Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Zawieszenie przód/tył

Temat utworzony · 192 Posty · 37155 Wyświetlenia
  • sprawdz sobie tuleje. wjedz na kanal, zaciagnij reczny do pionu i ruszaj do przodu i do tylu a druga osoba niech obserwuje jak sie zachowuja tulejki.

  • [quote="pomek"]sprawdz sobie tuleje. wjedz na kanal, zaciagnij reczny do pionu i ruszaj do przodu i do tylu a druga osoba niech obserwuje jak sie zachowuja tulejki.[/quote]

    dzięki za radę, ale w poniedziałek jestem umówiony z zaprzyjaźnionym mechanikiem, który wymieni mi wszystkie wymienialne elementy przedniego zawieszenia (gumy, poduszki, sworznie, łączniki).

  • Nie lepiej pojechać na szarpaki.Po co wszystko wymieniać.Zrobisz wszystko i dalej może stukać i okaże się że to gumy stabilizatora.A czysciłeś kiedyś bębny z syfu.

  • [quote="Krzysiek2"]Nie lepiej pojechać na szarpaki.Po co wszystko wymieniać.Zrobisz wszystko i dalej może stukać i okaże się że to gumy stabilizatora.A czysciłeś kiedyś bębny z syfu.[/quote]
    Mam już części.. samochód ma przelatane 106 kkm.. jestem drugim właścicielem..
    Mam do wymiany tylne poduszki wahacza w przednim zawieszeniu, więc stwierdziłem, że skoro i tak muszę wyjąć wahacze, to wymienię wszytko i dzięki temu będę miał spokój na dłużej i zapłacę raz za zrobienie i geometrię.
    PS. Gumy stabilizatora, łączniki też wymieniam. Bębny jeszcze chyba nie były czyszczone.. przynajmniej ja tego nie robiłem.

  • A z tym tarciem hamulców,to przyczyną może być zbierający się syf w bębnach.Też miałem ten problem,po wyczyszczeniu wszystko było dobrze

  • Witam w mojej fabce wymieniłem spreżyny zawieszenia na te sportowe obniżające wysokość o 25 milimetrów tył jest spoko, lecz przód zaczoł bardzo pompować na nierównościach, jakby amortyzator wogóle nie tłumił. Czy ktoś miał już podobne objawy?

  • Witam,
    jeżdżę Fabią TDi (2006r.) aktualnie 88tys.km.
    chce poprawić trakcję samochodu i tu pytanie czy ktoś z forumowiczów już przerabiał kwestię:

    • wymiama gumowych elementów na poliuretany strongflex? czy zestaw z cupry pasował idealnie?
    • wymiana stabilizatora na grubszy (z Fabii RS, może z Cupry będzie pasował?)
      muszę zmierzyć jakiej średnicy mam aktualnie zamontowany seryjny
    • wymiana amortyzatorów i sprężyn na te od Fabii RS

    i tu pytanie czy ktokolwiek robił już takie modyfikacje?
    co dawało najbardziej wyczuwalne efekty?
    jakie problemy mogę napotkać?

  • U mnie też piszczało przy cofaniu i mechanik wymienił mi jakiś cylinderek z tyłu.Teraz jest ok.Pozdrawiam!!!

  • Witam.Mam taki problem W skoda fabia 1.9 Tdi 2001r odnośnie zawieszenia tylnego ostatnio zauwarzyłem ze z tylnich amorków wycieka mi olej a dzis zaczeło już mi skrzypiec z tyłu .Wiec moje pytanie jest takie co oprócz amortyzatorów i odbojów powinienem wymienic w tylnim zawieszeniu by miec spokój.Z przodu sobie poradziłem ale na tylnim zawieszeniu sie nie znam.Dziekuje za pomoc z góry

  • Prócz amorów i odbojów jak są uszkodzone nie masz potrzeby nic więcej wymieniać.

  • zależy też od przebiegu - ja przy 190kkm wymieniłem tuleje metalowo-gumowe tylnej belki.

  • mam problem z zawieszeniem i potrzebuje porady co dalej?
    podczas jazdy po nierównym skrzypi coś i stuka w podwoziu.
    do tej pory wymieniłem tulejki wahacza (obie z przodu) i łączniki (drążki) stabilizatora (też obie) i dalej jest to samo. Zaznaczam, że sprężyny i amorki (chyba?) są dobre.
    Auto ma 6 lat i przebieg ok. 70 000 tys.
    zapodajcie radami 🙂 <!-- s:) -->

  • może wymień gumy drążka stabilizatora

    Koszt nie jest wysoki:
    http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=234#<!-- m -->

  • na 99% gumy stabilizatora miałem to samo wymieniłem i pomogło (błoga cisza).A jak się chcesz przekonc czy to gumy to podlewaruj samochód odkręć koło ,odkrec łącznik stabilizatora i poszarp ręką za stabilizator góra-dół i wyczuesz luz , bynajmniej u mnie tak było ,powodzenia.

  • a jak nie nasmaruj jeszcze główki łaczników stabilizatora też lubia skrzypieć

  • dzieki. wymienilem jednak gumy i nie pomagalo a wczoraj zmienilem laczniki stabilizatora i tak jak piszecie bloga cisza 🙂 <!-- s:) --> dzieki za rady

  • Witam Serdecznie.

    Zwracam się z prośbą do szanownych kolegów/koleżanek o rade w sprawie zawieszenia przód(głównie) tył w fabce

    Posiadam wersje 1,9 TDI 101km rocznik 2001, poprzedni właściciel obniżył samochód ,przez co jazda po mieście stała się dla mnie udręką, ze względu na twardość zawieszenia i to ,że bardzo łatwo jest o obcierkę osłoną silnika. Zauważyłem także objaw dobijania przy najechaniu np: na nadlany asfalt, przy normalnych dziurach zawieszenie pracuje normalnie i nie występuje dobijanie, czy jest to normalny objaw dla obniżonego zawieszenia?

    W związku z tym mam pytanie, czy w tym przypadku jedynym rozwiązaniem jest zamiana sprężyn na oryginalne( nie sportowe), czy w parze ze sprężynami trzeba wymienić amortyzatory, czy jedynie same sprężyny by auto wróciło do fabrycznej wysokości, oraz czy można takiego zabiegu dokonać jedynie na przedniej osi czy trzeba na obydwu.

    Słyszałem także o specjalnych tulejkach dystansowych do podwyższania zawieszenia, czy jest takie urządzenie coś warte?

    Z góry dziękuje za rady.

  • Jeżeli było obniżenie tylko poprzez zmianę sprężyn to tylko je trzeba wymienić, natomiast jeśli to było zrobione wraz z amorami to je również musisz zmienić, nie widzę tutaj potrzeby montażu tulejek jeżeli zawiecha nie jest "fabryczna".

  • a w czym jest problem i czemu chcesz podnosić auto?? W zasadzie jak Ci auto opadło to musisz zerknąć na sprężyny najpierw 🙂 <!-- s:) -->

  • W Polsce wszystko jest możliwe był ten temat poruszany ale chyba na FabiaClub.PL