Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Klimatyzacja - montaż/eksploatacja

Temat utworzony · 318 Posty · 62951 Wyświetlenia
  • no to jestem umowiony na 10 lipca na 8:00, do 16:00 maja sie wyrobic ... jedno co zostanie to zmiana podswietlenia na niebieskie ... montuje tam gdzie linka zapodal [b]Ciacho[/b] , koszt 2500 zl

  • do 16 maja? no to troche im zejdzie 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="boney"]do 16 maja? no to troche im zejdzie 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    😛 😛 😛 poprawilem 😛 😛 😛

  • [quote="enemik"]kiedyś coś mi buczał onikt nie potrafił powiedziec co to pojechałem tam i odrazu naprawili takze moge polecic[/quote]

    A co [b]Ci[/b] buczało :?: <!-- s:?: -->

  • jak się okazało za buczenie klimy odpowiedzialne było walnięte łożysko alternatora

  • Aha ok czyli to nie było zależne od włączenia klimy.

  • Witam

    Mam dosyć poważny problem z Moją Skodą Fabią II 1.4 16V 😞 . W grudniu 2009 roku zgłosiłem się do serwisu skody w Sosnowcu na Lenartowicza ze źle działającą klimatyzacją. Był bardzo nieprzyjemny metaliczny dźwięk podczas uruchomionej klimatyzacji Climatic i wraz z dodaniem gazu intensywność dźwięku wzrastała. "Podobno" wymieniono mi sprężarkę, bo była wadliwa. Teraz od połowy maja znowu to samo. Ten sam dźwięk metaliczny i serwis twierdzi, że chyba ten typ tak ma 😞 <!-- s:( -->. Zastanawiałem się, czy istotnie ten typ tak ma? Samochód jest z grudnia 2008 roku. Zastanawiałem się także nad inną kwestią. Zawsze wyłączałem samochód z włączoną klimatyzacją i nawiewem. Czy to może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie sprężarki podczas rozruchu silnika?

    Pozdrawiam

    Tomek

  • _reg5

  • [quote="wolfmk"]Temat niezgodny z punktem 5 regulaminu!Zapoznaj się z regulaminem![/quote]

    Już dodałem ten cholerny prefiks, ale Swoją drogą, aby od razu za takie coś upominać? Przecież napisałem dokładnie jakiego modelu dotyczy temat w treści wiadomości. Tutaj raczej wchodzą ludzie, którzy nauczyli się czytać w szkole a nie analfabeci!

  • To nie jest upomnienie tylko informacja z mojej strony.
    Umiejętność czytania widać w Twoim przypadku (jak i większości ludzi) nie pomaga ponieważ dodałeś prefiks nieprawidłowo.
    Prefiksy są po to, aby był porządek i nie rozumiem Twojego wzburzenia.

  • [quote="wolfmk"]To nie jest upomnienie tylko informacja z mojej strony.
    Umiejętność czytania widać w Twoim przypadku (jak i większości ludzi) nie pomaga ponieważ dodałeś prefiks nieprawidłowo.
    Prefiksy są po to, aby był porządek i nie rozumiem Twojego wzburzenia.[/quote]

    Ach... 😞 . Przepraszam, ale to wszystko ze wzburzenia 😞 <!-- s:( -->. Nie mam już po prostu siły do serwisu Skody i dlatego pytam o opinię w sprawie tej klimatyzacji.

  • Powiem Ci tak, pewien elektryk starej daty, powiedział mi przy piwie jak nie chcesz mieć problemów z podzespołami w aucie nigdy nie uruchamiaj silnika i nie gaś go z uruchomionymi odbiornikami i ja się tego trzymam.
    Niewykluczone, że być może dlatego masz problem z sprężarką, w fabii I jak się np. zapala silnik lub gasi przy włączonych światłach mijania szybko lecą żarówki, a w octawii I i fabii I również podczas odpalania i gaszenia oraz wciśniętym hamulcu dużo częściej siada czujnik stopu. Gwałtowne spadki nie są lubiane przez elektronikę - nestety.
    Tak czy siak jeśli masz gwarę to nie odpuszczaj, ja nie przyjmuje do wiadomości TTTM.

