Witaj na forum Fabia Club Polska

Głośniki przód

Temat utworzony · 231 Posty · 119863 Wyświetlenia
  • Po pierwsze: _reg5

    Po drugie zamykając się w kwocie 150 zł. moim zdaniem nie usłyszysz większej różnicy jeśli chodzi o wysokie tony. Jeśli potrzebujesz tylko niskich tonów to są dwa wyjścia: albo zamontować tzw. 6x9 w półce http://www.allegro.pl/item1065305161_blaupunkt_emx_693_emx693_sklep_auto_hi_fi_w_wa.html<!-- m --> , albo dołożyć jakąś tubę, ale w tej kwocie to zmieści się tylko jakaś tuba aktywna (ze wzmacniaczem w tubie).
    Głośniki, które podałeś w linku są głośnikami dwudrożnymi (wysokotonowy i niskotonowy są zespolone ze sobą). Takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, chyba że chcesz słuchać wysokich tonów z podłogi.
    Z kolei głośniki 6x9 będą grały również wysokimi tonami (one są zazwyczaj 3 drożne), co nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy posiadasz już cztery wysokotonowe w całym aucie. Polecałbym ci je w przypadku, gdybyś nie posiadał głośników wysokotonowych tylnych.
    Nasuwa mi się jeden wniosek: tylko tuba aktywna w tej kwocie. W mojej ocenie osiągniesz w ten sposób zamierzony efekt wzmocnienia i pogłębienia basu.
    Kwestia jest tylko doboru takiej tuby - szukaj takiej, która nie będzie dudniła tylko grała (o ile to w ogóle możliwe w tej cenie).

    Jest jeszcze trzecie rozwiązanie. Możesz jeszcze kupić same niskotonowce (lub zestaw odseparowany z wysokimi tonami) na przód i je wymienić. Średnica głośników niskotonowych w fabii wynosi 165 mm. Prawdopodobnie trzeba będzie jeszcze dokupić za parenaście zł dystanse do nich, aby móc je zamontować. Bass może nie będzie sprawiał tyle frajdy co z tuby, ale nie będzie ci nic zajmowało miejsca w bagażniku. Kwestia tylko tego, czy osiągniesz zamierzony efekt. Tego ci nie jestem w stanie powiedzieć, dlatego przeznaczyłbym jak najwięcej na same głośniki niskotonowe (lub tubę).
    Twój wybór 🙂 .

  • Witam mam pewien zgryz. Jestem w posiadaniu helix dark blue 62.1. Mam dystanse z mdf 30mm. Głebokość montażowa głośnika to 61mm. Ni jak te głośniki niemieszczą się w otworze drzwi ( przeszkadza prowadnica szyby). co zrobić aby ten głośnik osadzić?? Dodatkowo z obserwacji oryginalny głośnik nad menbramą ma wystający okrąg który dociśnięty był do tapicerki (boczka). Co teraz zrobić aby głośniki zamontować i wszystko grało i pasowało?? Auto to jak w temacie fabia 2002 comfort, pozdrawiam

  • Witam!
    Mam kilka pytań. Chciałbym zakupić głośniki do przodu do 150 zł. Mam Skodę Fabie z roku 2001 Hatchbak. Jaką średnice posiada otwór w drzwiach? czy to165mm? Jak głębokie moge kupić głośniki. Czy np coś takiego to dobry pomysł?
    [url=http://allegro.pl/item1304319720.html]http://allegro.pl/item1304319720.html[/url]

  • Witam!!! Otwór to tak jak piszesz 165mm zgadza się. Ja głośniki kupiłem właśnie takiej średnicy 160 mm i spasowały idealnie z dystansem z MDFu (http://www.audiosklep.pl/vw-golf-iv--passat--bora--polo--seat-leon--toledo-ii--skoda-fabia---165-30-mm-mdf-p-3067.html),ale głębokość głośnika jaką byłem w stanie dać bez problemu to 56mm. Te które ty chcesz wsadzić to wydaje mi się że będą za głębokie i będziesz miał problem z założeniem tapicerki. Poczytaj,bo na forum było dużo o wymiarach głośników.Ja tak poszukałem i wsadziłem takie głośniczki(http://allegro.pl/boschmann-evo-65-nowosc-160mm-basowe-sklep-wawa-i1307375811.html). 🙂 🙂 <!-- s:) -->

  • Czy ktoś wymieniał głośnik z przodu od strony kierowcy?
    Czy potrzebna do tego jest nitownica?

