Witaj na forum Fabia Club Polska

Głośniki przód

Temat utworzony · 231 Posty · 119836 Wyświetlenia
  • Kupiłem nowe głośniki do przodu do Rumcajsa i mam oczywiście zamiar je założyć. Nowy zestaw ma osobne zwrotnice do wooferów i tweeterów. W związku z tym mam pytanie.
    Czy fabryczny zestaw głośników posiada jakieś zwrotnice, a jeśli tak to gdzie one są żeby je zdemondować, chyba że fabryczne radio od razu rozdziela sygnał na oba typy głośników. Chciałbym założyć zwrotnice Hertza oczywiście i pasuje mi się wcześniej coś w tym temacie dowiedzieć.

  • orginalna istalacja nie posiada zwrotnic i jest średniej jakości
    jak już zainwestowałeś w głośniki z zwrotnicami to proponuje jeszcze zaintesrować w kabla i wymienić do samej kostki

  • witam
    podstawa to napisz jakie masz radio
    bo jesli fabryczne DANCE to szkoda twoich wysilkow
    pozdrawiam

  • [b]MŁODY[/b], Dokladnie, Najlesze sa beztlenowe, ale ciezko sie je lutuje, lepiej jak sa na kostkach. Jesli juz kupiles dobre glosniki proponuje niejako przy okazji wyciszyc drzwi i wtedy dopiero bedzie to ladnie gralo.

  • Dzięki za odpowiedzi.

  • I ja sie podłącze do kolegi pytania :
    szukam wlasnie zestawu na przód, zeby grało ale lepiej niz to co jest wrzucone na przod przez fabryke. Czyli głosniki w drzwi i gwizdki, problem w tym ze jest malo miejsca na montaz glosnika (chodzi o glebokosc max 6,1cm) w przednie drzwi.
    W poprzednim aucie miałem Boschmany, firma wysmiewana i robiaca kicz, ale za tą cene i jakos sadze ze to dobry sprzed i spotykam coraz wiecej ludzi ktorzy sobie go chwala.
    Mam do wydania jakies 150 zł jak kolega, i szukam wlasnie zestawu, ale nie musi to byc niewiarygodny bass gdyz posiadam tube JBL 600W + 2 kanałowy wzmacniacz Magnata w glosnikach niskie tony beda wylaczone chodzi glownie o sopran.

    pozdro

  • W sumie juz nie trzeba odp. na moje pytanie gdyż dzisiaj zakupiłem komplecik
    MAGNAT POWER PLUS 216,

    Dane techniczne:
    Rodzaj: głośniki 2 drożne odseparowane
    Rozmiar: 165 mm
    Moc Max: 160 W
    Moc RMS: 80 W
    Skuteczność: 91 dB
    Impedancja: 4 ohm
    Pasmo przenoszenia: 35 - 21.000 Hz
    Podział częst.: 4000 Hz

    prawie najnowszy model, najwazniejsze ze pieknie bedą grały wysokie tony a bassik zapodawała będzie tuba 😉 <!-- s;) -->

    pozdro

  • pytam wkońcu w temacie 🙂 <!-- s:) --> choć moze juz to było napisane, ale ten TRÓJKĄCIK to mówimy o miejscu na gwizdki z przodu który to podważamy płaskim śrubokrętem aby dostać się do do fabrycznych gwizdków i zamontować te które kupiliśmy czy aby dobrze wyczytałem?

  • Tak, mowa byla o trojkatnych oslonkach na glosniki wysokotonowe z przodu auta. 🙂 <!-- s:) -->

  • 🆗 <!-- s🆗 --> to super, teraz jak jeszcze znajde temat jak dostac sie do glosnikow w drzwiach na przodzie to w ogole bedzie kozak !

