Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Jaki gaz do Fabii 1,4 MPI

Temat utworzony · 40 Posty · 19765 Wyświetlenia
  • Witam,chciałbym zalożyc gaz do mojej pszczoły silnik 1,4 mpi AME.Nie wiem jaki to ma byc gaz.Auto ma 92000 km wszystko z silnikiem jest ok dodam ze nie mam katalizatora ale to nie przeszkadza ponieważ jest jedna sada lambda przed katalizatorem wiec nie pokazuje żadnych błędów.Jakie mogą byc problemy po założeniu gazu,ogólnie to prosze o porade jak i co dzieki bardzo. 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja od 2004 roku mam założony zwykły mieszalnikowy układ nie wiem jakiej firmy. Z instalacji jestem zadowolony mało elektroniki więc mało ma się co zepsuć, Ten sam układ ma mój kolega od 2002 roku i ma już na nim przejechane 180 tysięcy i wymieniał tylko mieszalnik. Samochód na gazie pali około 8- 9 litrów

  • Ja w fabce którą miałem była II generacja Landi Renzo i problemów z nią nie było. Przejechałem na niej coś 80 tys. km.

  • Czyli mireks mówisz ze instalacja II-giej generacji wystarczy do mojego autka 1,4 mpi 68 KM a czy jakies problemy sa z silnikiem albo osprzetem po założeniu gazu,dzieki za odpowiedz.

  • Kolego [b]dawzo007[/b], ja mam w swojej fabci instalację IV generacji. Działa rewelacyjnie. Ale widziałem już kilka fabii 1.4 MPI, które mają założoną instalację II generacji. Właściciele też sobie chwalą. To samo potwierdził mój gazownik - sam z resztą zakładałem z nim instalkę II generacji w fabii 🙂 <!-- s:) -->

    Tak więc potwierdzam zdanie kolegów. Tylko ważne żeby gaz założył człowiek znający się na gazie.

  • a ja mam instalację gazową LOVATO II generacja. Jestem z niej zadowolony, pali 8-9 litry gazu, przejechane mam 170 000 km na gazie. POLECAM LOVATO 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Witam,poprzegladalem troche neta a nawet udałem sie do warsztatu lpg i polecili mi instalacje firmy Landi renzo model Omegas co wy na takie rozwiazanie ma moze ktos cos takiego wiem ze firma Landi Renzo robi dedykowane instalacje do skody octavii pierwszej generacji mozna nabyc w salonach skody,czekam na opinie.Pozdrawiam.

  • jeszcze jedno jak mam komputer pokladowy to czy bedzie mi pokazywał jakie jest spalanie na gazie czy inne funkcje kompa beda dzialaly i czy odciecie zaplonu bedzie dzialalo bo to jest takie ktore gasi auto po ok 100 metrach jak zimny to zgasi ale jak bedzie cieply to gaz przełaczy odrazu na bezyne jak myslicie dzieki.

  • [quote="dawzo007"]jeszcze jedno jak mam komputer pokladowy to czy bedzie mi pokazywał jakie jest spalanie na gazie czy inne funkcje kompa beda dzialaly i czy odciecie zaplonu bedzie dzialalo bo to jest takie ktore gasi auto po ok 100 metrach jak zimny to zgasi ale jak bedzie cieply to gaz przełaczy odrazu na bezyne jak myslicie dzieki.[/quote]

    Do Twego silnika wystarczy w zupełności II generacja nie ma najmniejszego sensu przepłacać.
    Co do kompa nie licz na to, że będziesz miał wiarygodne wskazania.
    Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym odcięciem zapłonu u Ciebie, w każdym razie co do przełączenia na gaz u mnie to było ustawione na przekroczenie obrotów 2400 lub 2600 już nie pamietam.

  • Witam.
    Mam też problem ze Skodą Fabią 1.4 MPI 60km. Mam instalację gazową firmy Stefanelli i gdy stoi na gazie to obroty strasznie skaczą i czasami gaśnie. Podczas jazdy przy zmianie biegu samochód także gaśnie. Może ktoś wie co sie dzieje. Za odpowiedzi z góry dziekuje.

  • [b]olo12[/b], Masz sekwencję? Jeśli tak podaj jakie wtryski i reduktor.

  • Typ reduktora to GEO nr. A59876N. A czy to jest sekwencja to nie wiem bo niedawno kupiłem ten samochód i to poprzedni właściciel montował w nim tą instalacje LPG 😕 <!-- s:/ -->

  • Już wiem że to nie jest instalacja sekwencyjna. Czy to źle ?? Dodam jeszcze że na benzynie obroty są stabilne. A ten reduktor co wcześniej podałem jest z tego co sie dowiedziałem jest zmieniony na jakiś manualny 😕 <!-- s:/ -->

  • [b]olo12[/b] proponuję zacząć od wymiany filtrów od LPG oraz powietrza, potem świeczki, podłączenie pod kompa i reg instalacji gazowej.

  • Filtry są nowe wymieniłem wczoraj a co do świec to też były jakoś z 2 tyg temu wymieniane.. A może ktoś wie o jakiejś dobrej stacji diagnostycznej w okolicach Gryfic ??

  • Olo jak coś to w Szczecinie na ul Tenisowej są znakomici magicy od instalacji ,jezdze do nich zawsze na przeglądy z Gryfic nie masz daleko.
    Pozdrawiam

  • [b]slawek196812[/b], podaj dokładny adres jak mozesz

  • [quote="D2mian"][b]slawek196812[/b], podaj dokładny adres jak mozesz[/quote]

    GT-Gaz. Montaże instalacji gazowych
    71-073Szczecin,Tenisowa 5

    Kom.: 694 056 476

  • Dzięki w następnym tygodniu tam podjade zobaczymy co poradzą 🙂 <!-- s:) -->

  • 16 czerwca zakładam instalację gazową do Fabii 1.4MPI (44kw)- STAG. Relację zdam po tygodniu albo dwóch jeżdżenia.