Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] kontrolka silnika/helikopterek/Check/EPC

Temat utworzony · 304 Posty · 125006 Wyświetlenia
  • Od wczoraj świeci się u mnie ta kontrolka taki mały pomarańczowy silnik byłem na diagnozie komputerowej i wykazało cewka na czwartym cylindrze mechanik podpioł nową cewke i niestety dalej to samo wymieniłem wszystkie filtry świece nowe NGK i dalej to samo nieweim co mam robić powiem ze rano jak zapale auto to cały silnik drży czy mogę tak jeździć z tą kontrolką zapalona ???

  • dziś zaczoł sie dziwnie zachowywać tak jak by pracował tylko na 3 cylindry

  • Często jest tak, że cewki padają jedna po drugiej.

    W przeciągu kilkuset kilometrów przeważnie trzeba wymienić wszystkie.

    pozdro

  • [quote="zielarzlol"]Często jest tak, że cewki padają jedna po drugiej.

    W przeciągu kilkuset kilometrów przeważnie trzeba wymienić wszystkie.

    pozdro[/quote]

    no tak pokazał komputer że to cewka na 4 cylindrze włożyłem nową i dalej to saamo :mur: <!-- s:mur: -->

  • No tak.

    Padła na 4 cylindrze i została wymieniona.

    A może być tak że padła następna.

    pozdro

  • ok autko naprawione zepsuty był wtryskiwacz 😄 <!-- s:D -->

  • Mialem to samo.Jest to ZAWOR WENTYLACJI SPALIN.Jest on obok plynu chlodzacego.Po wymianie problem zniknal.

  • Hmm, a to dziwne. bo mi robili w aso w G-dzu na gwarancji i powiedzieli ze wymienili 'tylko' wszystkie wtryskiwacze. I wtedy dopiero bylo wszystko okej. Bo jak najpierw wymienili tylko 1 wtryskiwacz to nic nie dalo. Ale kto ich tam wie co oni robili, chociaz nie widze sensu zeby mieli mi nie mowic ze to zawor wentylacji spalin. Takze widocznie u mnie przyczyna byla inna ;] ale fajnie ze informujesz 🙂 <!-- s:) -->

  • Dzis pierwszy raz w czasie jazdy zapalila mi się kontrolka EPC ,i tak sie śweiecila dopuki niezatrzymałem się i niezgasiłem silnika ,poza tym że się paliła nic się niedzialo z samochodem .Po ponownym uruchomieniu po jakimś czasie to samo. Po 3cim razie przejechane ponad 40km wszystko ok , czy ktoś może mi powiedzieć jaka może być tego przyczyna?

  • Przyczyn może być pewnie wiele. W mojej Fabce taki objaw ( dokładnie jak u ciebie) był przy uszkodzonym zaworze EGR ( recyrkulacja spalin)
    ... a może to była kontrolka ( silniczek vel helikopterek) kruca bomba zapomniałem..

  • przejechane następne ok 250km i jest ok

  • EPC w fabi wersja 1 zapala sie kiedy wysiada włącznik wiateł stop znajdujacy sie pod pedalem hamulca wowczas swiatla sie nie zapalaja lub świecą cały czas przerabiałem to ostatnio lubi sie zacinać ja go wymieniłem i kontrolka zgasła pozdro

  • Witam
    Pali się kontrola elektronicznego sterowania silnika i silnik drży jakby nie palił na jeden gar
    Co może być przyczyną?

  • Może być spalona cewka zapłonu na jednym cylindrze jeśli to benzyniak. Od tego bym zaczął czy masz prąd na każdej cewce.

  • Witam mam taka sprawe w moim aucie skoda fabia 1,4 MPI przy przekrecaniu zaklonu nie swieci sie helikopter check,tylko kierownica epc i ładowanie,czy w tym aucie nie ma takiej kontrolki,sprawdziłem wszystke bezpieczniki sa ok.Moze ktos wie który bezpiecznik odpowiada za wyswietlanie sie checka na zegarach,po podłączeniu do kompa sa bledy
    17549-rejestracja obciązenia:niezrozumiała wartosc
    16500-czujnik temperatury płynu chłodzącego -sporadyczny
    16712-czujnik spalania stukowego (G61);sygnał za wysoki sporadyczny
    16726-czujnik polozenia wałka rozrzadu(G40)sygnał za niski sporadyczny
    18088-aktywny trwały tryb awaryjny(niepodlegajacy skasowaniu) sporadyczny
    18011-sterownik uszkodzony-bład testu własnego sporadyczny
    16706-czujnik obrotów silnika-brak sygnału sporadyczny
    17953-sterowanie przepustnicy:nieprawidłowe działanie sporadyczny
    Centralny zespół elekt.
    01054-przekaznik napiecia zasilajacego;zacisk30(J317)zwarcie z plusem
    01598-napiecie akumulatora jazdy za niski sygnał
    Airbag
    00532-napiecie zasilania za niski sygnał sporadyczny
    prosze o pomoc moze ktos mniał taki problem i sobie z nim poradził moze to zwarcie nie mam pojecia dzieki. 😞 <!-- s:( -->

  • rozpocznij od sprawdzenia wiązki, ( poszukaj na forum) -
    ona czasem może przyprawić o siwe włosy...
    [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=61671&highlight=#61671]chociaż tutaj o tym pisałeś[/url]
    może teraz daje znać o sobie ?

  • bylem w serwisie i wiazke podpieli ale jeszcse przed tym zabiegiem nie bylo kontrolki check,dzieki za odp.

  • Ja też w MPI nie mam helikopterka, ale nie wiem, czy tak powinno być, bo ostatnio mialem wymieniany licznik i byc moze w tym co mi zamontowali jest spierniczone.

  • a czesniej przed wymiana był helikopter jestem w kropce czy mam jechac do mechanika i mu nagrac temat czy jak

  • no właśnie nie pamiętam...