Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Zablokowane drzwi, problemy z zamkami - temat zbio

Temat utworzony · 95 Posty · 49302 Wyświetlenia
  • Dziś miałem problem w swojej fabii z otworzeniem drzwi o zgrozo od strony kierowcy (pierwszy przymrozek!)
    Po kilkuminutowej zabawie, wsiadłem od strony pasażera, rygiel się otwierał centralny działał, kluczykiem można przekręcać, lekarstwem okazało się, mocne dociśniecie drzwi i mocne uderzenie przy zamku (pięścią) bokserem nie jestem ale wystarczyło. Drzwi otworzone, zamek jakby ciężko pracował, spsikałem preparatem do smarowania w zamek, i przy okazji w wkładkę ( ważne aby preparat ten nie zamarzał i wyciągał wodę) tak samo przy okazji potraktowałem wszystkie drzwi. Mam nadzieję że problem ten się nie powtórzy, jeżeli tak będzie mam nadzieje że, wspólnie znajdziemy tego rozwiązanie.

    Pozdrawiam Skodziarzy

  • Mam problem z zablokowanymi drzwiami po lewej stronie. Po prawej wszystko jest w porządku, ale lewa nie otwiera się w ogóle,drzwi, okno, wszystko stoi i ani drgnie. Sprawdzili to w warsztacie, ale póki co nie wiedzą od czego to jest, więc nie wiem jakie szanse mam na to, że zaczną znowu działać ;/

  • Witam
    Czytam ten wątek i chyba nie znalazłem analogii do mojego przypadku:
    Prawe przedni zamek centralny zablokowany , nie można otworzyć drzwi .
    Ciągnąc za klamkę od wewnątrz "dzyndzel" się podnosi , ale po puszczeniu klamki schodzi na dół.
    Nawet przytrzymując ręką "dzyndzel" czuć jak coś ciągnie go w dół.
    Jak działa ten oryginalny zamek?
    Czy tam tam jest silnik ?
    Czy elekro-magnes (cewka)?

    Macie jakiegoś "pomysła" na otwarcie drzwi?
    Podobno jest możliwy demontaż tapicerki na zamkniętych drzwiach.
    Jak to zrobić aby było jak najmniej szkód?

  • Masz wkładkę na kluczyk w tych drzwiach ? Jeśli masz to jeszcze działa ? Jeśli działa to też nie można otworzyć ?

  • Witam
    Wkładka zamka jest tylko w drzwiach kierowcy.
    Właśnie przed chwilą zdjąłem tapicerkę na zamkniętych drzwiach. Uszkodziłem tylko dwa zatrzaski.
    Teraz czas dostać się do zamka.
    Okazuje się ,że w mojej skodzie blacha z mechanizmami szyby jest nitowana.

  • W wszystkich fabciach 1 blachy w drzwiach są nitowane :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Rozwiercaj nity, później skręcisz je na śruby z nakrętką samohamowną.Patent przerobiony kiedyś w Polo.

  • Drzwi otwarte 🙂 <!-- s:) -->
    Nie było lekko , pomogła analiza działania zamka . Haczyki i cięgna nie pomogły. Nie obyło się bez rozwiercania nitów blachy , demontaż szyby , wszystko na zamkniętych drzwiach. Ciężko 😞 :mur:
    ale udało się.
    Mimo ,że to nowoczesne auto bez młotka i wkrętaka ślusarskiego się nie obyło.
    Trzeba przyłożyć wkrętak w odpowiednią dźwignię i pierdyknąć w niego mocno młotkiem.
    Zamek kupiłem używany z anglika za 30zł działa :hurra:

  • Witam.
    Tak czytałem posty na temat zblokowanych drzwi, a ten ostatni temat to przerabiałem rok temu i postąpiłem tak jak kolega bez młotka i przecinaka się nie obyło, zamek używka kosztował mnie 50 zeta i trochę włożonej pracy, jeżeli chodzi o mocowanie samej blachy to nieprawdą jest że wszystkie fabki mają nitowane blachy, moja z 2003 jest kręcona. Pozdrawiam miet. :padam: <!-- s:padam: -->

  • a ja mam problem z zamkami drzwi , wychodze z samochodu i drzwi same sie blokują , gdybym zapomniał kluczyki na siedzenie to blada twarz , nie za każdym razem to się dzieje , druga sprawa wchodze do samochodu zamykam drzwi i blokują sie tylne , czasem też przednie , co z tym zrobic? jak to usunąc?

  • [quote="birkut"]a ja mam problem z zamkami drzwi , wychodze z samochodu i drzwi same sie blokują , gdybym zapomniał kluczyki na siedzenie to blada twarz , nie za każdym razem to się dzieje , druga sprawa wchodze do samochodu zamykam drzwi i blokują sie tylne , czasem też przednie , co z tym zrobic? jak to usunąc?[/quote]
    sprawdzić krańcówki w drzwiach - one odpowiadają za taki stan rzeczy.
    podpiąć kompa i w module komfortu sprawdzić poszczególne drzwi.

  • Witam,mam problem z tylnymi drzwiami od strony kierowcy,nie otwierają się, rygielek nie wychodzi. Jak chce otworzyć od środka to rygielek się wysuwa i chowie, drzwi się nie otwierają. Zamek centralny.

  • [quote="rapen"]Witam,mam problem z tylnymi drzwiami od strony kierowcy,nie otwierają się, rygielek nie wychodzi. Jak chce otworzyć od środka to rygielek się wysuwa i chowie, drzwi się nie otwierają. Zamek centralny.[/quote]
    Zobacz tu : http://www.forum.fcp.pl/viewtopic.php?p=33970#p33970<!-- l -->

    tapatalk

  • Udalo sie bez rozbierania czegokolwiek! 😄 <!-- s:D --> Bylem wczoraj u mechanika i zrobil to, metoda polegała na tym:
    Jeden mechanik ciagle naciskal otwieranie drzwi na panelu z przodu w drzwiach a drugi przez otwarta szybe jednoczesnie otwieral drzwi klamka zewnetrzna i wewnatrzna, po chwili uderzyl w drzwi na wysokosci zamka, jeszcze raz pare razy szbyko chwycil za obie klamki (tamten ciagle naciskal przycisk otwierania wszystkich drzwi) i gotowe, drzwi sie otworzyly i dzialaja 😄

  • Cześć.
    Musisz delikatnie rozwiercić nity lub w inny sposób jakoś je zgnieść aby ściągnąć tą blachę, Po wymianie zamka to znowu trzeba to zanitowac an nowo lub próbować nagwintować te otwory i śrubki tam wkręcić aby to było demontowalne w należyty sposób.