Witaj na forum Fabia Club Polska

Kraków i okolice

Temat utworzony · 31 Posty · 24246 Wyświetlenia
  • witam wszystkich
    może mi ktos polecić sprawdzonego mechanika w krakowie??
    z góry dzięki

    pozdrowienia dla wszystkich :super: <!-- s:super: -->

  • ja znam gościa u którego osobiście naprawiam nie naciąga solidny od kiedy skonczyła się gwarancja u niego tylko naprawiam zmieniam olej klocki itp, (ps. tak jak poprzednie auto które było w domu tez tylko tam naprawiał mój ojciec i chwalił go)widziałem też u niego Octavie z OctaviaClubPolska także tam tez możesz o niego popytać [b]Auto-Service Bogumił Pałka[/b]

    [url=http://www.zumi.pl/1646054,Auto-Service_Bogumil_Palka,Krakow,firma.html]mechanik[/url]

  • wielkie dzięki za namiary

    pozdrawiam

  • Witam mogę polecić kolegę który zajmuje się profesjonalnym odnawianiem lakeiru (polerowanie woskowanie) jesli auto jest bardzo zniszczone czas trwania ok 4,5h mniej wiecej 1 papier scierny na mokro 2 pasta grubo ziarnista twarda gąbka 3 pasta srednio ziarnista gąbka średnia 4 mleczko drobnoziarniste gąbka miekka 5 wosk nakładany ręcznie
    efekty sa naprawde godne polecenia cena jak i zakres tez podlega negocjacji
    w linku fotka z numerem kontaktowym i efektem polerowania starego Peugota 306 niedługo wrzuce fotki mojej Fabki ale narazie czeka w kolejce po świętach bedą fotki
    miejsce jego dzialalnosci Wieliczka ale zaraz prze obwodnicy naprawde warto zanim moja fabka doczeka swojej kolejkki to wczesneij wrzuce fotki VW t4 którego bede u niego odnawiał

  • Nadal aktualne? Czy w grę wchodzi też regeneracja lakieru w sytuacji, gdy widać podkład?

  • gdy widać podkład to regeneruje tylko lakiernik 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="zlloty"]Nadal aktualne? Czy w grę wchodzi też regeneracja lakieru w sytuacji, gdy widać podkład?[/quote]

    myślę że aktualne jutro zadzwone hmmm zlloty coś ty zrobił że widac podklad ale jak już podkład widać to tylko lakierowanie

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 07-10-2011, 19:15[/i] ][/size]
    no to po długiej współpracy z kumplem sam się teraz zajmuje polerka i odnową 😄 😄 <!-- s:D -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 11-10-2011, 20:08[/i] ][/size]
    TO tak enemik zaczął konkretnie zajmować się odnowa lakieru

    efekt może być taki

    [img]http://images46.fotosik.pl/1104/0dede6ee6a2dceee.jpg[/img]

    na białym słabo widoczny no i cóż jeśli jest lakier zdarty do do blachy to sory to tylko lakierowanie 😄

    poza tym zajmują się polerką :

    • lakierów samochodowych
    • pleksi
    • plastiki
    • klosze REFLEKTORóW :!:

    jak coś klubowicze telefon mają nie podaje tutaj bo szczerze to nie giełda ogłoszeń jak ktoś będzie zainteresowany to napewno jakoś się skontaktuje 😄

  • Witam, a moze polecicie mi kogoś kto podlaczylby mi spryskiwacze lamp przednich, pare zmian vagiem wprowadzil i podłączył pod maxidota czujnik płynu od srpyskiwaczy?? Pozdrawiam aha chodzi mi o F1

  • hej,

    robiłem rozrząd na prandoty. Bardzo polecam!!

  • Jak w temacie, czy wiecie gdzie można by w krakowie lub w okolicach zrobić regenerację pompy wspomagania? O ile mi wiadomo to pompa KOYO

  • Ok, dzięki za radę, znalazłem warsztat na Heltmana 15, który się podjął zadania, choć otwarcie powiedzieli, że szanse małe, ale spróbują.