    Z góry wielkie dzięki za pomoc :padam: <!-- s:padam: -->

  • W poprzedniej fabii jak wymieniałem płytę głośnik był nitowany o ile mnie pamięć nie myli, ale jak użyjesz śrub to też będzie.

  • [quote="MirekS"]W poprzedniej fabii jak wymieniałem płytę głośnik był nitowany o ile mnie pamięć nie myli, ale jak użyjesz śrub to też będzie.[/quote]

    ... śliczne dzięki jak wrócę z pracy pogrzebię i zobaczę bo niestety nie mam nitownicy ale jak się da na śrubach to 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Ja mam na śruby 🙂 <!-- s:) --> i jest dobrze wszystko !:)

  • [b]Loni[/b] oblukaj czy wejdą z normalnymi łbami, bo coś mi się kojarzy, że ja chyba kupowałem w castoramie śruby z płaskimi, a z drugiej strony daj nakrętkę z teflonem by się czasami nie poluzował.
    A stare nity da się rozwiercić i wyleci.

  • [quote="MirekS"][b]Loni[/b] oblukaj czy wejdą z normalnymi łbami, bo coś mi się kojarzy, że ja chyba kupowałem w castoramie śruby z płaskimi, a z drugiej strony daj nakrętkę z teflonem by się czasami nie poluzował.
    A stare nity da się rozwiercić i wyleci.[/quote]

    ,,, dzięki Miruś może dzisiaj uda mi się za to zabrać bo jak zwykle z czasem krucho 😞 <!-- s:( -->

  • No i głośniczek wymieniony 🙂 dzięki [b]Wojtas[/b] :padam: <!-- s:padam: -->

  • [b]Loni[/b], no problem 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Hej 🙂 Loni i głośnik zdał egzamin pod względem sprawności? Gra jak powinien? 😉 Trochę się bałem,że będzie coś z nim nie tak. Daj info 🙂 Nie ma to jak chłopa pogonić do roboty. A co! :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • [quote="Mlodyelek"]Hej 🙂 Loni i głośnik zdał egzamin pod względem sprawności? Gra jak powinien? 😉 Trochę się bałem,że będzie coś z nim nie tak. Daj info 🙂 Nie ma to jak chłopa pogonić do roboty. A co! :rotfl: <!-- s:rotfl: -->[/quote]

    [b]Mlodyelek[/b] to dzięki Tobie w końcu gra :hurra: hehe no ja nie wiedziałam jak mam się za to zabrać więc [b]Wojtas[/b] służył mi pomocą i teraz bębni jak szalony 😉

    [b]Miruś[/b] dzięki za cenne wskazówki 🆗

  • No to się cieszę,że mogłem pomóc. Pozdro dla Wojtasa za dobra robotę. :super: <!-- s:super: -->

  • Podpinam się do tematu - mam w planie kupić te głośniki i chciałbym uniknąć ewentualnych problemów przy montażu...

    Z tego, co już kiedyś ustaliłem, 61mm to jest głębokość "na styk" i trzeba trochę dogiąć boczek żeby membrana nie waliła w niego. Bezpieczne jest ponoć do 58mm, ale wolałbym potwierdzić te informacje u jakiegoś "wiedźmina" z dziedziny CA w Skodzie.

  • Kolego, to nie takie proste. Pewnie, że mogę kupić/zrobić 5-cm dystans, ale to rozwiąże problem.. z tyłu. A przód? Chodzi o to, żeby jednocześnie nie haczyło o szybę jak i o grill/tapicerkę/boczek (niepotrzebne skreślić).

  • Czy zakładał ktoś z przodu Hertz'e DSK 165? czy wie ktoś czy one tam w ogóle wejdą? mam kupione dystanse MDF 30mm czy one wystarczą?

  • [b]zdono[/b], ja mam Hertz'e DSK 165, na dystansie 42mm i jest akurat. 30mm nie podejdzie napewno.

  • [quote="maju"][b]zdono[/b], ja mam Hertz'e DSK 165, na dystansie 42mm i jest akurat. 30mm nie podejdzie napewno.[/quote]
    ok dzisiaj zakupiłem kolejne dwa dystanse.. wiec jak co to będę kombinował 😉 <!-- s;) -->
    a jak Ci to gra? masz podłączone do radia czy do wzmaka?