Witaj na forum Fabia Club Polska

DUŻE SPALANIE W FABII 1,4 60km

Temat utworzony · 19 Posty · 5720 Wyświetlenia
  • Od kilku miesięcy zauważyłem, że moja fabia sporo pali...Auto mam na gaz (zwykła instalacja gazowa). W mieście jest to ponad 10l/100km, poza miastem jakieś 8l/100km. Wymieniłem filtr powietrza, tankuje na renomowanych stacjach benzynowych, świeżo po przeglądzie instalacji gazowej. Jaka może być przyczyna tak dużego spalania????? :kwasny: <!-- s:kwasny: -->

  • Też mam silnik 1.4, instalację sekwencyjnego wkrysku gazu. I spalanie gazu na takim poziomie jaki masz to jest standard. Mi w mieście chłepcze nawet do 12l (jak wpadnę w duże korki i gdy sporo jeżdżę po mieście na krótkich odcinkach). Dzisiaj zatankowałem zbiornik gazu i wyszło mi spalanie 8,9l/100km. Biorąc pod uwagę to, że około 50% przebytej dorgi to było miasto i to, że zacząłem jeździć zgodnie z zasadami ecodrivingu, to wg mnie osiągnąłem niezły wynik - nie udało mi się nigdy zejść poniżej 9,5l/100km 🙂 <!-- s:) -->

    A taki szczegół mam jeden. Piszesz, że tankujesz na renomowanych stacjach. Ja od jakiegoś roku tankuję na zaufanej stacji noname w moim mieście. Gaz mają naprawdę niezły (nie żebym próbował :rotfl: , ale samochód jeździ całkiem przyzwoicie). Jakie było moje zdziwienie gry zatankowałem na podobno najlepszej stacji w mieście (Shell)... Samochód zachowywał się tak jak ja po zjedzeniu czegoś niestrawnego :hyhy: Moim zdaniem marka nie zawsze idzie w parze z jakością...

  • Jest to normalne zużycie LPG przy tym silniku.

  • A jak to wygląda, jeśli chodzi o spalanie benzyny!?Szczerze mówiąc nigdy nie jeżdziłem na benzynie. Czy splanie przy tym silniku jest mniejsze w trybie miejskim? Może w takim razie jeżdżąc po mieście nie warto tankować gazu.... :zalamany: <!-- s:zalamany: --> !!!!

  • Na odcinku 46 tys km nim założyłem gaz średnie spalanie wyszło 7,7 litra na 100 km.

  • [quote="Robert Piętka"]

    Od kilku miesięcy zauważyłem, że moja fabia sporo pali...Auto mam na gaz (zwykła instalacja gazowa). W mieście jest to ponad 10l/100km, poza miastem jakieś 8l/100km. Wymieniłem filtr powietrza, tankuje na renomowanych stacjach benzynowych, świeżo po przeglądzie instalacji gazowej. Jaka może być przyczyna tak dużego spalania????? :kwasny: <!-- s:kwasny: -->[/quote]

    Raczej normalne spalanie na zwykłej instalacji mieszalnikowej. W mojej fabii z tym silnikiem było podobne.

  • hej,
    Fabia ta sama, tyle że benzyna bez instalacji gazowej. Jeżdżę na krótkich odcinkach, nie rozgrzewa się zbytnio silnik, często stoję w korkach, staram się zmieniać biegi przy max 2,5tys obrotów (tak radzą w ecodrivingu),ale ze świateł obowiązkowo muszę ruszyć pierwszy . praktycznie 100% to jazda po mieście. Na pełnym baku przejeżdżam około 380km. To daje spalanie rzędu około 11 litrów. Czasem 10 z kawałkiem. W trasie pali ok 7 litrów.

    czy to jest prawidłowe spalanie dla tego silnika? w serwisie powiedzieli, że w kompie nic nie jest źle. Radzili mniej gwałtownie jeździć. Jeżdżę już jak emeryt i nadal lipa. Powiedzcie, jak to powinno być w realu ? Nigdy nie miałem spalania ok 8l po mieście, a tak piszą w instrukcji... jak sądzicie? :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

  • [quote="abenek"][quote="Robert Piętka"]

    Od kilku miesięcy zauważyłem, że moja fabia sporo pali...Auto mam na gaz (zwykła instalacja gazowa). W mieście jest to ponad 10l/100km, poza miastem jakieś 8l/100km. Wymieniłem filtr powietrza, tankuje na renomowanych stacjach benzynowych, świeżo po przeglądzie instalacji gazowej. Jaka może być przyczyna tak dużego spalania????? :kwasny: <!-- s:kwasny: -->[/quote]

    Raczej normalne spalanie na zwykłej instalacji mieszalnikowej. W mojej fabii z tym silnikiem było podobne.[/quote]

    U mnie też tak jest. To norma_tak jak mówi "abenek". Trzeba sie z tym pogodzić.

