Witaj na forum Fabia Club Polska

CB Radia

Temat utworzony · 287 Posty · 77481 Wyświetlenia
  • dysponuje ktos fotka w ktore miejsce najlpiej sie podpiac w skrzynce :?: <!-- s:?: -->

  • [b]grzesk[/b] wszystko ok, ale obsługa tego radia podczas jazdy 100 km/h i szybciej może zakończyć się dość niebezpiecznie.

  • ja mam radyjko zamontowane do fabrycznej śruby pok konsolą środkową za wajchą od biegów(a właściwie przed nią). Radyjko wisi na jednej konkretnej śrubie i zwrócone jest w stronę kierowcy. Kabel od anteny idzie sobie pod plastikami do tunelu środkowego a dalej pod tylnymi siedzeniami do bagażnika 🙂 Nie ma problemu z obsługą nawet przy 240 km/h o ile komuś nie zwieje anteny, ale to już inna bajka 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam,
    kiedy posiadałem cb radio onwa mk2 idealnie pasowało we wnęke pod radiem cd.

    Od kiedy zmieniłem cb na uniden 520 radyjko idealnie wchodzi między fotel pasażera a środkową konsole.
    Szkoda mi wiercić dziury w plastikach a radia używam sporadycznie więc dla mnie to idealne rozwiązanie.

    Pozdrawiam.

  • [b]zlloty[/b], dokładnie robię tak samo, cb tylko na trasy, cb i antenę chowam gdy wiem, że albo już nie będę używał albo oddalam się od auta na dłużej niż 30 minut.

  • jacyś DEB..E ukradli mi kilka miesięcy temu zwykłą antenę Hustlera (koszt nowej 40 zł)
    dorobienie kabla około 20- 30 zł (komu się to opłacało)
    także antenę lepiej ściągać, a radyjko jeżeli zamontowane to trudno, ja mam między siedzeniami i chowam zawsze pod siedzenie

  • Krótkie podsumowanie po wspólnej przejażdżce na zlot do katowic.

    Po krótkich rozmowach na CB kanał 22 stwierdzam, iż [b]SID[/b] na swoim sprzęcie jest lepiej słyszalny niż [b]ZLLOTY[/b] tzn obydwóch [b]Was[/b] słyszałem bez szumu z tym, że [b]SID-a[/b] głośniej i wyraźniej . I teraz pytanko do [b]WAS[/b] jak byłem słyszany ja, bo jakoś umknęło i się nie zapytałem.

  • [quote="MirekS"]...... jak byłem słyszany ja, bo jakoś umknęło i się nie zapytałem.[/quote]

    Czysto, głośno i wyraźnie. Natomiast wydawało mi się że zlloty coś ciszej nadawał.

    Pozdrawiam
    sid

  • Witam

    Mam wielka prośbę do was koledzy i koleżanki 🙂 <!-- s:) --> chodzi mi o ocenienie czy taki zestaw jest siebie wart gdyż do piątku muszę zakupić już sprzęt a czasu coraz mniej poniżej link do aukcji która mnie zaciekawiła i prosiłbym was o wszelkie uwagi zarówno te za jak i przeciw

    o to link: http://allegro.pl/cb-radio-alan-199-missouri-sklep-w-wa-4-gratisy-i1326010689.html

    Z góry dzięki 🙂
    Pozdrawiam

  • co do radia pierwsze radio jakie mialem to alana 100+ które różniło sie od alana 199 tym że tu jest przełącznik 1W/4W a w 100+ FM/AM szczerze moę polecić jeśli nie potrzebujesz jakiegoś super bajerzastego radia teraz antena jak sprzedający pisze jest to odpowiednik presidenta z własnego doświadczenia wiem że osiągi tych odpowiedników są porównywalne do presidenta

    napisz jak często będziesz używał i czego oczekujesz bo jeśli chodzi Ci o radia z dość dużymi możliwościami odbiorczo- nadawczymi to trochę wyższą półkę musisz wybrać (też cenową)

  • Co do radia to nie powiem nic, gdyż mam inne ( Intek M100-Plus). Natomiast co do anteny mogę już coś powiedzieć... no ok napisać 😄 <!-- s:D -->

    W aukcji antena nazywa się Sonar 875S, natomiast u mnie się to zwie Delta 875s. No nic, nazwa jak nazwa. Do 4-5 kilometrów mam zasięg całkiem przyzwoity. Użytkuję sporadycznie ten zestaw od lipca jakoś i jestem bardzo zadowolony. Także co do anteny ja bym brał w ciemno.

    Pozdrawiam
    sid

  • Sonar 875S, Delta 875s, Presenter 875 to jedno i to samo

  • Głównie radio będzie mi służyć aby w tygodniu nie wpaść w korek jak wczoraj że do pracy jechałem 16 km w 3 godziny no i jak się będę gdzieś wypuszczał 🙂 <!-- s:) -->

  • mój zestaw przy tym to cienizna 😛 <!-- s:P -->

    President Herbert II (ASC) + Lemm AT2001 + FD 2060 :padam:

  • Podbijam 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja posiadam Unidena xl 520 i antenę Sirio AS100. Taki zestaw sprawuje się bez zarzutu.

  • ja smigam na zestawie President Harry 3 + President Misouri (72cm) i jestem mega zadowolony .. cena troszke zwala z nog ale wiem z doswiadczenia ze radia z "dziwnych" firm sa napewno gorsze .. bardzo dobra opcja to ASC w radiu, a w Harrym 3 dziala wysmienicie 😄 <!-- s:D -->

  • ja biorę cb tylko jak jadę gdzieś dalej, więc nie mam zamontowanego na stałe

    po prostu sobie leży pod radiem, na tych miejscach na kubki...

  • [b]janus[/b], _reg5

  • Ja się ostatnio przesiadłem z Alana 109 na M-tech Legend II. Porównanie: Legend II lepiej filtruje częstotliwość ludzkiej mowy, dzięki czemu wyraźniej słychać (Alan puszcza niższe częstotliwości). Również regulacja (gain i squelch) wydaje się bardziej precyzyjna. Ogólnie radio jest czulsze od Alana (co czasem wychodzi na minus, np. przy liniach wysokiego napięcia). Lekkim minusem jest brak gniazdka PA (wyjście na "szczekaczkę"). Ogólnie jestem zadowolony, a i radyjko niedrogie.
    Byłbym zapomniał, dodatkowo założyłem szeregowo na zasilaniu dwa filtry abasco f-5a - dopiero taka kombinacja dała wyraźną poprawę - mniej szumów i większy zasięg.