Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Klapa bagażnika - temat zbiorczy

Temat utworzony · 56 Posty · 31199 Wyświetlenia
  • no niestety ale muszę odświeżyć temat:
    pomimo temperatur jak najbardziej dodatnich, bagażnik nie otwiera się, po naciśnięciu przycisku na klapie mechanizm bzyczy,ale klapa ani rusz. Jedyna możliwość to drążek przy fotelu kierowcy. Ktoś ma jakiś pomysł? :kwasny: <!-- s:kwasny: -->

    kornat,jak u Ciebie sytuacja?

    mały_Sz, pisałeś o tym siłowniku na dole,masz jakiś pomysł co z nim zrobić?

  • [b]szmigi[/b] bzyczy tzn ?? słyszysz tylko microswitch w przycisku klamki czy siłownik przy ryglu ? musisz konkretnie zlokalizować dźwięk, a jesli siłownik...cóż wymiana Only... 😞 <!-- s:( --> jakbyś nie był z Gdańska to mógłbym pomoc, bo mam taki siłownik w domu wiec można by było podmienić.

  • no tak ogólnie to rodowity warszawiak jestem,często też odwiedzam to piękne miasto,ale....no wlaśnie 😛 to tak btw 😄 <!-- s:D -->
    powiem Ci, że slysze chyba microswitch, bo przy otwartej klapie, naciskając przycisk-dźwięk ten sam.
    Nie wiem nie wiem,niedługo planuje poczyścić TurboSkode, może coś tam posmaruje,ew. rozbiorę, nic innego na chwilę obecną nie przychodzi mi do głowy.

    btw2. 130 KM-brzmi dumnie :hyhy:

  • ...dokładnie, a więc prawdopodobnie siłownik przy ryglu nie działa poprawnie (czytaj popsiuł sie) bądź ...ostatecznie jest coś nie halo z samym zamkiem (ale wątpie) czyszczenie smarowanie raczej nic nie da, chyba ze jest cały rudy 😉 <!-- s;) -->

    btw2. 130KM moje ? hmm już nie ...obecnie jest 163,5 😉

  • Mam problem z otwieraniem bagażnika.
    Najpierw co jakiś czas otwierał się z wewnątrz na raty, tzn. po pociągnięciu dźwigni należało poruszyć klapą i jeszcze raz pociągnąć za dźwignie.
    W tym tygodniu padł na dobre. Pociągnięcie za dźwignię nic nie daje.
    Przy pociągnięciu nie czuć wogóle żadnego oporu.
    Czy ktoś może wie co może być przyczyną i jak coś takiego usunąć.

  • LINKE WYMIEŃ

  • Tylko jak otworzyć bagażnik?

  • złóż tylne fotele. wleź do bagażnika, ściągnij osłonkę zamka i otwórz 🙂 <!-- s:) -->

  • Kolego skoro klapę bagażnika musiałeś otwierać przez dwie osoby to przypuszczam, że ty jak ciągłeś za rączkę w samochodzie to klapa się otwarła lecz masz wybite siłownika klapy, bądz źle wyregulowane bałwanki albo jeszcze wybitą gumę w tym kółku co widać ją w zamku ta część przy zderzaku. Wiem, że ten temat był już poruszany tylko nie pamiętam czy na tym forum czy tym drugim równie popularnym skodowskim i tam było naklejane na to kółko krążek z gumy i klapa się otwierała gdyż w tym kółku jest sprężyna i ona po zwolnieniu zamka podnosi klapę. Jak bym się z czym mylił to proszę o poprawienie.

  • Mam następujący problem w mojej fabi jest tylko jeden sposób otwierania bagażnika przez ciągnięcie wajchy znajdującej się po prawej stronie fotela kierowcy.
    Ostatnio klapa zaczęła się zacinać, aby otworzyć bagażnik muszę wyjść z auta, docisnąć klapę wrócić i dopiero ciągnąć wajchę.
    Czy da się to szybko naprawić ?
    Dodam iż smarowałem zamek itd. Wajcha zaczyna działać na samej górze... Wydaj mi się iż rozciągneła się linka...

  • Spróbuj wykręcić ten odbojnik przy zamku.

  • Wykręcić i co dalej ?

  • przy zamku w dolnej części jest taki mały siłowniczek - raczej sprężyna która wypycha klapę do góry.
    sposób naprawy - nakleić kawałek gumy i sprawdzić działanie 😉 <!-- s;) -->

  • Panowie, udało mi się profesjonalnie naprawić tą klapę. Przy zamku jest plastikowa osłona. Zdemontowałem ją a pod nią jest normalnie linka i da się ją regulować. Dokładnie tak samo jak w motocyklach np od gazu. Teraz wszystko działa OK 🙂 <!-- s:) -->

  • Siemka. Zuważyłem ostatnio że po zamknięciu klapy ( kombi) ma ona lekki luz , tak około 2-3 mm. Nie chodzi na boki tylko tak jakby była niedomknieta. Zamykam puszczając po przełamaniu siły teleskopów bez żadnego dociskania ręką. Raz zamknie się na sztywno a raz powstaje ten luz i trzeba jeszce raz zamknąć bądz właśnie docisnąc ręczne. Czy mozna to jakoś podregulować i oczywiście oświećcie mnie jak. 😛 <!-- s:P -->

  • Sprawdź czy masz dobrze włożoną uszczelkę tą co biegnie w dolnej części bagażnika. U mnie nie była dociśnięta i powodowało to, iż klapa nie domykała się prawidłowo.

  • oraz po bokach klapy masz gumowe odboje - je też można regulować poprzez wkręcenie - wykręcenie.
    ale uwaga - one się opierają na takich językach na dolnym pasie i jeśli są za mocno wykręcone to mogą je uszkodzić.

  • THX. Potrenuję. 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Odświerze trochę temat.

    Jak dobrać się do siłownika? Tj. jak zdjąć tą czarny plastik przykrywającą mechanizm rygla no i ten nieszczęsny siłownik aby go wymienić?

  • ten plastik jest na zatrzaskach 🙂 <!-- s:) --> delikatnie odciągaj po kolei. Są po całym obwodzie. Pamiętaj tylko o uchwycie do zamykania klapy.

    [url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1d431e076508a31d][img]http://images45.fotosik.pl/1362/1d431e076508a31dm.jpg[/img][/url]