Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] FABIA II 1.2 70KM - średnie spalanie

Temat utworzony · 30 Posty · 6052 Wyświetlenia
  • witam
    nowa fabia II 1,2 70KM
    200km trasa
    400km cykl mieszany - wylot miasta - mala miejscwosc ok 11km
    200km miasto poza szczytem - powyzej 5km przejazdy
    srednie spalanie 7.9 l/100km
    jestem spokojnym kierowca - jezdze na obrotach 2000-2500

    czy to duzo czy w normie, bo wg mne conajmniej o 1l za duzo

    pozdrawiam

  • wydaje sie za dużo, ale jeśli auto nowe to pewnie silnik sie musi dotrzeć trochę przez parę tyś km i wtedy zapewne spalanie spadnie

  • powiedziałbym nawet, że to bardzo dużo jak na ten silniczek. Ja mam fabke I z silnikiem 1.4 75 KM i w trasie mam średnie zawsze poniżej 6l, a mój rekord to 5,1l.
    Na to, że silnik jest jeszcze na dotarciu raczej bym winy nie zwalał. Obecnie silniki docierane są fabrycznie.
    Może przełącz sobie na spalanie chwilowe i zobacz ile spalasz przy 2000-2500 obr., tylko przy wyłączonych zbędnych obciążeniach typu klima.

  • [quote="kondri"]Obecnie silniki docierane są fabrycznie. [/quote]
    to taka teoria, która ładnie brzmi...

  • pojade do ASO na komputer ale moge wlasnie uslyszec ze nowy na dotarciu i tak moze byc, poza tym zima i wieksze spalanie

    mam pytanie:
    czyjest mozliwosc zeby w ASO zubozyli mi mieszanke zeby mniej palil a co za tym idzie byl bardziej mulowaty.
    bo kopyto przy wyprzedzaniu ma mocne

  • [quote="and62"]czyjest mozliwosc zeby w ASO zubozyli mi mieszanke zeby mniej palil[/quote]

    to by było okrutne 🙂 <!-- s:) -->
    Znęcanie się nad samochodami powinno byc karane moim zdaniem 🙂

    Możliwe, że rzeczywiście pali tyle bo jest nowa, mi aż tyle nie piła na dotarciu.
    Mam nadzieję że wszystko dobrze się wyjaśni
    Pozdrawiam.

  • Spokojnie poczekaj jeszcze trochę, zobaczysz czy się zmniejszy.
    Zerknij sobie na tą stronkę, masz tu dane dot spalania, realne wprowadzane przez użytkowników serwisu. Łatwo można porównać sobie.
    http://www.spritmonitor.de/en/<!-- m -->

    a pod tym linkiem już wyszukane same fabie, z takim silniczkiem jak twój
    http://www.spritmonitor.de/en/overview/45-Skoda/398-Fabia.html?fueltype=2&constyear_s=2008&power_s=48&power_e=53&sort=3

  • poczekam jeszcze troche
    jutro tankuje to wyzeruje kompa i zobacze
    a do ASO i tak musze jechac to przy okazji niech podlacza pod komp i sprawdza czy wszystko jest ok.
    pozdrawiam

  • Witam wg mnie nie masz się co martwic 🙂 ten typ tak ma 🙂 moje 1.2 w tym okresie pali bardzo podobnie jest zimno silniczek slabiutki włączasz ogrzzewanie na maksa a tym samym zalacza sie elektryczne dogrzewanie powietrza itd 🙂 zuzycie musi wzrosnac niestety nasze silniczki jak od komara strasznie odczuwaja kazde najmniejsze obciazenie 😞 no ale masz na gwarancji jak podejzewam mozesz zajechac do ASO 🙂 byle by cie nie skasowali za to ze usterki nie znalezli 😄 <!-- s:D -->

  • Wybaczcie że się podczepie...ale pytanko co do silnika 1,4 16V (85KM) w Fabii 2...mnie średnio wychodzi 8l/100km...fakt faktem ze mam średnią nogę ale staram się jak mogę jeździć oszczędnie...jednak miałem już trzy tankowania i nie zszedłem poniżej 8... 😞 <!-- s:( -->

  • niby 3 cylindry a pali jak smok 😞 <!-- s:( --> moja zimą bierze 6,4 do 7 / 100 km jeżdżę głównie na odcinkach 12 / 20 km do pracy i do moi cherie
    Miałem Citroena Xsarę 1.4 coupe i paliła średnio w mieście 6,2 latem do 6,4 zimą - 4 cylindry i auto o większej masie!

  • no u mnie ponoc i opony robia swoje
    alufelgi i opony 195R15 - ale czy to prawda?

  • tak, opony i ich rozmiar mają wpływ na spalanie, ja teraz mam 175/65R14 a na lato będą 185/60R14 więc spodziewam się że średnie spalanie w okresie letnim nie zmniejszy się.

  • bez przesady....Ja mam zimówki standard R14 165/70 ....letnie R15 195/50 i powiem tak...średnie spalanie w trasie nad morze w 4 os. z zapakowanym bagażnikiem 6.2 litra 😉 to o 0,2 więcej niż rok wczesniej w 2 osoby na oponach R14...wszystko zależy od "nóżki" i operowaniu gazem... 😉 <!-- s;) -->

    pozdr, :super:

  • szersza opona to większy opór toczenia - nie zobaczysz na stacji różnicy w spalaniu rzędu 1 czy 2 l / 100km ale właśnie w częściach dziesiętnych.

