Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Metaliczne stuki od strony kierowcy

Temat utworzony · 26 Posty · 9015 Wyświetlenia
  • Witam. Niedawno zakupiłem fabię i ogólnie jest OK, tylko martwi mnie jedna rzecz. Przy pokonywaniu większych nierówności słychać jakieś metaliczne stuki. Mechanik sprawdzał zawieszenie i jest w bardzo dobrym stanie. Poduszka silnika całkiem padnięta, ale przecież ona nie powinna powodować stuków. Co to może być?

  • Jak najbardziej może.... I jeszcze gumy łącznika stabilizatora , tuleje wahaczy. Te elementy moga dawać podobne odgłosy.

  • Panowie mam problem a mianowicie Stukanie jak by coś sie urwało i uderzałó tak jak by amortyzator dobil do samego końca bez żadnej amortyzacji nie wiem jak to opisać metaliczne odgłosy amortyzatory sprawne
    wymienione zostały Tuleje wahacza gumki stabilizatora łączniki końcówki wszystko było dobrze cicho az pojechalem przełożyć koła podniesili mi auto po wymianie opuscili i pojawiło sie stukanie pojechałem do gościa który mi robił żeby poprawił na tydzień zamilkło iznowu się pojawiło uderzanie znowu pojechałem gość poprawił to co ostatnio ale nie pomogło. Stukanie głownie występuje głównie jak np zjeżdzam tyłem z krawęznika przejeżdzam przez progi zwalniające i małe wąskie wyrwy lub jak na czymś niewielkim podbije koło raz z prawej raz z lewej albo jednocześnie raz sie tłucze raz nie a czasem jak zacznie to "walenie" słuchać nawet na malej nierwówności . i nie ma regóły raz na skręconych kołach raz na prostych.Nie moge już dojść z mechanikiem co to rozebrane zawieszenie poskładane i dalej mechanikowi wierze bo nie jest z tych co za każdą wizyte woła ale jest bezradny a nie chce stosować metody ASO bedziemy wymieniać aż trafimy. Pomózcie co jeszce sprawdzić bo nie mam już siły dłużej zności łomotu luzów brak wszystko niby sprawne a tłucze się
    na szarpakach nic nie wykazuje i co gorsza jak jade z mechanikiem zeby usłyszał o co mi chodzi to za ****** nie zatłucz esie no al eprzeciez nie bede jezdził z mechanikiem caly czas jeszce została mi wymiana amortyzatorów moz eto pomoże ale narazie kasy brak pomóżcie co to może być

  • [b]enemik[/b] być może to jest łożysko na macperonie

    Czy to nie Twa fabka stała warsztacie przy bora komorowskiego około 2 tygodnie temu, akurat zawracałem tam, a tu rzuciły mi się ramki w oczy.

  • A jak wrzucisz bieg np.1 to słychać walnięcie nawet na postoju?
    Zobacz w jak jest stanie łożysko na piaście. ale jakby ono było to by szumiało a z tego co piszesz to takiego zjawiska nie ma.

  • [quote="MirekS"][b]enemik[/b] być może to jest łożysko na macperonie

    Czy to nie Twa fabka stała warsztacie przy bora komorowskiego około 2 tygodnie temu, akurat zawracałem tam, a tu rzuciły mi się ramki w oczy.[/quote]

    tak tak dokładnie do poprawy była

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 22-04-2010, 18:38[/i] ][/size]
    [quote="TOMUŚ"]A jak wrzucisz bieg np.1 to słychać walnięcie nawet na postoju?
    Zobacz w jak jest stanie łożysko na piaście. ale jakby ono było to by szumiało a z tego co piszesz to takiego zjawiska nie ma.[/quote]

    nie szumi łożysko
    jak stoje jest cicho nic nie tłucze jedynie jak na czymś koło podbije i to raz z prawej a raz z lewej nie ma reguły ale częściej z lewej jak jadę po równej drodze też wszystko cicho i to sie wszystko pojawiło jak zmieiałem koła chyba jak dojdę co to jest to wiecej auta nie podniose 😄 <!-- s:D -->
    😄

    czy możliwe żeby to było coś z amortyzatorem albo pęknięta sprężyna?? bo juz nie mam pomysłów

  • [b]enemik[/b], czy przypadkiem nie jest to dźwięk jakby strzelającej sprężyny ? I czy nie występuje w nasileniu np. po deszczu ?
    Napisz jeszcze na jakich kołach jeździsz (rozmiar felgi i szerokość opony) i czy masz dystanse.

