Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] kontrolka silnika/helikopterek/Check/EPC

Temat utworzony · 304 Posty · 125044 Wyświetlenia
  • na moje "oko" - EPC bedzie sie świecić bo może nie być emulatora lambdy - technika sie troche zmieniła od instalacji II-gen. gdzie potrzebny był takowy.
    skład spalin jest inny i EPC bedzie sie świecić.
    sprobuj na PB jechać - czy EPC sie zapali?

  • Dzięki kapi i koko! Generalnie byłem następnego dnia w warsztacie i naprawili. Teoretycznie była to wina czujnika stopu... aczkolwiek - po instalacji LPG czujnik stopu działał bez problemów.... ale ponieważ kontrolka EPC się świeciła, postanowili, że wymienią. Przyjechałem więc po raz drugi - koleś wymienił, złożył, przejechał się przez kilka km po czym zadowolony wrócił pod warsztat bo EPC się nie zaświeciło. Wtedy zwróciłem mu uwagę, że owszem, może się nie świeciło, ale za to przez cały czas zapalone są światła stopu (nawet przy wyłączonym zapłonie i zgaszonych światełkach :szok: <!-- s:szok: --> )

    U tu się schody zaczęły. Gość przez 1,5 godziny próbował podpiąć wszytko jak należy, ale mu nie wychodziło - dramat normalnie, myślałem, że mnie krew zaleje. W końcu przeskoczył przez ulicę do salonu seata, który jest naprzeciw i kupił kolejny czujnik stopu. Jak wymienił było OK. Obecnie wszystko gra, hula, śmiga itp. Zobaczymy jak długo... no i jakie będą wyniki spalania fabki na LPG. Trochę się tego obawiam po tych wszystkich wydarzeniach :zalamany:

    Jeśli ktoś chciałby odwiedzić zakład montażu LPG pn. AUTO-X w Krakowie, przy ul. Gersona 30 to serdecznie NIE POLECAM! Na mnie zrobili dosyć złe wrażenie. Jeśli ktoś ma inne doświadczenia z nimi to błagam, niech się nimi podzieli, bo nieco jestem załamany...

    Dzięki raz jeszcze wszystkim, którzy chcieli mi pomóc!!!!! :hurra:

  • Ja korzystałem u usług alfy na zbożowej miałem ich sprawdzonych i odpukać 0 problemów po przeszło 100tys km. Według mnie to coś źle wykonali podczas montażu, synchronizacji mieszanki lub sterowników. Dziwi mnie trochę fakt, że uczepili się czujnika stop jeśli działał prawidłowo, ale jedyne tłumaczenie jakie mi przychodzi do gowy to to, że po prostu usiłowali naprawić swój błąd natomiast dla Ciebie szli cały czas w ten czujnik.

  • Jakiś czas temu zapalił się w mojej Fabii II wskażnik od modułu katalizatora - ten żółty "Helikopterek" - zadzwoniłem do serwisu i tam mi powiedzieli, żebym przyjechał, to mi to skasują - ale jak powiedziałem, że sprawdziłem to VAGCOM-em i pokazał się taki błąd:

    [quote]16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold
    P0420 - 006 - Short to Plus - Intermittent[/quote]

    To powiedzieli, abym go sobie skasował i będzie po problemie... Po skasowaniu problem zniknął, ale tylko do czasu następnego tankowania - wskaźnik zapalił się znowu 😞 <!-- s:( -->

    I tak teraz jest - zaraz po tankowaniu (albo po1-2 dniach od tankowania) zapala się ten wskażnik, ja go kasuję i jest spokój do następnego tankowania...

    Mam pytanie do kolegów, czy może ktoś mi powiedzieć, co oznacza ten błąd w VAGCOM??? i czy ten błąd można tolerować w samochodzie na dłuższą metę - czy też trzeba coś zrobić oprócz tego kasowania w VAG-u???

  • _reg5

    Jeśli chodzi o problem to spróbuj na początek zmienić stację i zatankować paliwo z większą ilością oktanów.
    Ojciec miał kiedyś podobny problem w VW - jak tylko zmienił stację problem ustąpił.
    Możesz również "przegonić" fabkę na autostradzie fundując jej większą prędkość obrotową silnika.
    Jeśli nic nie pomoże to możliwe, że trzeba będzie wymienić katalizator.
    Przeczytaj sobie jeszcze kilka postów stąd http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=72415<!-- m -->

