Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Chłodnica - płyn/wentylator/wymiana/kontrolka

Temat utworzony · 442 Posty · 73821 Wyświetlenia
  • Lepiej robić to na kanale, bo trzeba zdemontować doną osłonę. Pompa nie ma nic do tego. Wyciek może się pojawić jedynie na spuście jak go źle zakręcisz.

  • gdzie moze byc bezpiecznik od wenytylatora chlodnicy / zaznaczem ze nie mam zadnycz
    bezpiecznikow pod oslona akumulatora/

  • W fabkach chyba wszystkie bezpieczniki są po lewej stronie deski rozdzielczej pod plastikową osłoną. Otwierasz drzwi kierowcy i masz tą plastikową osłonę, wystarczy deklikatnie podważyć srubokrętem i gotowe. ( czy wentylator ma jakiś swój oddzielny to nie wiem)

  • Witam,tu masz link do rozmieszczenia bezpieczników http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=2953<!-- m --> ,a od wentylatora to nr 5 40A.Myśle że ci to pomoże w rozwiązaniu problemu.

  • Czy po spuszczeniu starego płynu powinienem odczekać aż silnik ostygnie przed nalaniem nowego i jak przeprowadzić odpowietrzanie

  • nie koniecznie musisz czekać możesz wymieszać koncentrat z ciepłą wodą i zalac. A odpowietrzenie to zalewasz na full odpalasz silnik i czekasz powinno wejść 5L

  • jeżeli G12+ trzyma parametry "-"...i nie jest brudny, wolny od ciał obcych 😉 <!-- s;) --> to nie ma konieczności go wymieniać

  • a odpowietrzanie przeprowadzać przy odkręconym zbiorniczku wyrównawczym

  • [quote]a odpowietrzanie przeprowadzać przy odkręconym zbiorniczku wyrównawczym[/quote]

    i z nawiewem ustawionym na max. temp.

  • witam panowie mi tez plyn ucieka mam 78 tys przebiegu maselka nia ma plyn w zbior niczku czysty wiec nie wiem co robic aha lakiernik poiedziak mi jak robil auto ze mi sie ruciec poci zaraz przy chlodnicy jak waz wchodzi ale bez przesady i moje pytanie czy przy tym przebiegu to normalne ze uszczelka musi to nastapic ?? silnik 1,4 mpi 8v

  • Ja dodam od siebie (jako wskazowke dla potomnych), ze plyn chlodzacy lubi wyciekac w miejscu montazu czujnika temperatury. Nie mialem tam zadnej uszczelki pomiedzy czujnikiem, a gwintem i powolutku sobie stamtad wyciekal. Warto zwrocic uwage na to miejsce przy niewielkich ubytkach plynu.

  • Jeśli wasze Fabki mają koło 7 może 8 lat to możliwe że chłodnica cieknie, u mnie Fabia z 2001r. zawsze zalewana G12 a od spodu jest już dość mocno zakamieniona :zdegustowany: . Mi też cały czas ubywa płynu, od momentu założenia instalacji gazowej, cały czas cieknie spod reduktora z takiego plastikowego króćca - Mirku o ile dobrze pamiętam kiedyś pisałeś że też miałeś z tym problem i że wymieniłeś ten króciec na metalowy, jeśli masz namiary na jakiś sklep w Krakowie gdzie można go kupić to będe wdzięczny. Gaziarze do których jeżdżę twierdzą że ten króciec nie ma metalowego odpowiednika i tylko dokręcają opaski albo wymieniają jakieś gumki na tym króćcu co oczywiście gówno daje ! :cenzura: <!-- s:cenzura: -->

  • [b]Dziewiarz[/b]Tak miałem problemy z wyciekami w sumie w 4 miejscach, a 3 związane z instalacją gazową.

    1. to trójnik który jest z tyłu za silnikiem, przy montażu instalacji założyli plastikowy bo wtedy metalowych nie było i chyba z 3 razy to miejsce uszczelniałem, jakiś rok później pojawiły się na rynku metalowe, lecz nigdzie nie można ich było dostać. Pojechałem na zbożową gdzie Grzesiek zakładał mi instalację i w ramach dobrej woli wymienili mi to bezpłatnie.
    2. od dołu reduktora tu gdzie masz wiecznie mokre jest nakrętka do spuszczania mazutu - tam powinna być uszczelka również ją wymieniałem u mnie niestety zawsze była spocona, ale wycieku jako wycieku tam nie miałem
    3. króciec o którym mówisz znajdujący się na obudowie od początku miałem metalowy, ale pod nim również wymieniałem uszczelkę wiem, że jest tam nietypowa średnica i nie mogłem jej nigdzie dostać i znów z pomocą przyszli koledzy z zbożowej i znów wymiana była bezpłatna.
  • a jak korek oleju smierdzi spalinami ??

  • No cóż, czyli pozostało mi ponowne zgłoszenie usterki na Zbożowej :mur: <!-- s:mur: -->

  • a wedug mnie to nie cieknąca chłodnica, miałem ten problem pod koniec zimy,
    pojechałem na warsztat, diagnoza...lekkie rozszczelnienie-pękniecie zbiorniczka i był do wymiany, a gdy odpalalem auto to czasem na ciepłym czasem na zimnym silniki juz kontrolka sie swiecila, otwieram maske a tam plynu jeszcze sporo, wyciek byl minimalny ale elektryka dalawa juz o tym znac...w sumie auto ma 8 lat wiec mial prawo miec "wyciek" :chytry: <!-- s:chytry: -->

  • panowie zauwazylem ze plyn mi schodzi ale stoi tak na 1 cm ponizej min i dalej nie idzie i korek wlewu oleju smierdzi spalinami co to ??

  • [quote="FIGO-23"]panowie zauwazylem ze plyn mi schodzi ale stoi tak na 1 cm ponizej min i dalej nie idzie i korek wlewu oleju smierdzi spalinami co to ??[/quote]

    według mnie masz zbiorniczek do wymiany, a z tym smierdzacym korkiem to nie pomoge ale napewno na warsztacie powiedza Ci wiecej na ten temat...

  • [quote="maly_Sz"]Jeśli w 1.4 60KM zauważalne stają sie tak duże ubytki płyny G12 jak Opisujesz, to z reguły finał jest jeden.....Uszczelka pod główką, a jesli autko ma przebieg 80 tys i więcej a operacja ta nie była wcześniej przeprowadzana 🙂 <!-- s:) --> to na 99% jest to uszczelka.

    p.s Widziałem i takie które bez inst. gazowej dojeżdżały całych 20 paru tys Km 😞 [/quote]

    WITAM
    Jestem w posiadaniu fabii 1.4 mpi 44kw 2001r mam na 99% walniętą uszczelkę. Mam pytanie czy nie znacie w warszawie lub okolicach taniego mechanika co to zrobi i dobrze. W aso życzą sobie minimum 1600zł!! Może jednak aso zamiast innych warsztatów nie chcialbym stać gdzieś na trasie z zatartym silnikiem :zalamany:

  • panowie zlokalizowałm iż w miejscu rzrzadu znacz tam gdzie przychodzi miska olejowa robiło sie tlusto siegnelem reką i mokro Płyn chlodniczy ale czemu w tym miejscu to wyglada jak by spod uszczelki mieski olejowej