Witaj na forum Fabia Club Polska

Głośniki przód

Temat utworzony · 231 Posty · 119863 Wyświetlenia
  • Ja pozwole sobie dodac cos od siebie w sprawie Twojego planowanego zakupu..
    Po 1 - nie rozumiem dlaczego nie chcesz kupic glosniki na polke ?? Ostatniego zdania w Twoim pierwszym poscie nie zrozumialem po prostu.. dlatego pytam.
    Po 2 - co Twoim zdaniem osiagniesz/chcesz osiagnac kupujac zestaw glosnikowy za 150 zl ??
    Po 3 - zwrotnica jest to uklad, ktory ma za zadanie podzielic pasmo, czyli tak jakby przygotowac odpowiedni zakres czestotliwosci dla danego glosnika.. Np. glosnik niskotonowy ma zakres pracy od 10 Hz do np. 250 Hz, a zwrotnica ma za zadanie podanie glosnikowi takiego wlasnie zakresu czestotliwosci.

    Napisz czego oczekujesz od zestawu bo ja nie widze sensu ladowac byle czego..
    Powiem ci na moim przykladzie - nie lubie zbyt duzej ilosci bassu, co nie znaczy, ze nie lubie go wcale.. W moim przypadku idealnym rozwazaniem okazaly sie glosniki w polce.. Dobry bass, swietna dynamika, nic dodac nic ujac (jak dla mnie). Pozniej chcialem kupic zestawik na przod (podobnie jak ty). Z racji, ze nie mialem kasy na dobry zestaw (400-500 zl) kupilem same syczki Hertza za 150 zl ze zwrotnicami.. Dodatkowo chcialem auto wygluszyc. Planowalem to jakies 2-3 lata temu i na planach sie skonczylo bo stwierdzilem po prostu, ze nie ma sensu.. Mialem w miedzy czasie tube ze wzmacniaczem. Okazalo sie, ze wcale nie potrzebuje tuby i wzmacniacza, bo sluchalem z taka iloscia bassu, ze glosniczki w polce sprawdzily sie idealnie.. Tube sprzedalem, a glosnikow niskotonowych w drzwiach nie widze sensu zmieniac bo i po co ?
    Zastanow sie wiec dobrze 😉 <!-- s;) -->

  • Znaczy bo polka w mojej fabce jest miesiac na caly rok wiec wsadze kase w polke ktorej poslucham miesiac..Takze nie ma sensu..Nie chodzi mi o jakies mocne glosniki chce poprostu slyszec bass..Bo na tych co są to nie zbyt przynajmniej nie brzmia jakby to byly woofery..U VW Polo seryjne lgosniki brzmia 40% lepiej..Dlatego nie oczekuje jakiejs super jakosci byle by byl bass jak najlepszy jak na tą cene..Mysle ze wlasnie takie glosniczki do 150zł zadowolna mnie 😉 <!-- s;) -->
    Tez myslalem ze skrzynce wzmacniaczu itp.>Ale rowniez na planach sie skonczylo bo nie mieszkam sam wiec to samochod rodzinny wiec caly czas zakupy wyjazdy odpoczynek wiec bagaznik ciagle potrzebny..
    Dlatego chce Troche polepszyc dynamike z przodu 😉
    Chce miec glosniki ktore beda lepsza Chodz o te 40% od tych co są teraz..Wiec mysle ze Do tej ceny sie wyrobie 🙂
    Chce zmienic Tylko w drzwiach glosniki I wstawic tam woofery..Nie wiem jakie są teraz nawet ale nie brzmi to jak Woofer i malo basu 😕
    NIe hce w Fabke duzo inwestowac bo jezdze nia raz na miesiac lub dwa miesiace wiec nie musza byc jakeis super..

  • W przypadku kiedy chcesz miec bass z przodu to wygluszenie drzwi napewno by sie przydalo.. A nie lepiej kupic za kwote 150 zl glosniczki niskotonowe ze zwrotnicami ?? Bo z tego co widze, na syczki nie narzekasz 🙂 <!-- s:) -->

  • ja dodam kupiłem blaupunkty i nie miały tego dzwieku dodałem zwrotnice i jest super teraz

  • chyba lepiej by było troszke poczekac i zainwestowac w cos z wyzszej półki. skoda ma w miare dobre głośniki seryjne jakis tam bas sie z nich wydobywa.

