Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Sygnalizacja nie wyłączonych świateł

Temat utworzony · 36 Posty · 12221 Wyświetlenia
  • Mam niesprawny sygnalizator dźwiękowy informujący o niewyłączonych światłach po zgaszeniu silnika. Ostatnio rozładowałem przez to akumulator :zly: . W jednym z warsztatów powiedziano mi, że jest to grubsza sprawa bo sygnalizator ten jest zintegrowany z centralnym zamkiem i naprawa może być kosztowna. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Proszę o informację na ten temat 🙂 <!-- s:) -->

  • przepraszam... z czym jest zintegrowany??? :niepewny: <!-- s:niepewny: --> a co Ci się konkretnie dzieje? wyje cały czas czy co?

  • A jednak to prawda, w najgorszym wypadku trzeba wymieniać zamek w drzwiach.

  • jak już to wyłącznik krańcowy w zamku. Ale nie w centralnym, tylko w zamku. Przecież nie każdy ma zamek centralny 🙂 <!-- s:) --> ja nie miałem.

  • Ten cholerny sygnalizator niewyłączonych świateł nie działa. Milczy jak grób 😞 <!-- s:( --> I muszę to wreszcie naprawić.

    Może to rzeczywiście wyłącznik krańcowy. Dzięki za informacje 🙂

  • U mnie sygnalizacja też nie dziła...ostatnio wyciagnołem zegary oblukałem bo chgciałem zmienic brzęczyk(nowy koszt 8 zł)ale miałem ograniczony czas i stwierdzuiłem że zrobie kiedy indziej....pomacałem tylko wszystko palcami sprawdziłem miernikiem to i owo i po ponownym podłaczeniu ku mojemu wielkiemu zdziwieni sygnał działał:)podkreślam że tylko pomacałem palcami ten brzęczyk....ale moja razośc nie trwała długo....Po przejechaniu ok kilometra i urzyciu prawego kierunki znów zapadła cisza...do tej pory nie miałem jeszcze okazji żeby tam zagladać ale jak coś będe robić to napisze...

    pozdrawiam... 🆒 <!-- s🆒 -->

  • zwróć uwagę czy przy otwieraniu drzwi włącza się lampka obok lusterka czy nie.

    Jeśli nie to przyczyna tkwi w krańcówce w zamku. (u mnie tak jest, muszę się za to zabrać).

  • Może konektorek jest poluzowany i czasem nie łączy.

  • To wyłącznik krańcowy. Taka jest diagnoza elektryka. Nawet przez jakiś czas dawał oznaki życia aż wreszcie padł zupełnie. Dzięki za informacje 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="gory"]zwróć uwagę czy przy otwieraniu drzwi włącza się lampka obok lusterka czy nie.

    .[/quote]

    Lampka pali normalnie...zapomniałem o tym napisać w poprzednim poście...Myśle że albo gdzieś w zegarach coś przy brzeczyku nie styka albo na kostkch...wie ktos może który pin i przy której kostce z tyłu zegarów odpowiada za ten brzęczyk??

  • wątpię żeby ktoś przeznaczał specjalnie kabelek dla brzęczyka. Podejrzewam że brzęczykiem steruje komputer. Pojeździj trochę autem nie tankują jak Ci się zapali rezerwa powinien odezwać się brzęczyk. Myślę że to będzie dobry test na jego sprawność. O ile nie ma ich dwóch ale raczej jest jeden.

  • Witam w mojej fabce nie ma takiego brzeczyka jak to mozna zamontowac? zna ktos jakis sposób duzo roboty ?

  • [quote="stasiek17_87"]Witam w mojej fabce nie ma takiego brzeczyka jak to mozna zamontowac? zna ktos jakis sposób duzo roboty ?[/quote]
    jak nie ma? w każdej był taki brzęczyk,
    oznacza to pewnie awarie czujnika w drzwiach, jeśli oprócz brzęczyka nie działa oświetlenie wnętrza, znaczy się - lampka sufitowa nie świeci się po otwarciu drzwi to można być już pewnym awarii czujnika, który to znajduje się zamku drzwi i odpowiada właśnie za brzęczyk od świateł i lampkę...

  • hmm mowisz ze w kazdej jest 😐 a kurcze lampki swieca na suficie 😐 to czemu nie wydaje zadnego dzwieku jak zostawie swiatełka 😐 <!-- s:| -->?

  • [quote="stasiek17_87"]hmm mowisz ze w kazdej jest 😐 a kurcze lampki swieca na suficie 😐 to czemu nie wydaje zadnego dzwieku jak zostawie swiatełka 😐 <!-- s:| -->?[/quote]
    no chyba że w wersji basic brzęczyka nie było, ale ja nie wiem jaką masz wersje

    skoro tak to nie wiem co jest grane

  • [quote="stasiek17_87"]Witam w mojej fabce nie ma takiego brzeczyka jak to mozna zamontowac? zna ktos jakis sposób duzo roboty ?[/quote]

    A jak zostawisz zaciągnięty hamulec ręczny na jeden ząbek i zaczniesz jechać to brzęczy? Brzęczy Ci coś, jak zapala Ci się rezerwa?

    Bo jakoś nie wierzę, żeby Skoda bawiła się w montaż innych zegarów do basic'a.

    Samochód masz od nowości?

  • [quote="stasiek17_87"]hmm mowisz ze w kazdej jest 😐 a kurcze lampki swieca na suficie 😐 to czemu nie wydaje zadnego dzwieku jak zostawie swiatełka 😐 <!-- s:| -->?[/quote]

    może masz taki sam przypadek jak u mnie??lampka świeci wszystko cacy a brzęczyk padł...a jeżeli chcesz dorobić to roboty nie ma dużo w sklepie brzęczyk max 8zł a ostatnio w auchan widziałem za 4zł;)a instrukcje masz z tyłu na opakowaniu...plus pod pokrętło świateł a mase od krańcówki(nie jestem pewien bo tylko przeczytałem z ciekawości)ale jak będziesz mieć opisik to banał...

  • fabie kupilem niedawno gdzie bedzie napisane jaka to wersja basic czy jakas inna bo nie rozróżniam 🙂 ) jest rocznika 2003 i silnik 1.2 6 zaworków moze ktos rozróżni 🙂 a musze sprawdzic te sposoby z recznym i rezerwa . 🙂 <!-- s:) --> jak cos bede wiadzial odrazu poinformuje:)

  • w ksiażce serwisowej powinieneś mieć taka naklejeczke(taka sama jest w bagazniku) a na forum znajdziej jak ja rozszyfrować... 🙂 <!-- s:) --> poszukaj..

  • Może z boku auta obok kierunkowskazu? Ja mam np. CLASSIC.