Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Sygnalizacja nie wyłączonych świateł

Temat utworzony · 36 Posty · 12235 Wyświetlenia
  • naklejke znalazlem ale tam nie pisze jaka wersja 😐 a obok kiernku nie mam zadnego napisu:| pewnie biedna ta wersja moja 😞 <!-- s:( -->

  • [quote="stasiek17_87"]naklejke znalazlem ale tam nie pisze jaka wersja 😐 a obok kiernku nie mam zadnego napisu:| pewnie biedna ta wersja moja 😞 <!-- s:( -->[/quote]
    to ja może ułatwię dociekanie wersji: jeśli masz koła stalowe w rozmiarze 13 cali, zderzaki nie są w kolorze nadwozia, nie masz zamykanego schowka w desce rozdzielczej przed pasażerem, nie masz wspomagania kierownicy i masz koło kierownicy od Octavii to posiadasz wersje najuboższa jaka była czyli Basic.

    jeśli natomiast auto masz na kołach 14 calowych, masz wspomaganie kierownicy wraz z "fabiową" kierownicą, zderzaki w kolorze nadwozia, zamykany schowek przed pasażerem itp to będzie to wersja classic lub wyższa jeśli jest jeszcze coś więcej, np. elektryka...

    to w wielkim uproszczeniu ale powinno Cie naprowadzić na to jaką wersje posiadasz

    i teraz jeśli masz classica to na 100% brzęczyk o który sie rozchodzi powinien być i działać 🙂

    a co do basica to nie mam pojęcia jak było...

  • Po wielkim sprawdzaniu dsoszłem do wnioskuz e to jednak ta krańcówka. 🙂 czyli lampa sie nie zapaliła a brzęczyk przy zaciągniętym ręcznym slychac 🙂 ) wiec moje pytanie teraz brzmi da sie to jakos samemu naprawic ?:) dodam ze ojciec nie takie zeczy robil wiec najprawdopodobniej zrobi 🙂 tylko pytam czy mozna naprawic ta krancowke czy moze trzeba kupic całą nową i gdzie 🙂 <!-- s:) -->?

  • [url=http://www.piekarz.pl/index.php?page=offer&item=5041]Taki mikrowyłącznik musisz kupić[/url]
    a żeby go wymienić to :

    1. zdjąć tapicerke drzwi,
    2. odkręcić blache osłonową ( przykręcona lub przynitowana)
    3. odkręcić zamek w drzwiach
    4. zwolnić zaczep szyby - nie trzeba jej wyciągać.
    5. zdjąć blache z mechanizmem podnoszenia szyby i zamkiem.
    6. rozebrać zamek i wymienić mikrostyk.
    7. poskładać wszystko do kupy spowrotem i cieszyć się dobrze wykonaną pracą. 🙂 <!-- s:) -->

    Jeśli będziesz chciał zakładać oryginalny mikrowyłącznik to zwróć uwagę że występują jako prawe i lewe !!

    proponuje zaopatrzyć się w klucze torx 6-kątne oraz 12-kątne ( nie wiem jak się fachowo nazywają) -> [url=http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/download.php?id=1626]>>> K L I K <<<[/url]

    mi całość zajęła ok. 4 godz. ale nie spieszyłem sie,

    poszukaj informacji nt. naprawy zamka - mikrowyłącznika / krańcówki / mikrostyku - to wszystko prowadzi do tej samej roboty jaką należy wykonać
    pozdrawiam.

    [url=http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=5322]a tu uzupełnienie tematu 🙂 [/url]

  • Wielkie dzieki za porade i plan działania przyda sie 🙂 <!-- s:) -->) juz kupiłem tzn zamowilem ten [url=http://www.allegro.pl/item696765409_mikrostyk_mikrowlacznik_ip67_vw_seat_audi_skoda.html]>>Klik<<[/url]
    dobry czy nie? nie zauwazylem zeby tam pisalo lewy prawy 😐
    aha a nie wiesz jakie te lucze tzn rozmiary ? bo mam klucze ale nie ma w nich bardzo malych. tzn jak rozbierałem tapicerke od bagaznika to tam byla sruba T3 do odkrecenia ale śrubo i jazda 🙂 )