  • Wydobyc wydobywa ale powyzej tam vol.30.. A to nie robota ze musze glosno sluchac zeby miec bass 😉 Znalazlem fajne glosniczki w sklepie za 150zł Maja zwrotnice Tweetery i Bassowe ..Dosc mocne bo jeden bassowy ma 150W RMS..Głebokosc montazowa 5cm No i moze je kupie ale chwilowo brak funduszow poszly na inne cele 😛 Jak kupie to napisze napewno 😉 <!-- s;) -->

  • czekamy na wrazenia 🙂 <!-- s:) -->)

    dwa dni temu zamontowałem głosniki MB quart rvf 216 dźwiek jest zaje**** czysty basu jest tyle ze nie potrzeba ładowac zadnej skrzyni ani tuby do bagażnika
    glebokosc montarzowa to 63 mm troszke trzeba było sie nagimnastykowac zeby to wsadzic.
    oczywiscie zestaw odseparownay. 😉

  • mam pytanie mial ktos do czynienia z glosnikami hertz hsk 165?? bo nie wiem czy sie oplaca placic 200 zl wiecej za nie. Z drugiej strony mam wzmacniacz cruncha 4 kanalowy po 150 w RMS na kanal i szkoda troche niewykorzystywac tego potencjalu:D no i drzwi w takim razie wypadaloby wyciszyc... pozdrawiam Kowal

  • kolego powiem ci szczerze ze chaiłem sobie kupic hertz 165 ale kolega mi odradzil bo są średnie i polecił mi zebym dołyżł i kupil powerbassy i powiem ci nie zaluje lux graja a wyciszenie jak najbardziej zejdzie ci troche bo to naprawde kawał roboty ale jak cos chetnie ci pomoge bo ostatnio jestem po fakcie 🙂 <!-- s:) --> pozdrawiam

  • Ale o jaki model Ci chodzi? Dla mnie bardzo fajnym zamiennikiem 'hsk' bylyby 'PowerBass 3XL-6C'. Powiedz mi jeszcze jak z montazem czy nie trzeba czegos kombinowac z miejscem? (zdejme gips, dostane ubezpieczenie to i bedzie z czego dokladac 😉 <!-- s;) -->))

  • ja mam powebassy lc-60 i są lux a musisz kupowac dystanse na bank i powiem ci ze jesli chodzi o wygłuszenie to dzień dwa masz zajety jak nic no mata do wygłuszenia wyniesie cie ze 120 zł no głosniki dystanse najlepiej z mdfu hym i tyle kupiowania reszta to ciezka i długa praca własna

  • jesli masz pytania wal pomoge ci chetnie

  • Witam, chcialabym dowiedziec sie jaki jest rozmiar głośników w przednich drzwiach. Skoda z 2001 roku. Głośniki maja byc prezentem i nie bardzo orientuje sie jakie kupic 😕 w sklepie radza mi takie kupic takie http://www.allegro.pl/item469060838_helix_dark_blue_62_1_dystanse_mdf_gratis_24gw.html<!-- m -->

    albo
    http://www.allegro.pl/item467349575_blaupunkt_bgx_663_hp_210w_salon_legionowo.html

    Bardzo prosze o rade

  • ja bym wygrał te pierwsze i bedą pasować

  • rozmiar to 165mm jak najbardziej spasuja mozna by sie pokusic na te helix'y....qrcze glosniki na prezent....nie jeden chcialby miec taka dziewczyne... :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • szkoda że moja Monika nie robi mi takich prezętów urodzinowych :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->

    a tak poważnie to

    proponuje potpatrzyć jakiej firmy jest radyjko w autku i dopasowac do radyjka
    co do wymiarów to powyżej już koledzy sie wypowiedzieli

  • Radio jest firmy Sony, tylko tyle wiem ze 4x50.

  • Na forum znalazłem że w wersji Choice powinno być aż 4 szt głośników. Posiadam Taką fabke i znajduja się w niej tylko 2 głośniki w drzwiach przednich Jak jest u Was??

    http://www.wolfmk.republika.pl/komfort.html<!-- m -->

  • 4 oznacza ze 2 woofery i 2 tweentery jakbyć miał przód i tył to by pisało 8 szt.

  • to już wiem o co biega

    Dzięki