  • Witam Kolegów
    W mojej skodzince (2008) również zapalił się ten błąd. W związku z tym, że serwis tani nie jest a auto już po gwarancji odwiedziłem znajomy z dawnych lat warsztat i oto co się okazało;
    Problem pojawił się po wymianie oleju choć nie wiem, czy to akurat ma znaczenie bo w między czasie po wymianie oleju zatankowałem jednorazowo Pb98.
    ale wracam do tematu. Znajomy mechanik podłączył swój komputer i on pokazał mu błąd - zwarcie wałka rozrządu (?!). Wykasował mi go przez komputer ale po kilku dniach problem pojawił się ponownie i tak co kilka dni zapala się i gaśnie co jakiś czas. Dziś już sam odłączyłem na chwilę czujnik przy wałku i kontrolka zgasła. Po podłączeniu już się nie zapaliła zobaczymy na jak długo 😞 <!-- s:( -->
    Czy ktoś z kolegów orientuje się w kosztach trwałego usunięcia problemu? Nie ukrywam, że chciałby aby jak w nowej wszystko działało ok. 🙂
    Będę wdzięczny za każde informację.
    Pozdrawiam
    Wojtek

  • [quote="wolfmk"]Jeśli chodzi o problem to spróbuj na początek zmienić stację i zatankować paliwo z większą ilością oktanów.
    Ojciec miał kiedyś podobny problem w VW - jak tylko zmienił stację problem ustąpił.
    Możesz również "przegonić" fabkę na autostradzie fundując jej większą prędkość obrotową silnika.
    Jeśli nic nie pomoże to możliwe, że trzeba będzie wymienić katalizator.
    Przeczytaj sobie jeszcze kilka postów stąd http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=72415<!-- m -->[/quote]

    Tankuję cały czas na Orlenie "95" - na tabliczce znamionowej na klapie wlewu paliwa Fabii jest napisane, żeby tankować benzynę "91/95" - tak więc, boję się trochę tankować np. Verwę 98, bo nie wiem, jak to wpłynie na silnik...

  • [quote="kajacek"]

    Tankuję cały czas na Orlenie "95" - na tabliczce znamionowej na klapie wlewu paliwa Fabii jest napisane, żeby tankować benzynę "91/95" - tak więc, boję się trochę tankować np. Verwę 98, bo nie wiem, jak to wpłynie na silnik...[/quote]
    :zdrowko: ok koleg masz rację. Ja cały czas tankuję na BP Pb95. Jednak kiedyś rozmawiałem z b. dobrymi specami od silników i mi powiedzieli, że to jest nowy silnik i raz na rok można śmiało wlać paliwo o większej liczbie oktanów. Mało tego to rok temu wlałem na shellu VPOWER i jakież było moje zdziwienie kiedy spalił około litra na 100 mniej i miał wyczuwalnie mocniejsze przyspieszenie 😉 Tym razem chyba się jednak nie udało więc mit pewnie obalony 😞 <!-- s:( -->

  • [b]kajacek[/b], Twój błąd dotyczy katalizator lub sondy. Tak wynika z informacji o błędach. Może być problem tylko w samym czujniku.
    Jeśli chodzi o PB to tankowanie większej ilości oktanów nie szkodzi silnikowi. Poza tym nie myślisz chyba, że w benzynie PB95 mamy 95 oktanów ? 🙂 <!-- s:) -->
    Dodam tylko, że posiadam fabię od 2004 r. i przez cały okres eksploatacji tankuję PB98. Na palcach jednej ręki można policzyć ile razy moje auto widziało PB95.

  • Oki, dzisiaj skasuję błąd VAGCOM-em i zatankuję Verwę 98 - zobaczymy, czy błąd się znowu pokaże 🙂 <!-- s:) -->

    BTW: znalazłem opis tego błędu na stronie VAGCOM:

    [quote]16804/P0420/001056 - Catalyst System; Bank 1: Efficiency Below Threshold
    Possible Causes
    Leakage in Intake and/or Exhaust System
    Catalyst faulty
    Oxygen Sensor(s) faulty
    Oxygen Sensor(s) Control faulty
    Possible Solutions
    Check Intake and Exhaust System for Leaks
    Check Catalyst
    Check Oxygen Sensor(s)
    Check Oxygen Sensor(s) Control
    Perform Oxygen Sensor(s) Aging Check [/quote]

    Szkoda tylko, że po angielsku...

  • Możliwe przyczyny błędów:

    • nieszczelność układu dolotowego lub wydechowego,
    • problem z katalizatorem (zapchany?),
    • problem z sondą lambda.
      Rozwiązania problemów:
    • trzeba wszystko posprawdzać 🙂 <!-- s:) -->.

    P.S.
    Prosiłem żebyś dostosował się do regulaminu - przy wpisywaniu nazwy tematu po lewej stronie w okienku wybieramy model Fabii, którego dotyczy problem. Już zrobiłem to za Ciebie.

