Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Hamulce tył/tylne/wymiana

Temat utworzony · 234 Posty · 117792 Wyświetlenia
  • [quote="mss"]sprezyny szczek byly zmieniane ? obstawiam ze gorna jest za slaba i pozwala wpadac samoregulatorowi[/quote]
    No dokładnie. Ja miałem to samo w tamtym roku przed wyjazdem na urlop.
    Wymieniłem sprężynki i po problemie. :super: <!-- s:super: -->

  • Dzięki wielkie za info przez weekend jak będę miał trochę czasu to się temu przyjże
    pozdrawiam

  • [b]Farciarz[/b], nic strasznego i nie za dużo roboty.
    Dasz sobie rade. Powodzenia.

  • Witam,
    możesz napisać jakie to sprężynki są potrzebne? bo od razu bym je kupił żebym mógł wymienić przy jednej robocie.
    Z góry wielkie dzięki za info
    pozdrawiam

  • [quote="Konrad"]Proponuje przerobić tył na tarcze i mieć spokój 🙂 <!-- s:) --> . Zero hałasu i hamowanie lepsze.[/quote] Dobra rada Wujku Dobra Rada, a ja proponuje kupić Mercedesa,hehe czytam i czytam i nie moge się nadziwić ile ten model ma przypadłości, kupiłem miesiąc temu i sie zastanawiam kiedy mnie to wszystko czeka

  • Może ktoś opiszę całą procedurę od początku do końca? bo niestety nie mam kanału żeby przewalić belkę..

  • [b]Romlas[/b] każde auto ma swoje uroki, jednak pewne rzeczy można uniknąć prawidłowo je eksplatując.

  • [quote="MirekS"]Nic nie trzeba luzować, tylko porządny młot w ręce i parę razy mocno ... po okręgu. Masz rant na bębnie i stąd problemy.[/quote]

    Dzisiaj zdejmowałem bęben i piastę celem wymiany piasty. Może być problem ze zdjęciem samego bębna, gdy piasta zakleszczy się w bębnie. Jak zdjąłem całość, to piastę oddzieliłem uderzeniem 1,5 kilogramowym młotkiem 😉 <!-- s;) -->

  • Witam

    Dziś zabieram się za wymianę szczęk z tyłu Chciałbym się zorientować jaka może być max średnica wewnętrzna bębna (czyli przy jakim wymiarze wew kwalifikuje się do wymiany)

    Pozdrawiam

  • Witam!
    Mam juz zamowione czesci do przekladki.
    Linki hamulca recznego (2 szt.).
    Przewody hamulcowe (2 szt.).
    Zaciski z jarzmami.
    Tarcze.
    Klocki.
    Oslony blaszane.
    Czy sa jeszcze jakies czesci, ktore musze zakupic do wymiany? Czy to juz wszystko? Nie chce, aby w trakcie sie okazalo, ze czegos brakuje 😉 <!-- s;) -->

  • [b]rondell[/b], jakies fotki z montazu zapodaj 🙂 <!-- s:) -->

  • no jak juz bede mial montaz, to sie postaram, ale najpierw musze wiedziec, czy aby napewno mam wszystkie czesci? 😉 <!-- s;) --> w tyg jade do znajomego z serwisu ASO, moze mi podpowie cos?

  • na fabrycznym powinno być wybite.
    wg Cedrycha - nominalna średnica to 200mm,
    maxymalna - 201 mm.
    tab. 9-2 do 9-4 str.166 - 168

  • Ja sie troszke pogobilem. Nie wiem w koncu, czy trzeba zmieniac belke, czy nie trzeba. Mam w domu jakies stare tarcze, to moze w weekend sproboje podmienic:D

  • Belki nie podmieniasz. Nawet bym nie proponowal. Nigdy nie masz 100% pewnosci, czy belka, ktora chcesz wlozyc jest prosta, czy nie? Moze decydowac 3-4 mm, badajac geometrie dopiero sie dowiesz. Jak sie okaze, ze jest krzywa, bedzie ciezko zlapac katy ustawienia kol. Najpewniejsza belka jest zawsze ta, ktora masz na aucie.

  • No a co z piasta i lozyskiem?? Tez je trzeba demontowac?
    Ja nie mam ABSu, nie wplynie to na bezpieczenstwo hamowania np w zimie

  • Piasta i łożyska pozostają takie same. Tak przynajmniej piszą chłopaki na stronie fabia club 😉 <!-- s;) --> Zresztą w tygodniu będę u znajomego z ASO, to się go zapytam. Ponoć są potrzebne tylko te części, które podałem kilka postów wyżej.

  • dokładnie te części są potrzebne ja u siebie wymieniałem 2 lata temu belka łożysko zostaje stare

  • ile kosztuja wszystkie potrzebne czesci i jaki jest koszt montazu w zakladzie :?: <!-- s:?: -->

  • [quote="Wojtas"]ile kosztuja wszystkie potrzebne czesci i jaki jest koszt montazu w zakladzie :?: <!-- s:?: -->[/quote]
    Linki hamulca recznego (2 szt.) = 20-30zł - 1szt. (ASO)
    Przewody hamulcowe (2 szt.) = ok 70zł - 1szt. (ASO)
    Zaciski z jarzmami = od 150zł do 300zł komplet (allegro, części używane), nowe od 250zł (1 szt.)
    Tarcze + Klocki = 199zł komplet (allegro, zestaw brembo-ferodo)
    Oslony blaszane = 32zł - 1szt. (ASO)

    Jeśli jesteś z Białogardu, napisz do mnie PM dam Ci nr do gościa, który pracuje w ASO, z synem mają warsztat pod domem i robią dodatkowe naprawy. Przypuszczam, że koszt może być ok 200zł. Ja będę robił sam z kolegą.

    Edit:
    Dodatkowo dochodzą jeszcze śruby mocujące! Dostepne w ASO. Ceny nie pamiętam, ale raczej groszowe sprawy 😉
    Wymiana w warsztacie wyniosła mnie 150 zł. Korektor wyregulowany przez mechanika. Na moje oko pompa hamulcowa jest jednak mało wydajna. Jest po prostu za mała! Potrzebna jest pompa od hamulców tarczowych.