  • jezeli ktos sie waha czy zakladac klime to niech nie czeka chwili dluzej ... klima + przyciemnione szyby folia ktora nie przebija promieni UV to najlepsze polaczenie aby przetrwac w aucie na takich wysokich temp 🙂 <!-- s:) -->

  • Odgrzewam temat, bo jest ku temu przyczyna 😞 . Pojechałem dokładnie wczoraj tj. 210-07-19 do serwisu Skody Śliwka przy ulicy Lenartowicza w Sosnowcu, bo tam właśnie kupowałem samochód. Po raz kolejny serwisant wziął samochód na warsztat i wypalił Mi trochę paliwa, aby posłuchać jak chodzi klimatyzacja. Za godzinę przychodzi i mówi, że chodzi dobrze. Moje nerwy sięgnęły zenitu. Kazałem facetowi wsiąść do samochodu i wyjechaliśmy na zewnątrz. Po chwili dodałem trochę gazu i zaczął się koncert klimatyzacji 😞 . Facet nie wierzył Swoim uszom. Poszedł sprawdzić jak chodzi klimatyzacja w podobnym samochodzie i chodziła dobrze. Jednak dalej w Skodzie Śliwka twierdzą, że nie wiedzą, dlaczego tak hałasuje i zrobili standardowy serwis klimatyzacji i kazali jeździć przez parę dni. Niestety dalej to samo. Zaczynają kombinować, że gwarantem jest Skoda-Auto i to dziwne, że zepsuła się znowu sprężarka jeśli w grudniu 2009 roku była wymieniana na nową. Walę z nimi głową w mur :mur: <!-- s:mur: -->.
    Nie wiem jak to powinno być, ale czy sprężarka klimatyzacji zwiększa swoje obroty wraz z dodaniem gazu? Czasem ten hałas znika, ale po chwili jest znowu 😞 . Może ktoś z Was Moi drodzy mieszka w pobliżu Sosnowca w woj. śląskim i mógłby posłuchać tej klimatyzacji i ocenić, czy to faktycznie sprężarka, czy może coś innego?

  • [quote="tomekl80"]Nie wiem jak to powinno być, ale czy sprężarka klimatyzacji zwiększa swoje obroty wraz z dodaniem gazu?[/quote]
    no raczej tak, bo jest napędzana zazwyczaj tym samym paskiem co alternator...

  • Witam.
    Ja mam Roomstera z takim samym silnikiem i dokładnie takim samym problemem. U mnie dziwne dźwięki pojawiają się w czasie jazdy po nierównościach. W ASO sprawdzali tylko że na postoju klima pracuje normalnie i nie mogą się doszukać co to. Gwarancja kończy mi się za miesiąc. Szykuje się chyba ostra batalia z serwisem.

  • [quote="radekkawa"]Witam.
    Ja mam Roomstera z takim samym silnikiem i dokładnie takim samym problemem. U mnie dziwne dźwięki pojawiają się w czasie jazdy po nierównościach. W ASO sprawdzali tylko że na postoju klima pracuje normalnie i nie mogą się doszukać co to. Gwarancja kończy mi się za miesiąc. Szykuje się chyba ostra batalia z serwisem.[/quote]

    Ja jadę w poniedziałek ponownie i rzucam im kluczyki na stół. Powiem, że nie interesuje Mnie jak, i co zrobią, ale mają naprawić i znaleźć przyczynę! W poniedziałek napiszę, co powiedzieli.

  • Mam zamiar zrobić dokładnie to samo z tym że u mnie dochodzą jeszcze jakieś stuki z przedniego zawieszenia a byłem z tym już trzy razy i guzik zrobili więc na koniec to się chyba po nich ostro przejadę. No more Skoda.

  • Witam
    Ja mam to samo w fabii I ale u mnie przestała działać klima dmuchała tylko ciepłym powietrzem .Pojechałem do ASO w Gdańsku i stwierdzili brak czynnika w systemie ,uzupełnili i klima działała dobrze przez tydzień i ponownie pojawił się metaliczny dźwięk i dmuchało ciepłym powietrzem,pojechałem do innego warsztatu niby sprawdził wszystko uzupełnił czynnik i po dwóch tygodniach wraca metaliczny dźwięk i klima dmucha ciepłym powietrzem.Umówiłem się z gostkiem na poniedziałek ,zobaczymy co znajdzie.

  • Jak tam Panowie sprawy po wizytach w serwisie?