    Do tego okazało się, że to same styki coś nie domagają, a sama pompa jest sprawna, więc może się uda, jak coś to dam znać czy im się udało 🙂 <!-- s:) -->

  • Odswiezam nieco temat.
    Czy mozecie polecic jakiegos elektryka, ktory podjalby sie zmiany podswietlenia zegarow deski, okolic nawiewow, przyciskow szyb, itp?
    Plan jest by zegary zrobic na bialo, wskazowki na czerwono, panel nawiewu na bialo lub bursztynowo(ewentualnie czerwono) i przyciski szyb analogicznie.
    Pozostaje jeszcze kwestia zakupui wlasciwy ledow. Znalazlem troche info na ten temat, ale ze kompletnie nie znam sie na elektryce bede wdzieczny za pomoc :padam: <!-- s:padam: -->

  • Jeżeli się nie myle to kolega Marko to sam robił . Napisz do niego to Ci pomoże

  • tu jest temacik [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=1808&postdays=0&postorder=asc&start=315]klik[/url] i fabia [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=7892&postdays=0&postorder=asc&start=0]MARKO[/url]

  • [quote="anubis"]Polecam serwis skody na prandoty, w szczególności Rysia bądź Leszka, pozostałym nie pozwolcie dotknąć autka, oni tam tylko pracują, a Rysiek i Leszek naprawiają nasze skody

    Pozdrawiam[/quote]

    Dzień dobry
    Mam pytanie : Co sądzisz o mechaniku , który się nazywa Andrzej Sądel i pracuje właśnie na prandoty?

    Ja jeździłem do nie go z poprzednim autem i byłem bardzo zadowolony. inna sprawa że nie miałem jakiś dużych napraw ( klocki ,tarcze , łączniki stabilizatora, i gumy na wahaczach ).

    Raz świeciła mi żółta kontrolka silnika, w ASO powiedzieli mi że jestto uszkodzenie sterownika silnika i że trzeba wymienić ( wymiana ok. 1000 zł)

    pojechałem do pana Andrzeja i okazało się że to zamoknięta wiązka , po przetkaniu odpływu w rynience , którą idą kable wszystko działało b. dobrze.

    Pozdrawiam pmn

  • [b]pmn[/b] u mnie w podpisie masz wszystkie potrzebne namiary.

    [b]fabia123[/b] [color=#006400][url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=9592]TUTAJ[/url][/color] założyłem [b]Ci[/b] osobny temat dotyczący Twego problemu.

  • Może i ja włączę się w dyskusję odnośnie warsztatów 🙂 Sugerując się Waszymi poradami skorzystałem z usług serwisowych zarówno warsztatu na Biskupińskiej jak i na Prandoty. Szczególnie bardzo pozytywnie byłem nastawiony do tego pierwszego - idąc za kilkoma opiniami tutaj, internecie jak i rozmową z właścicielem. Niestety, z żalem muszę przyznać, że się ogromnie zawiodłem, nie oddam mojego autka tam więcej i tym samym nie polecam go nikomu. Sprawa wyglądała tak, że walnął mi w Fabce regulator napięć. Zawiozłem auto do warsztatu ostatkami mocy z akumulatora, żeby się Panowie nim zajęli. Poza tym miałem do zrobienia podnośniki obu szyb i ogólna kontrola po zimie, więc wydaje mi się, że dość naprawy dość konkretne. Po 3 dniach auto odebrałem - wymieniono regulator - fajnie, teraz auto przynajmniej ładuje, tylko, że chyba nikt nie sprawdził miernikiem akumulatora, bo teraz dla odmiany podawana jest za duża moc, a czego objawem są pulsujące światła - nawet nie trzeba było podłączać miernik, wystarczyło włączyć auto na luzie i od razu czuć że coś jest na rzeczy z mocą, bo co chwila lekko drży. Poza tym naprawione miały być podnośniki - okazało się, że wymagały tylko przeczyszczenia. Nic jednak bardziej mylnego, bo tydzień później walnął mi jeden z nich :hurra: <!-- s:hurra: --> oczywiście w najmniej dogodnym momencie - w trasie (dobrze, że zapłaciłem za czyszczenie hehe przynajmniej walnął na czysto). Oprócz tych dwóch rzeczy Panowie mieli zerknąć jak się auto trzyma po zimie i czy nie trzeba nic zrobić - okazało się, że nic poza przeczyszczeniem bębnów. Szkoda, że przeoczyli dwie dziury w wydechu, jedna dość spora na łączniku, a druga po środku auta - po samym dźwięku łatwo było poznać, że coś nie halo, ale niech będzie - może takie dziury to standard. Żeby było weselej to chyba nikt nie podłączył auta pod komputer, żeby zobaczyć, że wyskakuje błąd czujnika skrętu. Ogólnie super, szczerze to żeby nie ten regulator, z którego i tak jestem niezadowolony to pieniądze wyrzuciłem w błoto. A co do samych pieniążków za robocizne to też nie najtaniej, bo za wymianę podnośnika biorą po 100zł (tydzień później zrobiłem za 110 dwa) - ale w tej kwestii nie będę wnosił żalów, bo każdy Warsztat sam kształtuje swoje ceny - a ja się na to zgodziłem bo oczekiwałem fachowej roboty, której nie otrzymałem. Podsumowując z ręką na sercu - nie polecam!

