Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325771 Wyświetlenia
  • Witam serdecznie.
    Czy dysponuje ktoś z was aktualnym cennikiem serwisowym ASO (Fabia 1.4 TDI) ?

  • [quote="tomcur"]Witam serdecznie.
    Czy dysponuje ktoś z was aktualnym cennikiem serwisowym ASO (Fabia 1.4 TDI) ?[/quote]
    ale co ty masz na myśli? Z tego co wiem w każdym ASO bywają całkowicie inne ceny, więc żaden cennik nie jest raczej możliwy...

    np. tam gdzie ja serwisuje przegląd olejowy kosztuje 90zł (sama wymiana oleju, wykasowanie inspekcji, sprawdzenie hamulców i chyba tyle) + mój olej i cena filtra oleju którego nie chce mi się osobno kupować + ewentualnie filtr powietrza

    tak wygląda pierwszy przegląd gwarancyjny w moim ASO po 15 000km, ale wcale nie oznacza to że w innym ASO jest tak samo. wiem, że następny przegląd będzie znacznie droższy gdyż będzie rozszerzony (po roku od zakupu) - czyli co drugi przegląd jest droższy aniżeli ten podstawowy olejowy. Wybieram sie na niego najpóźniej gdzieś we wrześniu, więc zobaczymy ile zawołają kasy.

  • Witam.
    W każdym aso mają inną cenę za roboczo-godzinę czyli ceny za poszczególne usługi serwisowe m.in. przeglądy. Po prostu musisz podzwonić po serwisach autoryzowanych i się zapytać o te czynności serwisowe którymi jesteś zainteresowany.

  • Dzięki serdeczne za pomoc 🙂 <!-- s:) -->

  • witam
    1 przeglad gwarancyjny po roku - przebieg 9000km
    304zl - przeglad olejowy z wymiana oleju i filtra + sprawdzenie zawieszenia na telepawce bo cos sie delikatnie telepie prawy przod + wymiana softu
    2 przeglad po 2 latach 400zl to co poprzednio + sprawdzeniee hamulcow

  • niedawno kupiłem fabie. pojechałem do ASO i tam sprawdzili. licznik był przekręcony o 8tyś.

  • może ktoś wie gdzie znaleźć instrukcje obsługi do skody fabii2?
    :lamer: <!-- s:lamer: -->

  • Witaj
    Luknij sobie tu >> http://www.skoda-auto.pl/pl/modele-osobowe/nowa-fabia.html . Tam jest instrukcja obsługi ef dwójki. A jak sobie nie poradzisz to na stronie http://www.skoda-auto.cz<!-- w --> tam są instrukcje wszystkich modeli Skody.

  • [quote="ukach"]niedawno kupiłem fabie. pojechałem do ASO i tam sprawdzili. licznik był przekręcony o 8tyś.[/quote]

    1. zależy od przebiegu, bo to za mała "wartość" aby wskazania zmieniać :przestraszony: <!-- s:przestraszony: -->
    2. jak pisali koledzy wcześniej - porównac odczyty m.in. z pompy wspomagania - tam sa podane motogodziny pracy i wartości ZAWSZE będą różne od tych na szafie.
      zawsze motogodzin bedzie wiecej niż km. jeśli auto w korku wiecej stało niż jeździło.

    żeby dla 8kkm ktoś tak ryzykował ?

  • NO ktoś tak zrobił. nawet w aso się z tego śmieli. Mówili że do komputera jest wysyłany impuls po każdym przejechanym kilometrze i ze stanem z komputera a licznikiem wyszła właśnie taka różnica.

  • Czesc!

    Znalazlem taki link na necie z instrukcja.
    Jesli moge to wstawiam, jesli nie moge to prosze usunac posta 🙂 <!-- s:) -->

    http://rapidshare.com/files/365877015/Instrukcja_Obslugi_SKODA_FABIA_I_PL.pdf

    Pozdrawiam.

  • Wszystkie tapety są w dziale download http://www.fcp.pl/forum/dload.php<!-- m -->

  • Witam wszystkich

    Jeżdżę dieslem 1.9 SDI i ostatnio widziałem na stacji BLISKA bio paliwo w ciekawej cenie 😉 <!-- s;) -->
    Ciekaw jestem czy ktoś z Was już jeździ na takim oleju (słyszałem jak ktoś mówił, że jeździ na frytkach 😄 ).
    Dzwoniłem do ASO Skody, ale oni oczywiście nie polecają takiego paliwa, choć sam serwisant powiedział, że jego znajomy jeździ na opale, ale ile będzie na tym jeździł to on nie wie, czy coś nie padnie.
    Wiem, że ten silnik SDI jest stosunkowo nieskomplikowany, ale czy na takim oleju bedzie nadal tak żywotny???

  • Napewno bio nie jest polecane do pompowtrysków takie jakie mam ja, co do [b]Twego[/b] silnika ja bym nie lał, bo to co zaoszczędzisz potem wydasz z sporą nawiązką na ewentualną diagnozę i naprawę.

  • [quote="ukach"]niedawno kupiłem fabie. pojechałem do ASO i tam sprawdzili. licznik był przekręcony o 8tyś.[/quote]

    Widzę, że jesteś z wawy, więc jeśli auto też tam jeździło nie dziw się, jak [b]kapi[/b] pisze korki podciągły [b]Ci[/b] ten przebieg, ja moją też sprawdzałem jednak różnica była coś koło 3tys km, ponieważ u poprzedniego właściciela w szwajcarii jeździła w większości w trasie.

  • Jak donoszą przyjaciele z obsługi wiadomego hotelu w Poznaniu, podczas spotkania dealerów Pan L. z Wieliczki najnormalniej w świecie rozk....ił butelkę po wódce o głowę Pana Wiesława z Krakowa, który utraciwszy przytomność został przewieziony karetką do szpitala. Nazwy wódki nie podaję, bo byłaby to kryptoreklama. Aktualnie służby mundurowe analizują zapisy z kamer, jako że incydent miał miejsce na terenie hotelu, a o tym, że sprawcą był właśnie Pan L. poinformował sam obity, gdyż sprawca po wykonaniu misji bojowej zwiał do pokoju 🙂 <!-- s:) -->
    A wydawać by się mogło, że już nic nas nie zaskoczy po tym jak ładnych parę lat temu kilku znanych dealerów po imprezce taplało się po pijaku w kamienno-foliowej sadzawce przed salonem Bełtowskiego 🙂

  • Jak wam sie podobał mecz Holandi z Brazylią ?
    Jak dla mnie to najlepszy mecz mistrzostw. Utarli nosa bufonom. Brazylia grała jak nie brazylia. Faulowali, bez słynnej techniki. Poprostu kaszana.

  • Przyznaję mecz był niezły, osobiście kibicowałem holandii i jak się okazało skutecznie, szkoda, iż w końcowej fazie nie szczelili jeszcze 3 bramki bo mieli dogodne sytuacje.

  • Od początku MŚ kibicuje Holandii, wreszcie grają efektywnie a nie tylko efektownie :hurra: <!-- s:hurra: -->

  • hehe, no tak mistrzostwa są trochę dziwne, ale całkiem fajnie się ogląda niektore mecze. Mi sie podobał urugwaj ghana, emocje do samego konca.