysfakcje gdy robiłem co chciałem z samochodami na wypasionych firmówkach. Idąc tym tropem kupiłem do obecnej fabki Kormorany i myślałem że znowu bedzie wspaniale...a tu totalna klapa!!!! ODRADZAM KORMORANY!!!
    W tym roku zmieniłem na uzywane continentale ( 3 latki i prawie nówka bieżnik) .Narazie sprawdziłem je tylko na mokrym i jest rewelacyjnie , zobaczymy co bedzie na śniegu i zmrozonym asfalcie.

  • Zimówki Barumy bez problemów 3 sezon + to co poprzedni właściciel (ok. 0,5 roku), jeszcze powinny nieco przetrwać 🙂 <!-- s:) --> Wymieniłem w połowie października korzystając z dobrodziejstwa aury

  • Ja bardzo chwale sobie opony zimowe AVON !!!!!! Cena przystepna,a jakosc SUPER :hurra: <!-- s:hurra: --> Pozdrowienia z Gdyni !!!!!!!

  • Dunlop Winter Response, 165/70/14. Wymieniłem w końcu października. Jeżdżę na nich drugi sezon i nie narzekam.

    M

  • barumy mam 195/50/15 zmienilem w piatkowy wieczor i to byl dobry pomysl bo w sob u mnie jak na rajdzie szwecji....snieg i lod

  • Ja też jeżdżę na barumach, dostałem je z autem i chwale je sobie...

  • Ja także zmieniłem właśnie w sobote na barumki polaris 2. Dzisiaj u nas spadła kupa śniegu i dalej pada tak więc udało się zdążyć.

  • a ja mam debice frigo i tez sie jezdzi po sniegu dobrze wiec jak nie ma roznicy po co przeplacac

  • koko, ja też miałem Kormorany i porażka to była największa ze wszystkich teraz musze kupić 2 nowe zimowe na przód i zastanawiam sie tylko jakie...