    Co do Prandoty, to następnego dnia po odebraniu auta z Biskupińskiej, gdy zauważyłem że światła pulsują pojechałem właśnie tam, jako że mam po sąsiedzku obok pracy. Byłem u Pana Andrzeja, sprawdził moc podawaną na akumulator i był w szoku - dziwił się, że nikt tego nie sprawdził po wymianie regulatora. Poza tym sprawdził czujnik skrętu, ogólnie miły facet, ale drogi, bo za wymianę czujnika skrętu chciał 80-100zł, a w innym warsztacie zrobili to za 30zł.

    To by było na tyle, mam nadzieję, że komuś to pomoże.

    Pozdrawiam
    maxon

  • No to nieco mnie zaskoczyłeś jest to pierwsza negatywna opinia na temat warsztatu przy Biskupińskiej, czemu tak się stało podczas Twej wizyty nie wiem, ja za każdym razem byłem potraktowany wręcz wzorowo i co najważniejsze taniej niż na prandotach.
    Co do prandot ja z kolei mam tam uraz, jak już wiele razy pisałem i napewno tam nie pojadę.

  • Cześć [b]MirekS[/b], powiem szczerze, że również byłem zdziwiony, bo pojechałem tam sugerując się opiniami stąd jak i z internetu (w tym Twoimi), lecz niestety efekty są takie, że dnia dzisijeszego bujam się z problemami ze Skoda. Do Prandoty nie mam szczególnej opinii, bo nie robiłem u nich nic poza diagnostyką po powrocie z Biskupińskiej. Teraz czeka mnie wizyta u elektryków, żeby ocenili ten nieszczęsny regulator, który mi zamontowali i czy przypadkiem coś innego nie zostalo zepsute / popsulo się samo. Zobaczymy jak to będzie. Ja osobiście się zawiodłem, bo liczyłem na więcej - w rozmowach telefonicznych wydawało się to profesjonalniejsze...

  • może trzeba by w tym i podobnych watkach pisac rodzaj uslugi, fachowosc podejsca mechanika i mniej wiecej cene za usluge zawsze to bylo by jakies rozeznanie

    co do prandoty bylem tam kilka razy u Andrzeja i bylo oki poza tym ze mam zawsze klopoty zeby wdrapac sie na te ich podnosniki

    wczesniej jezdzilem do miejscowego mechanika ale powoli ceny robily sie u niego europejskie i musialem zmienic...

    a u "pogwarancyjnych" co poleca Mirek jeszcze nie bylem choc przeraza mnie zdjecie z galerii gdzie na feldze alu klienta trzymaja młotki i jakas breszke powinni zdjecia zmienic 😄 <!-- s:D -->