  • ori skody antaresy R15 195/50 Et43 opony goodyery dystansów nie mam no tak jak by coś strzelało( pękało) hmm czy po deszczu szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi ale jak dziś sie cieplej zrobiło to jak by troche mniej ale jednak się odezwało od czasu do czasu

  • [b]enemik[/b], może po prostu Twojej fabce strzelają sprężyny. Dlaczego strzelają ? Niektórzy twierdzą, że od brudu, piasku itd., który dostaje się do gniazd "od dołu". Ja osobiście nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, ale u mnie występuje to od nowości i po prostu przestałem na to zwracać uwagę. Nasila się w wilgotne dni, strzela raz jedna, raz druga strona i to na nierównościach i nie zawsze, a może i nawet sporadycznie.
    Zauważyłem również, że odgłosy te nasilają się bardziej, im bardziej odsadzone jest koło od piasty (kiedyś jeździłem na dystansach), dlatego o to pytałem.
    Dziwi mnie tylko, że nigdy nie słyszałeś tego. 😕 <!-- s:/ -->

  • przed świętami zalalem kanał kumplowi bo mylismy podwozie wiec syf po zimie nie został była cisza wszystko ladnie bede usiłował dojsc co to i jak trafie to napisze co to było a jak nie trafie to radio bedzie +2 na glośnośc i jakos bedzie 😄 😄 😄 😄 <!-- s:D -->

  • enemik mi też coś stuka, puka ciężko to jakkolwiek nazwać 😄 <!-- s:D --> Wszystko co mogło by się na to składać wymieniłem z przodu. Jednak co jakiś czas ten dziwny odgłos pojawia się. Ja mam to od strony kierowcy. Obstawiam że może to być łożysko lub poduszka Mcphersona. Odgłosy te pojawiają się przy skręcaniu np na rondzie z dużą prędkością. Nie odczuwam pogorszenia się w prowadzeniu samochodu. Na razie to zostawiam. Jak coś odkryjesz nowego to daj znać bo jestem ciekawy.

  • Panowie sukces umilkło nie wiem na jak długo a poradziłem sobie w ten sposób ze otwarłem maskę zdjąłem te plastikowe zatyczki na amortyzatorach wziąłem klucz o dociągnołem te sróby chyba od poduszek amortyzatorów to są nie miałem pojęcia czy cos to da i co ciiiiiiiiiisza 😄 <!-- s:D --> jak narazie

    ps. mam takie troche dziecinne pytanie czy można coś zrobić przy zawieszeniu zeby potem nie ustawiać zbieżności ?? :zawstydzony:

  • [quote="enemik"]ps. mam takie troche dziecinne pytanie czy można coś zrobić przy zawieszeniu zeby potem nie ustawiać zbieżności ?? :zawstydzony: <!-- s:zawstydzony: -->[/quote]

    Tak wymienić łączniki i gumy na stailizatorze.

  • dzieki tak mi sie wydawało ale nie byłem pewny a tak bede wiedział na przyszłość ze bede mogł sam to zrobić i nic nie ustawiać

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 05-05-2010, 16:12[/i] ][/size]
    niestety nie na długo pomogło znowu pijawiły się stuki :cenzura: <!-- s:cenzura: -->

  • Witam, mam taki problem i zastanawiam się czy To mogę być też sprężyny.

    Po dłuższym postoju (np. po nocy) gdy zaczynam ruszać, słyszę jakieś zgrzytnięcie w tylnym prawym kole. Było tak przez dłuższy czas i myślałem że to może coś w bębnie ponieważ mam szczęki do wymiany. A teraz (przy tych częstych deszczach) nagle dźwięk pojawia się na zakrętach gdy głównie skręcam w prawo ale nie zawsze i nie przy większej prędkości. Czy to dźwięk jak przeczytałem na innym forum łożyska górnego mocowania czy po prostu jak to kolega wyżej napisał po prostu sprężyny tak hałasują i nic sie na to nie poradzi?

  • ja mam problem przy przejechaniu garba .. w lewym kole jest gluche stukniecie .. tuleje mam wymienione .. na co jeszcze moge zwrocic uwage :?: <!-- s:?: --> fabka ma nakrecone 84 kkm i od nowosci jeszcze nic nie wymienialem .. oprocz tuleji niedawno i jakies 5 lat temu sprezyny z seryjnych na eibachy

  • Mogą stukac gumy łacznika. Wymieniałem tuleje i niby było lepiej ale takie dziwne stuki sie pojawiały tylko ,że u mnie z prawej strony. Pojechałem do magika i powiedział ,że gumy łacznika sa juz zuzyte. I faktycznie po wymianie mam ciszę.

  • tez tak myslalem ze cos z lacznikiem .. koszt maly alete stuki mnie wq...

  • Witam mam to samo co enbemik identyczne objawy ;( pojawiło się to po wymianie tulei na wahaczach + drazków kierowniczych i sworzni wahaczy ;( mechanik twierdzi że sie zawieszenie usztywniło i daje znaki w innym miejscu też stawiam na MCpersona co do deszczu i wilgoci po umyciu autka (zawieszenia ) cisza po deszczy słychać trzaski i stuki . przesmarowałem smarem w spreyu od dołu te gumową poduszkę mcpersona i na chwile cisza 2 deszcze i już łomot bede tetrał przy gniazdach w tygodniu

  • Wojtas, mnie stuki męczyły prawie 3 miesiące, okazało sie, że łącznik stabilizatora był wybity. Po wymianie łącznika (+ przy okazji komplet tulei, przód octavia, tył fabia 2) cisza jak makiem zasiał.