  • witam ponownie
    wiec tak:
    przebieg 2500km od 3.01.09 do dzis
    60% - mieszany
    40% - miejski
    sr spalanie od poczatku - [b]7,25l/100km[/b]
    ost 2 tankowania - [b]6,7 - 6,9 / 100km[/b]
    klime uzywalem sporadycznie
    opony 195/55/r15
    obroty w granicach 1.9 - 2.3 czasami 2.5

  • [quote="and62"]witam ponownie
    wiec tak:
    przebieg 2500km od 3.01.09 do dzis
    60% - mieszany
    40% - miejski
    sr spalanie od poczatku - [b]7,25l/100km[/b]
    ost 2 tankowania - [b]6,7 - 6,9 / 100km[/b]
    klime uzywalem sporadycznie
    opony 195/55/r15
    obroty w granicach 1.9 - 2.3 czasami 2.5[/quote]

    Tak samo w moim przypadku, aktualnie przebiej 6300 km

  • [quote="and62"]witam ponownie
    wiec tak:
    przebieg 2500km od 3.01.09 do dzis
    60% - mieszany
    40% - miejski
    sr spalanie od poczatku - [b]7,25l/100km[/b]
    ost 2 tankowania - [b]6,7 - 6,9 / 100km[/b]
    klime uzywalem sporadycznie
    opony 195/55/r15
    obroty w granicach 1.9 - 2.3 czasami 2.5[/quote]

    W swoim [url=http://fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=5242]innym[/url] wątku pisałem o tym, że moja Fabia II 1.4 16V 85KM pali za dużo. Postanowiłem do 1500 km docierać silnik. W ogóle przez ten okres nie przekraczałem 2300 obrotów. Spokojne ruszanie i delikatna noga na gazie. Teraz mam przejechane prawie 4000 km i w mieście spala mi 7,0 do 7,1 litra na 100 km a w trasie z Sosnowca do Wrocławia i z powrotem przy cały czas włączonej klimatyzacji spaliła mi 6,3 litra na 100 km. Średnia prędkość na A4 wynosiła 110 km/h, więc nie jechałem wolno. Pewnie gdyby nie klimatyzacja zszedł bym to jakiś 5,5 na 100 km 😉 <!-- s;) -->. Średnie spalanie teraz mam około 6,4. Tak więc reasumując twój silniczek trochę dużo ci spala. Może wpływ ma na to mniejsza moc, bo Fabia jest dosyć ciężka.

  • Ja mam zainstalowany w Fabce gaz, ale jest to sekwencja montowana niedawno w salonie skody i jesli chodzi o spalanie to nie widac roznicy w spalaniu miedzy benzyna a gazem (wg komputera). I przy oponkach rowniez 195/55/r15, troche wyzszych obrotach czasem, w cyklu mieszanym to mi spala tak 6,5 - 7,0. A klime wlaczam czasem, jak juz sie za goraco robi :] Ale oponki doiero niedawno zalozylem wiec zbyt wiele nie zdazylem na nich przejechac zeby mozna bylo zupelnie obiektywnie ocenic spalanie. Pojezdzimy, zobaczymy 🙂 <!-- s:) -->
    aaa, przebieg ~23k km

  • [quote="tomekl80"]
    W swoim [url=http://fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=5242]innym[/url] wątku pisałem o tym, że moja Fabia II 1.4 16V 85KM pali za dużo. Postanowiłem do 1500 km docierać silnik. W ogóle przez ten okres nie przekraczałem 2300 obrotów. Spokojne ruszanie i delikatna noga na gazie. Teraz mam przejechane prawie 4000 km i w mieście spala mi 7,0 do 7,1 litra na 100 km a w trasie z Sosnowca do Wrocławia i z powrotem przy cały czas włączonej klimatyzacji spaliła mi 6,3 litra na 100 km. Średnia prędkość na A4 wynosiła 110 km/h, więc nie jechałem wolno. Pewnie gdyby nie klimatyzacja zszedł bym to jakiś 5,5 na 100 km 😉 <!-- s;) -->. Średnie spalanie teraz mam około 6,4. Tak więc reasumując twój silniczek trochę dużo ci spala. Może wpływ ma na to mniejsza moc, bo Fabia jest dosyć ciężka.[/quote]

    Mistrzu to nie jest docieranie, tak się docierało auta w latach 70 i 80 kiedy elementy silnika były produkowane i obrabiane w innych technologiach :super:
    Dzisiaj zupełnie inaczej dociera sie silniki - dotarcie dzisiejszych silników polega prawie tylko na wpasowaniu pierścieni w tłoki. Jesli nie masz dostępu do toru gdzie najlepiej jest dotrzeć silnik to na ulicy dociera się tak:
    W każdym przypadku musisz rozgrzać silnik do jak najwyższej temperatury, pęźniej 30 km ostrej jazdy w 1/3 zakresu obrotów z hamowaniem silnikiem, studzisz silnik.
    etap 2. po rozgrzaniu kolejne 30 km ostrej jazdy w zakresie 2/3 obrotów z hamowaniem silnikiem, studzisz silnik.
    etap 3. po rozgrzaniu kolejne 30 km ostrej jazdy w zakresie z krótkim wkręcaniem pod czerwone pole z hamowaniem silnikiem, studzisz silnik.
    etap. 4. do przebiegu 300 km postępujesz jak w etapie 3.
    Najpiej docierać silnik na oleju mineralnym bo suntetyk za bardzo minimalizuje tarcie!!!
    Po 300 km docierania zmieniasz olej na taki jaki zaleca prodeucent i jeździsz zgodnie ze swoim stylem jazdy.