Witaj na forum Fabia Club Polska

Anteny radiowe

Temat utworzony · 118 Posty · 53519 Wyświetlenia
  • Potwierdzam na pewno to nie wina separatora, który służy jedynie do podania zasilania na antenę, ale sam do życia napięcia nie potrzebuje. Też mam zainstalowany i nic się nie dzieje z aku.

  • Separator nic nie zmienia? TYLKO (!!) podaje gdzies tam napiecie? To nie zadne "tylko" - bo on podaje napiecie na wzmacniacz antenowy, ktory jak jest OK, to jest tylko niewielkim odbiornikiem pradu, ale jak ma np. zwarcie to moze byc duzym odbiornikiem.

  • Separator pobiera prąd z akumulatora bez dwóch zdań. Do prawidłowej jego pracy wymagane jest zasilanie 12V, którym to ma on zasilić wzmacniacz w antenie. Nie jest to co prawda wielki prąd ale jeżeli akumulator jest słaby lub niedoładowany, taki separator może mu dokuczyć. Należy go tak podłączać aby po wyjęciu kluczyka ze stacyjki znikało napięcia które go zasila.

  • Witam
    W końcu zabrałem sie za ten separator,no i faktycznie pobierał cały czas prąd ,odłączyłem go i szukałem kabla po stacyjce no nie znalazłem takiego co by wyłaczał prad po wyłaczeniu stacyjki(troche dziwne że takiego nie ma)ale zrobilem inaczej ,mam radio JVC i znalazłem pin w kostce w którym po wyłączeniu radia odcina napiecie do separatora 😄 <!-- s:D -->
    Dzieki za wszelkie sugestie Panowie.

  • Witam,

    Czy moze mi ktos pomoc? Chce kupic takie radyjko PIONEER DEH-2200UB. Czytalem cos ze musze jeszcze miec jakas przejsciowki do anteny czy cos w tym stylu. Mam skode z 2007 czy faktycznie potrzebuje czegos a jesli tak to czy moglby mi ktos powiedziec co i gdzie moge znalezc?
    Z gory dziekuje za pomoc 🙂

  • jeżeli kupisz to radyjko to w komplecie będziesz miał przejściówkę 🙂 <!-- s:) --> pozdrawiam.

  • Dzieki za pomoc 🙂 <!-- s:) -->
    W takim razie loguje sie na allegro i kupuje 🙂

  • [b]baltazarw[/b], uzupełnij indeks w temacie.

    _reg5

  • Witam,
    Dziekuje za zwrocenie uwagi.
    Uzupelnilem indeks, mam nadzieje ze wszystko juz jest poprawnie 🙂 Jesli nie, prosze o pomoc moze nie tyle mlodemu, co niedoswiadczonemu forumowiczowi 🙂 <!-- s:) -->

  • Antena wykręca się o jakieś 5 mm, widać gwint a potem obraca się tak jakby jakaś nakrętka mocująca od środka obracała się wraz z gwintem anteny. Czy komuś przydarzyło się takie zjawisko i jest może jakiś prosty patent na wykręcenie antenki. Nie uśmiecha mi się demontaż podsufitki by odkręcać całe mocowanie anteny.

  • Niestety bez demontażu podsufitki nie obejdzie się.

  • [b]Marcoo[/b], możesz spróbować "od tyłu" - zdjąć listwę progową górną i delikatnie odchylić podsufitke - nie musisz jej całej ściągać.
    skoro ja dałem rade to Ty też sobie poradzisz.
    uważaj na spinki metalowe z osłony - mocno trzymają - zaopatrz się w długi i szeroki śrubokręt.
    do anteny klucz płaski chyba 22. otwór w dachu jest kwadratowy więc antena się nie obróci. trzeba kluczem machać.
    ona ma złaczkę zaraz obok i z tym też sobie poradzisz. 🙂 <!-- s:) -->
    powodzenia. :zdrowko:

  • Dokładnie jak pisze [b]kapi[/b] o to mi chodziło też tak sobie poradziłem tylko najlepiej w dwie osoby to zrobić. A całej podsufitki oczywiście ściągać nie trzeba 🙂 <!-- s:) -->

  • A ja myślę, że wszystko jest w porządku.
    [b]Marcoo[/b], Wykręć antenę a jak już jest luźna to mocno szarpnij i bat wyjdzie. Montaż w odwrotną stronę.
    Też tak mam.

  • [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 27-08-2011, 12:51[/i] ][/size]
    [quote="koleś"]A ja myślę, że wszystko jest w porządku.
    [b]Marcoo[/b], Wykręć antenę a jak już jest luźna to mocno szarpnij i bat wyjdzie. Montaż w odwrotną stronę.
    Też tak mam.[/quote]

    "Koleś"- szacun- jednak wyszło. Dałem antenie szansę jeszcze raz przed demontażem podsufitki i wyszła. Trzeba po prostu dość mocno szarpnąć. Za gwintem jest jeszcze 2-3 mm "grzybek" mniej więcej o średnicy gwintu i to jak podejrzewam on trzyma, może to patent by nie wypadła gdy się jakimś cudem sama poluzuje.

  • [quote="Marcoo"]może to patent by nie wypadła[/quote]
    Ja myślę, że to też jest patent antykradzieżowy. Super, że Ci się udało.

  • Witam.
    Poczytałem sobie właśnie o separatorach... cóż, chyba jest to właśnie coś co powinienem zakupić. Moje radio (Pioneer) działa już kilka ładnych lat bez separatora, czyli bez zasilania wzmacniacza anteny. I w terenie górzystym bywa, że gubi sygnał lub szumi. Nie wiedząc nic o separatorach szykowałem się do zakupu nowej anteny ze wzmacniaczem. I takową anteną dostałem w prezencie. Jednak nie jest to oryginalna antena do F1. To coś w rodzaju płetwy, widziałem takowe w Golfach, bodajże V generacji. Posiada ona dwa kable, jeden antenowy i drugi do zasilania wbudowanego wzmacniacza. I teraz mam pytanko. Skoro separator podaje napięcie z kostki i zabezpiecza gniazdo antenowe w radio przed podaniem 12V to czy można go użyć przy antenie do zasilenia jej wzmacniacza? Innymi słowy czy możliwe jest coś takiego: Pierwszy separator przy radio, który podaje zasilanie i drugi przy antenie, odbierający zasilanie i podający na odpowiedni kabelek do wzmacniacza antenowego. Czy ktoś robił lub widział coś takiego?
    Pozdrawiam.

  • Kochani, kupiłam fabiankę bez radia i z urwanym batem antenki. Po zamontowaniu radia wraz z separatorem oraz nowego bata anteny odbiór jest, delikatnie mówiąc, do bani. Odbieram jedynie 3 stacje. Co może być przyczyną? Jak to sprawdzić?

  • [quote="Basta"]Co może być przyczyną? Jak to sprawdzić?[/quote]
    prawdopodobnie antena wewnątrz stopki jest uszkodzona.
    [img]http://www.fcp.pl/forum/album_pic.php?pic_id=396[/img]

  • Czyli albo wykręcamy orydżinal i sprawdzamy, albo zastępujemy Orydżinal anteną do CB-radia, a na szybie kleimy FMke 😜