    [b]wojtek9293[/b], ten błąd (czujnik wałka) jest zupełnie innego typu więc nie podpinaj się pod temat, który nie dotyczy Twojego problemu. Jeśli chcesz to załóż nowy temat podając nr błędu.

  • [quote="wolfmk"][b]wojtek9293[/b], ten błąd (czujnik wałka) jest zupełnie innego typu więc nie podpinaj się pod temat, który nie dotyczy Twojego problemu. Jeśli chcesz to załóż nowy temat podając nr błędu.[/quote]
    Jak widać jestem "nowy" i dopiero się uczę ale dziękuję za uwagę, którą przyjmuję z pokorą 🙂 🆗 <!-- s🆗 -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 28-07-2010, 13:34[/i] ][/size]
    Witam Ponownie
    Właśnie jestem świeżo po wizycie u zaufanego mechanika i stwierdził po braku reakcji silnika po dołączeniu sondy, że będzie to na 90% katalizator. Przyczyna ta jest tym bardziej prawdopodobna ponieważ kilka dni po wymianie oleju był ponad stan. Tabliczka znamionowa pod maską wyraźnie mówi co może spowodować nadmiar oleju ale ja byłem mądrzejszy :mur: :rozpacz: Dziękuję Koledze za nakierowanie gdzie leży problem. Teraz pytanie z nieco innej parafii mianowicie co Kolega myśli o "strumienicy"(pierwsze słyszę o takim rozwiązaniu ale to podobno tańsza opcja niż nowy katalizator) bo takie rozwiązanie zaproponował mi ów mechanik ?
    Pozdrawiam Kolegę

  • Witam !! Posiadam Fabie z 2002 r. silnik 1.4 MPI 60 KM przebieg 46 tys. km. Mam z nią problem tak jak w temacie podczas jazdy gdy przekroczy jakieś 1800 obr/min to zapala się kontrolka oleju i piszczy... Również od czasu do czasu zapala sie kontrolka EPC i ostatnio zaczynają mi świrować kierunkowskazy tzn. w środku to charakterystyczne pykanie jest wyraźnie szybsze i strzałki w desce również szybciej mrugają a kierunkowskazy na zewnątrz migają z normalną częstotliwośćia zacina się również wskażnik temp. i pokazuje zero dopiero jak wylacze silnik i zapale energicznie to pokazuje właściwą temp. Wymieniłem już czujnik oleju, olej, filtr, kasowałem bledy w komputerze u mechanika, wymieniłem pompe wodna, cisnienie w silniku prawidłowe. Przejechałem już tak 4 tys km... i silnik pracuje jak pracował nie ma żadnych spadkow mocy ... a te błędy nadal są... co robić ??

  • Jeśli chodzi o kontrolkę EPC to znam ten problem z Ibizy 1.4 75KM. Generalnie instrukcja od Ibizy twierdzi, że jest to problem z pedałem przyśpieszenia. W serwisie problemu nie zdiagnozowali, tylko wyzerowali błąd. Na jakiś czas wystarczylo , a potem błąd się pojawił ponownie.... zero diagnozy problemu... podejrzenia padają na problemy z elektryka....

  • Ja miałem podobny problem świeciła się kontrolka zaworu EGR, kontrolka ciśnienia oleju co chwile piszczała i jeszcze auto się dusiło na niskich obrotach, aż włączał się tryb awaryjny komputera powód oczywiście standardowy wiązka elektryczna gniła na podszybiu po wymianie całej wiązki problemy zniknęły.

  • Witam!!Mam pytanie do doświadczonych posiadaczy Fabii. Otóż auto ma moje 05 roku i 11 tys przebiegu. 3 dni temu zalożylem LPG w serwisie skody (LANDI RENZO) no i dzisiaj pojawil sie problem. Przejechalem 250km na gazie i zapalila sie kontrolka emisji spalin. Umowilem sie juz z serwisem ale dopiero na poniedizalek. Czy wie ktos moze co moze byc przyczyna???
    Dzieki wielkie i pozdrawiam

  • [quote="sebano87"]Czy wie ktos moze co moze byc przyczyna??? [/quote]
    a skąd ktoś tutaj może to wiedzieć? nie wiesz czasem?

    przyczyn może być wiele

  • jak bym wiedzial to bym sie nie pytaŁ...

  • no ale od tego chyba masz gwarancje i serwis...

  • wiem, jestem z nimi umowiony na pon ale sie wkurzylem bo ledwo co gaz zalozylem i juz cos sie zaczyna dziac. Mialem nadzieje ze ktos ma w tej dziedzinie jakies doswiadczniea z Fabią w gazie.