Witaj na forum Fabia Club Polska

Przeglądy serwisowe

Temat utworzony · 254 Posty · 109627 Wyświetlenia
  • Materialy to juz w zaleznosci od znajomosci i rabatów. Zalezy gdzie kupujesz

  • [quote="manii"]ile Was kosztuje wymiana oleju filtrow itp...co 10tys km (wszelakie plyny + robocizna) i gdzie robicie?[/quote]
    zalozylem ten temat zeby sie zorientować i zeby tez inni mogli dowiedziec sie o kosztach eksploatacji fabii w zaleznosci od miejsc i cen w danych zakladach i cenach materialow potrzebnych np. przy okresowych wymianach oleju itp. a tu odpowiedzi z serii........ech!

  • Bo kurde takie rzeczy nie zostaja u mnie w pamieci na dlugo. Pamietam ze za olej zaplacilem chyba ok 120zl za 5l, kupowalem w ASO na kocmyzrowskiej

  • [quote="manii"]a tu odpowiedzi z serii........ech![/quote]

    [b]manii[/b] takie rzeczy robi się samemu 🆗 :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Jak ktos nie ma mozliwosci i umiejetnosci to oddaje autko w rece innych.

  • [quote="manii"]cenach materialow potrzebnych [/quote]
    [quote="MirekS"]manii takie rzeczy robi się samemu [/quote]
    to ile u Ciebie olej i np. filtry w przydomowej fabryczce :hyhy: :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • Nie mam cennika bo nie robię obcym, a co chętny jesteś :?: <!-- s:?: -->

  • Za p rzegląd po 4 latach ( czyli powinno być 60 tyś) zaśpiewali w ASO 850 zeta..z ich materiałami. :zabanowany: <!-- s:zabanowany: -->

  • ostatnio mi cennik przyslali z opcjami na przedluzenie gwarancji,zszokowala mnie tabelka! z ciekawosci chcialem zobaczyc ile kosztuje najdrozsze przedluzenie gwarancji (3lata) w wersji najlepszej, dla silnika od 2.0 poprostu szok!! prawie 5tys!!a jezeli samochod juz stracil gwarancje to +25% trza jeszcze doliczyc, poprostu bomba;)

  • [quote="koko"]Za p rzegląd po 4 latach ( czyli powinno być 60 tyś) zaśpiewali w ASO 850 zeta..z ich materiałami. :zabanowany: <!-- s:zabanowany: -->[/quote]

    W Krakowie na wsępie było 630zł., wiec kupiłem filtry 72zł. za wszystkie 3 i w serwisie zapłaciłem 420zł.

  • Witam
    Mam pytania mam roczną fabke i muszę jechać na przegląd ile mnie skasujom? pozdro

  • Z 4 stóweczki raczej napewno.

  • Najlepiej weź telefon i zadzwoń do konkretnego ASO, które Cię interesuje. Rozbierzności cenowe pomiędzy danymi regionami mogą być spore.

  • Witam!
    Powoli zbliża się magiczna liczba 60.000km przebiegu, czyli powinienem zrobić przegląd.
    (najpierw jednak mam przegląd rejestracyjny - pierwszy)

    Chiałbym się zorientować zanim zadam pytanie autoryzowanym serwisom osobiście, jaki mieliście koszt przeglądu 60.000 w autoryzowanych serwisach?
    Oczywiście chciałbym zawęzić tutaj obszar poszukiwań do:
    Ruda Śląska, Zabrze, Tarnowskie góry (do tej pory tam robiłem wszystko i jestem zadowolony - ale warto się zorientować jak jest u innych), Katowice, Dąbrowa Górnicza, Tychy.

    Dzieki za info.

    ŻABER

  • Witaj

    W tym roku tj. sierpień miałem przegląd co 60 tysięcy z gwarancja mobilności. Zdecydowałem sie na ASO Emida w Rudzie Śląskiej. Sama robocizna kosztowała mnie około 225 zł brutto.
    Po raz pierwszy byłem w tym salonie, miałem obawy ale spoko.
    Nie było naciagania ze strony obsługi, że cos tam jeszcze trzeba wymienić od razu dodatkowo na miejscu, jedynie Pan obsługujący wspomniał że w najblizszym czasie powinno sie wymienic ... .
    Więc sam mogłem póxniej zerknąć jak ten element wyglada , czy rzeczywiście jest w stanie , że trzeba go bedzie wymienić.
    Obsługa miła, mozna z Panem, obsługującym porozmawiać, dostac rabacik itp....
    Pozdro

  • Witam

    Mam pytanie odnośnie wymiany oleju w serwisie ASO. Mam Fabie II 1.4 16V i przejechałem już prawie 1500 km. Chciałbym zmienić olej tylko zastanawiam się ile wyniesie mnie taka przyjemność w ASO np. w Sosnowcu? Poza tym zastanawiałem się, czy w ASO można negocjować ceny serwisowe takie np. jak wymiana oleju , czy raczej mają ceny sztywne?

    Ps. Wiem, że wiele osób twierdzi, że nie trzeba po 1 500 km zmieniać oleju, ale chciałbym pojeździć tym samochodem parę lat więc zależy mi na dobrym stanie silnika 🙂 <!-- s:) -->.

    Pozdrawiam 🙂 .

    Tomek

  • W Dobroniu taka usługa kosztuje 91- zł. Plus do tego dochodzi cena filtru oleju i oczywiści sam olej...

  • [b]Tomekl80[/b] kup sobie olej, filtr, podkładkę pod korek spustowy i wymień sam, a nie zlecaj tego ASO bo drugie tyle Cię wyniesie z dojazdem.

  • [quote="MirekS"][b]Tomekl80[/b] kup sobie olej, filtr, podkładkę pod korek spustowy i wymień sam, a nie zlecaj tego ASO bo drugie tyle Cię wyniesie z dojazdem.[/quote]

    Wymienić mogę faktycznie sam, ale czy wtedy nie stracę gwarancji?

  • A skąd ASO będzie wiedziało o tym, że wymieniałeś olej? Nie masz obowiązku ich o tym informować. W warunkach gwarancji nie masz obowiązku wymieniać olej po 1500km, a jedynie zalecane, natomiast obowiązek jest po 15 tys km lub po roku w zależności co upłynie wcześniej. Jedyne co to załóż oryginalny filtr oleju i tyle.