  • Witam!!!!!!!!!U mnie średnie spalanie to 8-9 l gazu.

  • u mnie na pełnym baku paliwa minimum 600km

  • witam ! ja tez nie jestem zadowolony ze spalania w miescie 10- 11 trasa 8/ oczywiscie gazu / jak na 1.4 to sporo :zly: <!-- s:zly: -->

  • Mi w mieście pali ok 12 litrów benzyny 😞 <!-- s:( --> , ale mam padniętą sonde i przepustnice do czyszczenia, Nie wiecie gdzie kupić sonde do tego silnika w przyzwoitych pieniądzach

  • na moim 85 kucykowym silniku i 45 litrach w baku pisze mi na komputerze ze moge przejechac ok 580 km a srednio jestem w stanie zrobic ok 670 w miescie (raz jezdze spokojnie raz ostro + plus w zimie trening poslizgow na sniegu) na trasie w cztery osoby przy predkosci 140 - 150 km/h jestem w stanie przeskoczyc ok 700 km. W miescie mieszcze sie w granicach 9 l/100km a Mirek i Manii widzieli ze czsami mam ciezka noge. :rotfl: <!-- s:rotfl: --> Wg mnie kwestia jest odp dobor opon i stylu jazdy do warunkow. Z moich obserwacji najwiecej sie paliwa nie zuzywa jak sobie depniesz na chwile ale podczas dlugiego trzymania auta na jednym biegu (najczesciej za wysokim lub za niskim) w mojej skodzie najmniejsze spalanie uzyskuje kiedy trzymam silnik w zakresie od 2000- 2500 obr/min. Za wysokie obroty sa jasne ale na za niskichh silnik sie zaczyna dlawic lub koputer chcac ratowac syt zwieksza kolorycznosc mieszanki. Moj osobisty rekord to 5,5 l/100 km w drodze do tarnowa po wielskich droga z predkoscia oscylujaca miedzy 90 a 100 km/h.

    Moral jest wg mnie taki: Spieszcie sie powoli 🙂 :hyhy:

  • U mnie 1.4 MPI 68 Kucy, skodzina na trasie paliła średnio 5.9 przy spokojnej jeździe a w mieście max 7-8
    Po wyjęciu akumulatora pali na trasie prawie 7 a w mieście nawet dochodzi do 10 😐 <!-- s:| -->

    Czego może to być przyczyna ?

  • mi 1,4 MPI teraz (zima) w mieście pali nawet 12L ale to jest taka jazda że silnik nawet nie zdąży się zagrzać a już go gaszę. a czy wy grzejecie silnik na postoju zanim ruszycie? ja kilka razy tak zrobiłem i wyszło mi że palił wtedy z 15L na 100 🙂 <!-- s:) --> bo na 12litrach przejechałem 80km, aż się przeraziłem, więc teraz odpalam i odrazu jadę. W lecie w cyklu mieszanym miasto/trasa paliła mi około 8l. A co myślicie o tych osłonach zimowych na gril, może stosując je silnik będzie się szybciej grzał i mniej palił?
    Gulivers o co chodzi z tym wyjęciem akumulatora? 😕
    pozdrawiam Arek

  • [b]francuz[/b], Coś gdzieś usłyszałem, że po wyjęciu akumulatora resetuję się "coś tam" i komputer musi na nowo dostosować mieszankę paliwa, ale nie wiem czy to prawda czy mit

  • [quote="francuz"]a czy wy grzejecie silnik na postoju zanim ruszycie? [/quote]

    Przy poprzedniej fabce 1.4 ruszałem po około minucie, a w tej tak po około 3 by turbinka się nieco rozgrzała.

  • [quote="francuz"]A co myślicie o tych osłonach zimowych na gril, może stosując je silnik będzie się szybciej grzał i mniej palił? [/quote]
    nie wiem jak w benzynie, ale u mnie w sdi się to sprawdza i spalanie mam praktycznie jak w lecie, a nawet bym powiedział że taka osłonka jest konieczna w moim przypadku
    sa fajne osłonki heko na allegro, tylko trochę drogie, ale warto

  • [quote="Ciacho"]nie wiem jak w benzynie, ale u mnie w sdi się to sprawdza i spalanie mam praktycznie jak w lecie, a nawet bym powiedział że taka osłonka jest konieczna w moim przypadku
    sa fajne osłonki heko na allegro, tylko trochę drogie, ale warto[/quote]
    mialem taka w cc i sie sprawdzala a diesle maja to do siebie ze wolniej lapia temp 😉 <!-- s;) -->