Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Chip do 1.4 TDI

Temat utworzony · 70 Posty · 41015 Wyświetlenia
  • u kogo robiles soft?

  • Tune-up na Trakcie Sw. Wojciecha

  • a który rocznik auta i jaki kod silnika? bo przez pierwsze lata miał on 75KM a później 70KM i 80KM

  • to zmien tunera na poczatek 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="raswider"]Tune-up na Trakcie Sw. Wojciecha[/quote]

    Akurat Robert zna się na TDIkach jak nikt inny w okolicy. Jak się pytałem o R3 1,4 TDI to mi mówił że maks to 115KM. Więc jeśli podniósł do 95KM to dla bezpieczeństwa silnika. Co do błędu na kompie podjedź do niego, możliwe że się zakradł podczas wgrywania programu, bądź też zbieg okoliczności...

    Daj znać o wynikach.

    Ile niutonów teraz wypluł?

  • Tuning robiłem w piątek ,w sobotę byłem u niego kasować błąd ,w niedziele pojawił się ponownie.Moment obrotowy był 180,8 a teraz jest 208.Zauważyłem że silnik pracuje trochę głośniej,czy to możliwe po tuningu?

  • [quote="bloku"]Co do błędu na kompie podjedź do niego, możliwe że się zakradł podczas wgrywania programu[/quote]
    niczym wirus.. 😄 <!-- s:D -->

  • Byłem u niego dzisiaj odebrać oryginalny program ,stwierdził że jak wymienię czujkę to wszystko wróci do normy,oby, włącznie ze spalaniem ,dzisiaj w mieście 8,9 :szok: <!-- s:szok: --> .

  • [quote="raswider"]Tuning robiłem w piątek ,w sobotę byłem u niego kasować błąd ,w niedziele pojawił się ponownie.Moment obrotowy był 180,8 a teraz jest 208.Zauważyłem że silnik pracuje trochę głośniej,czy to możliwe po tuningu?[/quote]

    Kurczę w R3 to możliwe. A jak się zmienił zakres obrotów? Czujesz różnicę w elastyczności na 4, 5 biegu?

  • Jest bardziej elastyczny na 4 i 5 biegu ale obawiam,ale obawiam się że ten błąd temperatury silnika jest spowodowany zmiana softa jeśli tak to będę zmuszony powrócić do oryginalnego programu :zalamany: ,ale pierwsze wymienię czujkę :niepewny: <!-- s:niepewny: -->

  • Trzeba to sprawdzić. Jak coś zawsze możesz jechać na poprawkę. Możesz dogadać się z Robem - najwyżej wniesie poprawkę na program. Nie mniej jednak warto zmienić lub sprawdzić sam czujnik.

    A może zamień z kimś na chwilę kompa - zobacz czy będzie ten sam błąd wywalał.

  • Chodzi mi po głowie aby wrzucić ponownie orginałke i sprawdzić czy bląd wyrzuci ponownie,jesli nie to to wiadomo coś nie tak z softem.

  • Do Ciacha
    Rocznik jest 2005 ,u mechanika była sprawdzana w bazie danych i pokazało że fabcia powinna mieć 75 KM

  • Byłem wczoraj w ASO i wymienili czujnik temperatury paliwa ,deska jest czysta,żadnego błędu 🆗 a i spalanie w mieście spadło jak wracałem z ASO to wykręciłem 5.7 no i fabcia kopa dostała jest różnica po tuningu 🆗 <!-- s🆗 --> oby tak dalej.Zauważyłem ze silnik pali na biegu jałowym 0.5 L/h a przed tuningiem palił 0.7L/h a z uszkodzonym czujnikiem 0.9 L/h .Po nowym roku wybieram się w dłuższą trasę to będzie mi łatwiej ocenić fabci osiągi.Życzę Wesołych Świąt oraz dużo prezentów wszystkim fcp

  • Odwieże troche temat. Kolego moge zapytać czy wkońcu coś działałałeś z tym chipem o ile jeszcez w ogóle tu jestes ? :szok: <!-- s:szok: -->

  • [b]Beny[/b], polecam sprawdzonych tunerów, zrobią szybko, profesjonalnie i z hamownią.
    jeśli ktoś proponuje taka usługę bez hamowni to zapomnij o nim, bo więcej szkody narobi niż pożytku.

  • BENY ja na twoim miejscu poleciałbym do TUNE-UP http://www.tune-up.pl/mechanika.php<!-- m -->
    masz niedaleko i znają się na robocie 🙂

  • Mam wersje 1.4tdi seria 75ps teraz 105ps. Silnik super pracuje po chipie całkiem inny samochód predkosc max bez problemu do osiagniecia skrzynia sie konczy:) Sprzegło wytrzymuje, mozna tez zrobic program na 120ps ale wtedy trzeba sciagnac blokade obrotów i tu juz trzeba uwarzac zeby przypadkiem na 5biegu nie cisnac mu na max obr. i juz by mozna wymienic intercooler bo momentami moze nie dawac rady, ale te 105ps bez żadnych przeszkód i obaw przed uszkodzeniem silnika. Tylko znajdz dobrego tunera:)

  • [quote="kapi"]jeśli ktoś proponuje taka usługę bez hamowni to zapomnij o nim, bo więcej szkody narobi niż pożytku.[/quote]
    W ten sposób nie pisz, bo informacja taka jest nierzetelna, a tym bardziej do końca prawdziwa. Ani Aligator, ani Rogal, ani Masters, ani Goodhope nie potrzebują hamowni, by wykonać moda. Dla nich najważniejsze są logi. Zlogowanie przed i po modzie jest kluczowe, a nie kartka z cyferkami KM i Nm. Porządny tuner żadnej hamowni nie potrzebuje. Hamownia jest dla takiego ludzika jak Ty, czy ja, żeby sobie zerknąć, co nasz trup wypluje - nic więcej.

  • Z tym sie zgadzam a poza tym tez czesc hamowni przekłamuje, jest pare modeli do których nie mozna wprowadzic zmian w postaci przeliczania jednostek, ale sa to drozsze modele, a czesc hamowni poprostu nie jest rzetelna w wynikach z racji tego ze tuner moze wprowadzic inne przeliczanie jednostek co zmienia wynik wykresu.