  • Ten co zakupiłeś ma otworki - przygotuj sie na kombinowanie aby go zamocować 🙂 <!-- s:) --> proponuje małe srubki M2-M3 i po kłopocie.
    lecz uwazam ze taki z blaszką byłby lepszy. - większa powierzchnia działania.

    jeszcze te "kopytko" co naciska wyłącznik - ja wyczyściłem je ze "zbędnego, poszarpanego" plastiku 🙂

    Prawy czy lewy - ważne jest przy oryginalnych mikrowyłącznikach - np. ze zdemontowanych zamków. one mają bolce wchodzące w otwory i wtedy sam "guzik" mikrowyłącznika jest po złej stronie. - jak rozbierzesz to bedziesz wiedział o co mi chodzi.
    torxy - to chyba T10, T15 i T20 ... a te "gwiazdki" - chyba M8 ... M10 ( takie mają oznaczenia)
    pozdrawiam.

  • no to dzieki ci wielkie za pomoc 🙂 ) przyjade z urlopu i zaraz zabieram sie za to 🙂 ) dla ciebie :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • [quote="Ciacho"][quote="stasiek17_87"]Witam w mojej fabce nie ma takiego brzeczyka jak to mozna zamontowac? zna ktos jakis sposób duzo roboty ?[/quote]
    jak nie ma? w każdej był taki brzęczyk,
    oznacza to pewnie awarie czujnika w drzwiach, jeśli oprócz brzęczyka nie działa oświetlenie wnętrza, znaczy się - lampka sufitowa nie świeci się po otwarciu drzwi to można być już pewnym awarii czujnika, który to znajduje się zamku drzwi i odpowiada właśnie za brzęczyk od świateł i lampkę...[/quote]

    u mnie jest taka sytuacja, a jak sie ten czujnik wymienia, ile to moze kosztaować, bo ja jestem laikiem w sprawach elektryki i nie wiem czy warto sie za to zabierac, mozna gdzies znlaezc jakis opis krok po kroku...

  • to jest mikrostyk 🙂 na allegro np mozesz znalesc. opis poszukaj na forum wpisz w szukajce wymiana krańcówki 🙂 Zresztą kolego [b]Kapi [/b]napisał wszystko na ten temat, chyba 2 posty wyzej 🙂 przeczytaj a sie wszsytkiego dowiesz 🙂 <!-- s:) -->

  • dzikei zamówiełem na allegro, zabiore sie w weekend, jak wpier pozbede sie smrodu kocuch siusków, jade na czyszczenie ozonem, ale to inny temat

  • [b]stasiek 17_87[/b] co do wersji w bagażniku na podłodze masz naklejkę na której masz wszystkie dane.

  • co do roboty potrzebne są rozmaite narzędzia... np. klucze SPLINE, torx, nasadowe lub/i płaskie 10mm itp. ....

  • Podpinam się pod temat krańcówek.

    Moja była padnięta, ale została wymieniona na nówkę sztukę, już tydzień czasu działa, ale nie mam sygnalizacji niewyłączonych świateł. 😕 Ktoś wie, dlaczego? Po zaciągnięciu ręcznego brzęczyk działa... :kwasny: <!-- s:kwasny: -->

  • [b]MatCar17[/b], skad miales krancowke :?: ja nie moge nigdzie znalezc w gumowej izolacji 😕 <!-- s:/ -->

  • Kupiłem w sklepie z artykułami elektronicznymi. Koszt: 1,50 zł. Bardzo podobna do tej, która jest w temacie. Niestety, nie podchodził mi montaż, dlatego trzeba było odtłuścić, wziąć kawałek dętki, uciąć i zrobić na kropelkę. Na razie się trzyma.

    Co z moim brzęczykiem, Panowie? :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • wymieniłem krańcówkę ale coś ciężko z jej działaniem... raz działa a raz nie... mimo że była dopasowana... ;/ stara w sumie była dobra ale nie była dociskana... i dlatego nie reagowała.