  • Witam. Mam następujące pytanko. O jakich fizycznych parametrach głośniki można zamontować w Fabii 1 tak by nie wiązało się to z wycinaniem otworów w tapicerce, haczeniem o szybę itp. ?
    Z tego co wyczytałem na forum wnioskuję, że drzwi są przystosowane do głośników 165mm, a jak to wygląda pod względem głębokości montażu? W jednym z tematów wyczytałem, że użytkownik z montażem głośników o głębokości 63mm musiał się nagimnastykować czyli wnioskuję, że taka głębokość jest już za duża. Czy miał ktoś może do czynienia z głośnikami o głębokościach 61 lub 57mm? Jak to wygląda z ich montażem?
    Z góry dzięki za odpowiedzi :help: 😛 <!-- s:P -->

  • W jakiejś mądrej gazecie wyczytałem że głębokość nie może przekraczać [b]58 mm[/b]

  • Dzięki za info.

    Wymianę głośników odłożyłem jednak w czasie bo po zdjęciu tapicerki okazało się, że dystans plastikowy jest przymocowany na nitach, a mi na razie nie chciało się bawić w ich rozwiercanie. Na szczęście powód dla którego myślałem o wymianie (czyli charczące głośniki) udało się wyeliminować dzięki spirytusowi i klejowi. Okazało się, że membrana odkleiła się od zawieszenia na 75% powierzchni styku. Jak na razie jest ok.

  • Witam.

    Nie dawno zakupiłem fabkę z 2006 w wersji Active. I po podłączeniu radia niestety gra tylko jeden głośnik w drzwiach kierowcy. Czy jest możliwe, że ta wersja ma tylko 1 głośnik zainstalowany fabrycznie?
    Nadmienię tylko, że jest wyposażona w kostkę iso (2 kostki) + wtyk antenowy.

    Pozdrawiam.

  • balans w radiu ustawiles na srodek ?? sprawdz kable w dzwiach kierowcy w tej gumie

  • Jedna z kości to zasilanie itd a druga głośniki. Sprawdź podłączenie kabel-głośnik możne coś się obluzowało. Nie sadze żeby był tylko jeden głośnik.

  • Są głośniki 😄 <!-- s:D -->
    Nie wiem, ale chyba prawdopodobnie radio szlag trafił. Sprawdzę inne radio.

  • zamień głośniki i wyjdzie co i jak 😉 <!-- s;) -->

  • Luknij przez maskownicę głośnika do środka i zobaczysz czy jest tam głośnik.

  • Witam serdecznie. Chciałbym się zwrócić do Was z następującą prośbą:

    Otóż od niedawna jestem posiadaczem Fabii I z oryginalnym zestawem głośników (dwa przód, dwa malutkie w tylnych drzwiach i dwa tył). Radio które posiadam to Kenwood 3047.

    Chciałbym krótko mówiąc polepszyć brzmienie w niej, wydając maks 150zł. Poprzeglądałem wszystkie tematy tutaj, jednak właściwie nie znalazłem nic konkretnego. Mam w związku z tym kilka pytań:

    1. Czy wydając 150zł faktycznie zauważę różnicę? (chodzi mi np. o to, żeby bas było słychać też przy ciszej grającej muzyce (tak przy fabrycznych niestety nie jest), nie chce niewiadomo czego, nie słucham techna 😄 <!-- s:D -->).

    2. Czy muszę kupować wzmacniacz lub subwoofer?

    3. Co powiecie o tych głośnikach(podaję ze względu na sporą promocję): http://www.audiosklep.pl/boss-audio-blx62-p-1911.html

    Zaznaczam, że nie chcę wydawać więcej niż 150zł, więc jeśli w tej cenie nie kupię nic rozsądnego to nie podawajcie proszę droższych głośników lub rad których realizacja przekracza moje finanse:) I zdaję sobie sprawę, że jestem w tym laikiem więc proszę o wyrozumiałość 🙂

    Pozdrawiam serdecznie i czekam na Wasze WSZELKIE rady 🙂