Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325949 Wyświetlenia
  • Witam,

    Tak jak w temacie...
    Mnie kiedyś uczono, żeby robić to jak najszybciej tzn. przekręcać od razu i odpalać silnik.
    Później słyszałem od mechanika, że to jakaś bzdura i że powinno się przekręcić zapłon i chwilkę odczekać a następnie odpalić silnik.

    Pytanie i temat może wydaje się błachy, ale naprawdę zastanawiam się jak powinno się to robić - tak z czystej ciekawości.

  • Wszystko zależy od zasilania auta.

    W silnikach z układem wtryskowym konieczne jest przekręcić kluczyk i poczekać aż pompa paliwa doładuje układ oraz wtryskiwacz rozruchowy. Słychać zresztą w naszych Skodzinach...po przekręceniu takie krótkie "bzykniecie".

    W autach zasilanych gaźnikiem taka czynność jest zbędna z racji iż po zgaszeniu silnika w układzie paliwowym gaźnika pozostaje odrobina paliwa - a że tam nie potrzeba ciśnienia aby podać paliwo do komory spalania...nie trzeba doładowywać układu.

    W silnikach diesel`a wiadomo...są świece żarowe które trzeba podgrzać zanim odpali się zimnego klekota.

    W instalacjach gazowych....sprawa powinna byc jasna z racji iz odpalamy na benzynie!!!

  • [quote="bloku"]Wszystko zależy od zasilania auta.

    W silnikach z układem wtryskowym konieczne jest przekręcić kluczyk i poczekać aż pompa paliwa doładuje układ oraz wtryskiwacz rozruchowy. Słychać zresztą w naszych Skodzinach...po przekręceniu takie krótkie "bzykniecie".

    W autach zasilanych gaźnikiem taka czynność jest zbędna z racji iż po zgaszeniu silnika w układzie paliwowym gaźnika pozostaje odrobina paliwa - a że tam nie potrzeba ciśnienia aby podać paliwo do komory spalania...nie trzeba doładowywać układu.

    W silnikach diesel`a wiadomo...są świece żarowe które trzeba podgrzać zanim odpali się zimnego klekota.

    W instalacjach gazowych....sprawa powinna byc jasna z racji iz odpalamy na benzynie!!![/quote]

    Czyli ma znaczenie...
    Dziękuję za sensowne wytłumaczenie.

  • Ja odpalam po zgaśnięciu kontrolek. Jakoś tak się przyzwyczaiłem.

  • [quote="Zygus"]Ja odpalam po zgaśnięciu kontrolek. Jakoś tak się przyzwyczaiłem[/quote]
    Ja też, a że trwa to może 5 sek to prawie tego nie zauważam.

  • Motylem jestem TO JEST DISCO POLO 😄 :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • Ja tak samo.

  • Bo tak się powinno robić, jeśli się komuś bardzo nie spieszy.

    Po przekręceniu kluczyka komputer sprawdza po kolei wszystkie moduły.

    pozdro

  • [quote="MirekS"][quote="robin602"]ja się trochę zraziłem jakością wykonania wnętrza drażnią mnie tanie trzeszczące plastiki[/quote]

    Ja mam już w sumie 4 skodę, a drugą fabię i zgadzam się w pierwszej fabii na polski rynek jakość wykończenia i kolorystyka wnętrza była o wiele gorsza, niż w tej co mam teraz, a szła na rynek szwjcarski. Tutaj nic nie trzeszczy, ani nie puka no i ten wypas bez porównania z poprzedniczką. Napewno jak kiedyś zmienię nie będzie to auto które wyjechało z polskiego salonu. Realia są takie, że polak kupuje najczęściej podstawę, a potem ją pomału wyposaża, później wszytko skrzypi odstaje i nie pasuje.[/quote]owód

    Jeszcze jeden dowód że mają nas daleko w d... jaśnie panom z zachodu owszem w miarę wykonane a biedakom ze wschodu-chłam tak nie postępuje firma która ma jakieś aspiracje czy moja kasa jest gorsza?

  • Wina leży po stronie negocjatorów przedstawicieli firm samochodowych w Polsce bo oni to ustalają z centralami firm w danym kraju. A w Polsce jest tak (oczywiście wydaje mi się) że macie auto ale ono jest .... . Niektórzy robią tak że biorą auto lekko uderzone za małą kase i je w kraju zrobią i sprzedają jako nowe i liczą na to żeklient sie nie kapie że ono miało przeszłość powypadkową i stąd mamy jak mamy.

  • Ja zawsze włączam radio i w tle CB tuż po odpaleniu silnika.

  • A ja mam Fabię sprowadzoną z Włoch i mam jakąś dodatkową blokadę kierownicy na osobny kluczyk. Wkłada się go od dołu kolumny kierowniczej i.... I tyle co na razie wiem 😛 Jest tam kluczyk od czasu jak auto kupiłem i nie mam pojęcia co zrobić żeby kierownicę zablokować i go wyjąć 😛 <!-- s:P --> Może ktoś się spotkał z takim zabezpieczeniem ?

  • Pora odświerzyć temat. Fabka umyta.

  • heh fajny temat 🙂 Fabka wczoraj była odkurzona, wysprzątana umyta i nawoskowana :] <!-- s:] -->

  • a ja Cie nie pocieszę ze blokada coś utrudni znajomy miał zainstalowany taki"bajer" i pewnej pięknej nocy jego scenic odjechał gdy zgłaszał na policji"miły"pan policjant pokazał mu film z internetu na którym rozbrojenie takiej blokady trwalo 20sek. i rzeczywiście tak jest niestety Najlepsze zabezpieczenie to znany jedynie Tobie ukryty wyłącznik albo coś w tym stylu

    ps. to był NIEDŹWIEDŹ - LOCK bo to "najlepsze"zabezpieczenie miało być i jednak okazało sie inaczej :wsciekly: <!-- s:wsciekly: -->

  • [b]enemik[/b], w pełni się z Tobą zgadzam... Ale jak już jest to warto by było wiedzieć jak to działa 🙂 <!-- s:) -->

  • ja mam alarm dog fabryczny + garaż hehe

  • [b]Adamus[/b] ponoć to było tak ciekły azot w sprayu śrubokręt i uderzenie ręką i blokada się rozlatuje jak znajomy znajdzie ten filmik i mi da linka to wrzucę

  • [quote="enemik"][b]Adamus[/b] ponoć to było tak ciekły azot w sprayu śrubokręt i uderzenie ręką i blokada się rozlatuje jak znajomy znajdzie ten filmik i mi da linka to wrzucę[/quote]

    po co azot ... BALONIK http://makus.wrzuta.pl/film/aiEWtMw1zSW/kradziezfabia<!-- m -->

  • tylko balonikiem może i otworzy auto ale blokady skrzyni już nie nie da rady i całe szczęście

    ps. jak dobrze że nie mam rygielków w tylnych drzwiach